Тижневики: хто очолив рейтинг популістів в Україні?

Олег Ляшко Копирайт изображения Getty Images

Рейтинг головних популістів країни, невдоволення Заходу Україною та "окуповане" Полісся - теми українських тижневиків.

Головні популісти країни

"Новое время" визначило топ-10 головних популістів в українській політиці. Список очолили Юлія Тимошенко та Олег Ляшко.

Саме ці прізвища першими називали експерти, яких опитав тижневик. До рейтингу також потрапили колишній губернатор Одещини Міхеїл Саакашвілі, президент Петро Порошенко та нардеп Семен Семенченко. Такі політики "здатні довести країну до крайнощів заради того, щоб сподобатися електорату", - пише журнал.

На думку експертів, корені сьогоднішнього "розквіту" популізму - зубожіння українців, їхня віра у "прості рішення", а також провал швидких реформ. Причому, популізм в Україні може мати різні модифікації - від обіцянок соціальної справедливості від Юлії Тимошенко та Олега Ляшка до гарантій миттєвої перемоги над корупцією від пана Саакашвілі.

"Найнебезпечніший ворог українців - не Володимир Путін, а популісти", - цитує "Новое время" колишнього віце-прем'єра Словаччини Івана Міклоша, який наразі консультує Кабмін.

Як Україні вибратися з "трясовини" популізму? Думки опитаних виданням експертів розділилися. Політолог Володимир Фесенко вражає, що суспільство вже виробило "певнийімунітет" від популізму, адже навіть критика комунальних тарифів не допомогла рейтингу Юлії Тимошенко. "Коли ми станемо раціональнішими, тоді й зміниться політика в країні", - цитує "Новое время" пана Фесенка.

Обурення Заходу

Суперечливі висловлювання Петра Порошенко щодо блокади на сході України переконали міжнародних партнерів Києва у "неспроможності еліт керувати країною". Так коментує "Фокус" невизначену позицію держави щодо відносин із ОРДЛО.

Копирайт изображения Getty Images

На думку видання, українська влада сподівалася, що "накопичені проблеми за них вирішуватимуть західні партнери, які врешті-решт дотиснуть Росію". Натомість Захід відтермінувавнового траншу МВФ, констатує журнал.

"Відтермінування траншу МВФ стало спусковим гачком для європейських політиків, які вирішили публічно висловити все, що вже давно думали про українську владу", - наголошує видання. Серед таких критиків журнал називає голову представництва ЄС в Україні Г'юга Мінгареллі, який зазначав, що рішення РНБО про припинення торгівлі з ОРДЛО його здивувало.

На думку "Фокуса", західних партнерів задовольнить будь-яка позиція щодо Донбасу, але вона має бути конкретною та виваженою. Втім видання сумнівається, що це стане реальністю.

"Попри невдоволення електорату та міжнародних партнерів влада найвірогідніше піде перевіреною дорогою "забалакування" проблеми без кардинальних рішень. І закінчиться все падінням ВВП, відтоком інвестицій та достроковими виборами, які занурять країну у ще більший хаос", - резюмує "Фокус"

Окуповане Полісся

Про проблему неконтрольованого видобутку та обігу бурштину пише "Дзеркало тижня". Автор статті звертає увагу на те, що ця проблема могла бути вирішена ще наприкінці минулого століття, коли жителі Полісся незаконно копали бурштин на незначних глибинах (до 2 метрів). Тоді було створене державне підприємство з видобутку й обробки бурштину "Укрбурштин" у місті Рівне.

Однак, як пише видання, "найбільш непродуманим і помилковим кроком було присвоєння бурштину статусу дорогоцінного каменя" у 1993 році. "Всупереч здоровому глузду і сучасній загальній класифікації кольорових каменів в залежності від їхнього застосування та цінності, Кабмін прирівняв бурштин до алмаза, смарагда, рубіна, сапфіра, видобуток і обробка яких є пріоритетом виключно держави", - відзначає автор.

На його думку, тільки виключивши бурштин з переліку коштовних каменів, в Україні з'явиться можливість легальної торгівлі і видобутку, а також створення бурштинових бірж і використання бурштину та продуктів його переробки в медицині та інших галузях.

Нинішнє ж незаконне використання гідромотопомп і екскаваторів призводить до виникнення на Поліссі "місячного ландшафту". Через роботу важкої техніки порушується коренева система дерев, знищуються чагарники. Зрештою на поверхні ґрунту залишаються піщані горби перемішаної породи і глибокі ями. При цьому надлишок ґрунтових вод призводить до порушення стійкості кореневої системи, формування картини "п'яного лісу" і зрештою його загибелі, пише видання.

Крім того, газета робить ще один невтішний висновок: через незаконний видобуток північні райони Волинської, Рівненської та Житомирської областей опинилися "під кримінальною окупацією".

Огляд підготували Яна Люшневська та Юрій Мартиненко

Новини на цю ж тему