New York Times: вбивство Вороненкова - нетипове "замовне вбивство"?

Денис Вороненков Копирайт изображения Kommersant Photo/Getty Images

Вбивство екс-депутата Держдуми Дениса Вороненкова, хто врятує ЄС та Бірмінгем як "столиця джихадизму".

Хаотичне вбивство

Нетипово "криваве" та "хаотичне" "замовне вбивство" - так New York Times описує напад на екс-депутата Держдуми Дениса Вороненкова, що стався у центрі Києва напередодні.

"Як для замовного вбивства, які нерідко мали місце у пост-радянських країнах, та зазвичай виконувалися з точністю, вбивство у Києві було нетипово кривавим та хаотичним", - каже видання.

Газета зазначає, що замовні вбивства у Росії бувають "театралізованими" та виконуються у певну символічну дату для того, щоби краще передати суть того, що хотів сказати замовник.

Вбивство російського опозиціонера Бориса Нємцова у 2015 відбулося майже під червоними стінами Кремля - символом російської державності.

Колишні колеги пана Вороненкова з російського парламенту назвали його "священною жертвою" - термін, який у російському політикумі означає вбивство союзника з метою звинувачення ворога, додає New York Times.

Зведення рахунків

Пан Вороненков знав, що йому загрожує небезпека. Про це за лічені дні до загибелі він розповів в інтерв'ю Washington Post, пише видання.

Копирайт изображения NurPhoto/Getty

"Заради особистої безпеки, ми не можемо сказати де знаходимося", - цитує газета колишнього російського депутата під час розмови з ним та дружиною, оперною співачкою Марією Максаковою, 20 березня.

За кілька тижнів до смерті, пан Вороненков розповідав друзям, що за ним стежать. Казав, що хакери намагалися зламати його Twitter та електронну пошту дружини. Він також отримувавав листи з погрозами.

"Нас демонізували. Зараз важко передбачити, що станеться далі. Система втратила контроль. У Росії нас називають зрадниками", - цитує видання пана Вороненкова.

Газета додає, що російський екс-депутат також казав, що готовий повернутися на батьківщину лише тоді, коли президент Володимир Путін залишить владу.

Видання наводить паралелі між вбивством та зведенням рахунків між кримінальними угрупованнями у 90-их.

"Це був напрочуд зухвалий напад, що нагадав про жорстокі вбивства на пост-радянському просторі у рамках зведення рахунків між кримінальними угрупованнями у 90-их", - каже Washington Post.

Газета застерігає, що вбивство Дениса Вороненкова розширить та поглибить "потенційно згубний вплив" Росії за кордоном. Мотив наразі невідомий, проте беззаперечним залишається той факт, що екс-депутат Держдуми став ще одним політичним опонентом Кремля, у якого забрали життя, додає Washington Post.

Хто врятує Європу?

У Європи може з'явитися привід для оптимізму, адже протягом найближчих кількох років Франція та Німеччина зійдуться у "великих політичних торгах" за її майбутнє. Таку думку висловлює у своїй колонці політичний оглядач Financial Times Філ Стівенс.

Копирайт изображения TOBIAS SCHWARZ/Getty Images

Розмірковуючи над тим, хто врятує Європейський Союз від занепаду, автор запевняє, що після низки невдач, на політичний проект чекає світле майбутнє.

"Після низки криз, найближчі кілька років змусять скептиків сумніватися", - каже він.

Оглядач згадує, що від самого початку і Берлін, і Париж мали різні погляди на цілі створення ЄС та правила, за якими має існувати союз. А їхні спільні інтереси він називає "міфом".

"Німці та французи від початку сперечалися щодо того, якою має бути Європа", - каже автор.

Проте наступного року ситуація може змінитися. Журналіст передбачає, що перемогу на виборах у Франції отримає незалежний кандидат-центрист Еммануель Макрон або консерватор Франсуа Фійон. Обидва прагнуть забезпечити економічне зростання країни, що посилить її важелі впливу на європейській політичній арені.

"Це саме те, на що чекав Берлін. Слабкість Франції залишила Німеччину вразливою, а ЄС без балансу сил", - каже автор.

Він додає, що роль лідера континенту дісталася німецькому канцлеру Ангелі Меркель без її власної згоди, і вона з радістю розділила би відповідальність із Францією.

"Тож як би складно не було залишатися оптимістами щодо майбутнього Європи, прийшов час стримати песимізм", - підсумовує оглядач Financial Times.

Бірмінгем - "столиця джихадизму"

Як Бірмінгем перетворився на "столицю джихадизму" - над цим питанням розмірковує оглядач Daily Mail Пол Браккі.

Копирайт изображения Christopher Furlong/Getty

Автор наголошує на тому, що винуватець атаки біля британського парламенту винаймав житло у цьому місті. Автівку, якою він намагався в'їхати у будівлю, теж було зареєстровано там. На думку оглядача, це не випадковість.

"Як можна вважати випадковістю шокуючу статистику, що свідчить про те, що один із 10 ув'язнених ісламських терористів, колись жив у невеликому кварталі Бірмінгему біля району Спаркбрук?" - ставить запитання він.

Він посилається на британські аналітичні звіти, у яких йдеться про те, що 26 з 269 джихадистів, відомих правоохоронним органам, жили у цьому місті.

"Спаркбрук, що представляє собою ряди тісно розташованих будинків, як і решта схожих районів по всій країні, часто згадувалися у якості прикладу мультикультуралізму. Насправді вони перетворилися на ізольовані гетто з високим рівнем злочинності та безробіття, в яких живе зовсім мало британців", - каже пан Браккі.

За його словами, сьогодні Бірмінгем асоціюється з екстремізмом.

Тетяна Кирилюк, ВВС Моніторинг

Також на цю тему

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів