Огляд ЗМІ: Гонтарева і "зомбі-банки"

Валерія Гонтарєва Копирайт изображения Reuters

Реакція Дональда Трампа на імовірну хімічну атаку у Сирії, стаття Валерії Гонтаревої у WSJ та підсумки президентських дебатів у Франції - в огляді західної преси 6 квітня.

Кінець "зомбі-банкам"

Епоха "зомбі-банків" в Україні добігла кінця. Про це пише голова Нацбанку Валерія Гонтарева у статті для Wall Street Journal.

Вона наголошує, що Київ не отримав би чергового траншу фінансової допомоги від МВФ, якщо б не провів всеосяжну банківську реформу. Її результатом стало закриття 88 банків з 180, що існують в країні.

"Серед них були банки, які не дотримувалися міжнародних правил та служили приватними банками олігархів. Чимало були тісно пов'язані з криміналітетом. Деякі просто були засобом фінансування бізнесу акціонерів. Інші крали вклади клієнтів", - описує пані Гонтарева проблеми, з якими стикнулася під час реформи.

Ще одним успішним результатом своєї діяльності голова Нацбанку назвала і націоналізацію "Приватбанку", в діяльності якого виявили низку проблем.

За словами пані Гонтаревої, рішучі заходи її команди дозволили захистити депозити 20 мільйонів українців, які зберігали гроші саме в цьому банку.

Трамп і Сирія

Дональд Трамп заявив, що його позиція щодо конфлікту в Сирії змінилася після нещодавньої "хімічної атаки".

Але чи зміниться політика США щодо уряду Башара Асада? У американської New York Times є питання з цього приводу.

Видання наголошує: Сирія стала в один ряд з Північною Кореєю та Іраном у списку країн, яким пан Трамп погрожував "потужною відповіддю".

Проте газета сумнівається, що його адміністрація готова мати справу з кількома загрозами на Близькому Сході та в Азії.

Копирайт изображения EPA
Image caption В результаті хімічної атаки в Сирії загинули та були поранені багато дітей

"Небезпека полягає у тому, що тебе можуть настільки відволікти численні кризи, що ти не можеш сконцентруватися на найбільш нагальній з них", - цитує газета експерта з міжнародної політики Волтера Расселла Міда.

До того ж, у Сирії пану Трампу доведеться стикнутися з тими ж проблемами, які стримували його попередника Барака Обаму.

"Можна розбомбити військові літаки, посадкові смуги та військові об'єкти пана Асада - як тепер кажуть деякі високопосадові члени адміністрації Обами, саме це треба було зробити раніше - але більш довгострокове вирішення конфлікту потребуватиме великої кількості військ та повітряної сили", - зазначає New York Times.

Британія хоче домовлятися з Росією?

Велика Британія "обережно" намагається покращити відносини з Росією, пише Independent з посиланням на власні дані.

Видання наголошує, що такі плани виникли у березні, коли планувався візит міністра закордонних справ Британії Бориса Джонсона до Москви. Зміни у політиці видання пов'язує з приходом у Білий дім Дональді Трампа.

"Декілька країн у Західній Європі були занепокоєні через конфліктну, як вони вважають, позицію Британію щодо Росії. Вони наголошували, що це зменшує вірогідність діалогу з Москвою", - зазначає видання.

Іще одна причина, чому у Лондоні вважають за потрібне більш активно розмовляти з Москвою, - необхідність співпрацювати у боротьбі з тероризмом.

"Жахливі події у Лондоні та Санкт-Петербурзі довели, що тероризм є спільною загрозою", - цитує Independent одного з західних дипломатів.

Водночас видання очікує, що Британія і далі критикуватиме Росію, якщо це знадобиться - зокрема, через анексію Криму та роль, яку Москва відіграє у конфлікті на сході України.

Зірка дебатів

Справжньою зіркою президентських дебатів у Франції став маловідомий кандидат Філіп Путу, розповідає Guardian.

Копирайт изображения EPA
Image caption Філіп Путу активно критикував Марін Ле Пен та Франсуа Фійона.

Видання пише, що представник Нової антикапіталістичної партії спричинив справжній фурор, коли почав активно критикувати фаворитів перегонів, зокрема Марін Ле Пен та Франсуа Фійона.

Як нагадує видання, і ультраправа Ле Пен, і консерватор Фійон опинилися у центрі розслідувань про недоцільне використання державних коштів. Очікується, що Ле Пен вийде у другий тур голосування, де, згідно з результатами опитувань, вона цілком може програти незалежному кандидату Емануелю Макрону.

Щодо пана Путу, то він на дебатах суттєво відрізнявся виглядом від класично вдягнених колег - на ньому була бежева футболка.

Як пише газета, налаштований він був рішуче з самого початку. Зокрема, пан Путу представився працівником фабрики і "єдиною людиною з присутніх зі звичайною роботою", заявив, що "всіх дістали корумповані політики".

До речі, в нього вже є досвід участі у президентських виборах. 2012 року він провів кампанію під гаслом "Хай капіталісти самі платять за свої кризи" і здобув 1,15% голосів виборців, додає Guardian.

Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів