ЗМІ: чому в Держдепі панує тривожна атмосфера

рекс тіллерсон Копирайт изображения Brendan Smialowski / Getty
Image caption Поведінка Рекса Тіллерсона - голови американського Держдепу - непокоїть його співробітників, пише Washington Post

Міжнародна преса коментує передвиборчу ситуацію у Сербії, продовжує обговорювати "брекзит", розповідає про тривожну атмосферу у Держдепі та те, як фуд-блогери змусили молоде покоління відмовитися від молока.

"Тривожна" атмосфера Держдепу

Про "тривожну атмосферу" у стінах американського зовнішньополітичного відомства та нетрадиційний стиль управління його очільника Рекса Тіллерсона пише Washington Post.

Газета розповідає, що колишній бізнесмен уникає спілкування з кар'єрними дипломатами, обмежуючись вузьким колом своїх радників, дістається до кабінету приватним ліфтом і відводить по кілька годин на "читання", коли ніхто не може його турбувати.

"Упродовж восьми тижнів на посаді головного дипломата Трампа колишній виконавчий директор ExxonMobil ізольований і відрізаний від корпусу бюрократів Держдепу у Вашингтоні та всьому світі", - каже видання.

Така поведінка збила с пантелику багатьох іноземних лідерів і посіяла паніку серед співробітників відомства, йдеться у статті. Це позначається і на впливі й можливостях Держдепу, особливо з огляду на 30-відсоткове скорочення фінансування.

"Якщо звести всі факти докупи, виглядає так, наче вони намагаються зменшити масштаби Держдепу та його вагу", - газета цитує члена Палати представників США від штату Нью-Йорк Еліота Енгеля.

Видання зазначає, що такий стиль поведінки пана Тіллерсона може бути пов'язаний з його попереднім досвідом. За словами одного з радників посадовця, він звик подорожувати світом, укладаючи угоди за зачиненими дверима, і це завжди спрацьовувало.

Відразу після призначення на посаду пан Тіллерсон на зустрічі з представниками Держдепу пообіцяв, що дослуховуватиметься до порад і вчитиметься.

Він також пообіцяв рідше бувати у закордонних відрядженнях, ніж його попередники, та користуватися меншим літаком. Під час його останньої поїздки місця на борту не вистачило навіть для помічника, який робить нотатки під час зустрічей із іноземними міністрами.

Сербія: напередодні виборів

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Передвиборчі плакати із зображенням Александра Вучича - чинного прем'єра, який сподівається перемогти на президентських виборах

Передвиборчій кампанії у Сербії, що відбувається на тлі "залякування та утискання прав" журналістів, присвячує статтю New York Times.

Газета розповідає про медіаландшафт, що сформувався під час прем'єрства Александра Вучича - одного з головних претендентів на президентське крісло.

За словами журналістів та медіаекспертів, свобода слова у Сербії зникає, а оглядачі видань висвітлюють діяльність прем'єра лише у позитивному ключі.

Журналіст Деян Анастейжевич вважає, що зараз ситуація у країні ще гірша, ніж за часів Слободана Мілошевича, який вів "пропаганду" у державних ЗМІ та водночас дозволяв працювати невеликим опозиційним виданням, щоб "показати, що він не диктатор".

За даними незалежного сербського центру BIRODI, під час передвиборчої кампанії пана Вучича показували на телебаченні у 120 разів більше, ніж решту кандидатів.

Що ж до преси, то лише 10% з матеріалів із перших шпальт про нього мали негативний характер, повідомляє неурядова організація CRTA. Натомість для головних кандидатів із опозиції цей показник склав 53% та 61%.

"У Сербії немає ані уряду, ані держави, ані інституцій та жодного розподілу влади. Є лише Вучич", - цитує видання директорку Центру євро-атлантичних досліджень у Белграді Йелену Мілич.

"Брекзит": у руках Брюсселя?

Копирайт изображения Getty Images

Брюссель повертає контроль над процесом "брекзиту" - під таким заголовком Financial Times публікує статтю політичного оглядача Філіпа Стівенса.

"Вся влада належить Європі, а Британія не має жодних козирів у цих переговорах", - каже він.

Автор додає, що тепер всі дискусії будуть зосереджені довкола того, що ЄС може запропонувати туманному Альбіону, а не навпаки.

За його словами, тим урядовцями, які розраховували на те, що отримають "найкраще з обох світів", варто подивитися в очі реальності.

Влада в сучасному світі не дістається тим, хто вирішує боротися наодинці, зазначає він. Якщо країні такі вдасться вийти з ЄС, вона стане слабшою, вважає оглядач.

"Британія віддає владу заради міражу суверенітету", - каже він.

Автор зі скепсисом вживає поняття "глобальна Британія", у якій, за задумом прем'єрки Терези Мей, відтепер житиме країна. Він називає це натяком на ностальгію за часами, коли країна була імперією, і каже, що насправді за цією фразою нічого не стоїть.

Фуд-блогери проти лактози

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Сучасна молодь уже не так любить молоко, пише Times

Про новий тренд - відмови від молока, яким сучасна молодь завдячує фуд-блогерам, розповідає Times.

Видання каже, що через активне просування блогерами "божевільних дієт", сьогодні майже половина молодого покоління скаржиться на те, що не засвоюють цей продукт.

Згідно зі звітом британського агентства зі стандартів харчування, 46% людей віком від 16 до 24 років кажуть, що їхній організм не засвоює молоко. Натомість лише одна людина з 10 зі старшого покоління скаржиться на такі проблеми.

Інша ж британська організація, що займається питання харчуванням, заявляє, що лактоза, яка міститься в молоці, протипоказана лише 5% британців.

Видання зазначає, що останнім часом фуд-блогери почали активно розвивати тему "чистого харчування", яке не передбачає вживання молочних продуктів та глютену.

Фахівці ж застерігають від таких дієт.

"Якщо ви ретельно не продумаєте замінники для окремих груп харчових продуктів, все може закінчитися тим, що ваш організм не отримає достатню кількість поживних речовин", - видання цитує Шана Портера.

Огляд підготувала Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС

Також на цю тему

Новини на цю ж тему