Daily Mail: напад у Лондоні - це "атака на демократію"

квіти на Вестмінстерському мосту в Лондоні Копирайт изображения JUSTIN TALLIS/Getty
Image caption "Ми не боїмося. Наші серця з вами", - напис біля квітів на Вестмінстерському мосту в Лондоні

Трагедія в Лондоні, законодавче випробування для Трампа, авіабезпека Європи і США, і "драма" Євробачення.

"Атака на демократію"

Більшість провідних газет Британії та світу присвятили перші сторінки трагедії, яка сталася вчора під стінами британського парламенту і на Вестмінстерському мосту в Лондоні.

"Атакою на демократію" назвала напад Daily Mail.

На думку Guardian, під час нападу була "безпосередньо відтворена тактика "Ісламської держави", яку вона застосувала в Ніці та Берліні зі смертельним наслідками. Газета звертає увагу на заяву поліції про те, що антитерористичним органам відома особа нападника.

Financial Times зауважує, що інцидент став "останнім у серії терористичних нападів в Європі і відбувся рівно через рік після того, як самогубці-підривники здійснили напади у Брюсселі".

Daily Telegraph вважає, що атака виявила "критичні вади" системи безпеки Вестмінстера. За словами депутатів, нападник використав "добре відоме слабке місце" в охороні будівлі.

"Ми ніколи не дозволимо злу роз'єднати нас", - стверджує заголовок на першій шпальті. Ці слова прем'єр-міністр Британії Тереза Мей сказала коментуючи напад у Лондоні.

За словами Wall Street Journal, "із кровопролиттям на Темзі для Сполученого Королівства закінчився період затишшя у тероризмі".

Охорона здоров'я в США

Сьогодні Палата представників США розгляне законодавчі ініціативи щодо системи охорони здоров'я Дональда Трампа.

Спроби американського президента переконати представників Республіканської партії підтримати їх виявилися марними. Тому цей розгляд стане важким випробуванням для пана Трампа, пише Time.

Копирайт изображения Pool/Getty

Як пояснює видання, суть конфлікту навколо законопроекту полягає в тому, що консерватори вважають його занадто витратним. Також на думку представників консервативної партії вважають, що законопроект недостатньо реформує державну систему страхування американців із низькими прибутками (Medicaid).

Помірковані республіканці, зі свого боку, занепокоєні тим, що запропоноване законодавство може зашкодити малозабезпеченим верствам населення та людям похилого віку, які можуть втратити медичне страхування.

Якщо законопроект не подолає позначку у 216 голосів, це стане "принизливою поразкою президента, який обіцяв застосувати свої вміння укладання угод для того, аби змусити Вашингтон працювати", пише Time.

"Ставки настільки високі, що президент і його союзники вдалися до тих самих закулісних домовленостей, проти яких вони виступали під час президентської кампанії", - стверджує видання.

Безпека в літаках

Країни континентальної Європи заявили, що не запроваджуватимуть нові правила перевезення електронних пристроїв у ручній поклажі, які ввели США та Британія на авіарейсах із Близького Сходу та Північної Африки, пише Wall Street Journal.

Копирайт изображения AP

На думку видання, це "призводить до незначного розколу між службами безпеки Заходу у підходах до авіабезпеки".

Так, Франція, Німеччина та Нідерланди, де розташовані основні авіаційні хаби для рейсів між США та вказаними регіонами, пояснили своє рішення не вводити нові правила тим, що не отримали достатнього обґрунтування від американських і британських колег.

"Розкол між чиновниками континентальної Європи, з одного боку, і американськими та британськими чиновниками, з іншого боку, може стати на заваді введенню нових правил для захисту від атак рейсів в напрямку США та Британії", - пише видання.

Так, на думку експерта з безпеки Метью Флінна, неповне дотримання правил дозволить пасажиру пронести пристрій в кабіну літака, який прямує до США, якщо він робитиме пересадку в Парижі, Амстердамі чи Франкфурті.

Драма Євробачення

Заборона на в'їзд до України російської співачки Юлії Самойлової "додала ще одну ноту драми" до цьогорічного пісенного конкурсу "Євробачення", пише New York Times.

Копирайт изображения EUROVISION SONG CONTEST

Видання нагадує, що вибір прикутої до крісла співачки, яка встигла виступити в Криму після його анексії Росією у 2014 році, для участі в конкурсі викликав бурхливу реакцію в Україні. Його сприйняли як свідому провокацію з боку Росії.

"Із обранням Самойлової завершився період активних спекуляцій на тему, чи Росія взагалі збирається посилати когось на цьогорічне "Євробачення", або бойкотуватиме конкурс через складні відносини з приймаючою країною і через те, що деякі росіяни вважають "Євробачення" заполітизованим", - пише газета.

Вона зауважує, що замміністра закордонних справ Грігорій Карасін вже назвав рішення про заборону на в'їзд Самойлової "цинічним і нелюдяним".

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів