Огляд ЗМІ: лялька-аутист і майбутнє Сирії

У Дамаску пройшли протести проти авіаударів США Копирайт изображения Reuters
Image caption У Дамаску пройшли протести проти авіаударів США

Можливий ультиматум Заходу Росії через загострення у Сирії, а також лялька-аутист у знаменитому дитячому шоу - в огляді міжнародних видань 10 квітня.

Нові санкції проти Росії

Британія закликає Захід ввести нові санкції проти Росії, якщо та не припинить відносини з президентом Башаром Асадом на фоні погіршення сирійського конфлікту, пише Times.

Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон, який нещодавно скасував візит до Росії, презентує ініціативу щодо застосування санкцій на зустрічі міністрів закордонних справ країн "Великої сімки" в Італії.

Як нагадує видання, Москва і Тегеран вчора пригрозили "силовою відповіддю" на можливі наступні атаки США у Сирії. Російське посольство в Лондоні припустило, що якщо цього тижня Москва отримає ультиматум від країн Заходу, це може призвести до "справжньої війни".

Як пише видання, пан Джонсон вимагатиме застосування "посилених каральних санкцій" у відповідь на застосування хімічної зброї в Сирії.

Міністр закордонних справ Британії прагне, аби "Велика сімка" погодила спільну декларацію, в якій від Росії вимагатимуть припинити допомогу "режиму Асада". Також вимагатимуть вивести війська з території Сирії і дати доступ гуманітарним конвоям.

"Якщо президент Путін не погодиться, введуть нові санкції - на додаток до тих, які застосували через агресію проти України. Їхня мета "дуже серйозно ускладнити життя" [російським] урядовцям," - пояснює газета.

У цьому питанні Джонсон співпрацює з Держсекретарем США Рексом Тіллерсоном, з яким вони сьогодні зустрінуться з колегами з Канади, Франції, Німеччини, Японії та ЄС, аби виробити спільний план. Цієї середи вимоги будуть передані Москві під час візиту Тіллерсона, додає Times.

Як діяти далі?

Дональд Трамп здивував багатьох, завдавши несподіваного ракетного удару по військових об'єктах у Сирії, і водночас викликав захоплення навіть серед тих ЗМІ, які звикли його критикувати, пише Washington Post.

Втім, коли перша бурхлива реакція вщухла, виявилося, що американські чиновники не мають єдиної думки щодо наступних кроків, зауважує видання.

У вечірньому виступі на каналі CNN постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що Америка "прагне бачити лідера, який захистить своїх людей". Але, додала вона, "Асад це явно не та людина".

Копирайт изображения AFP
Image caption Конфлікт в Сирії триває більше 5 років

При цьому Держсекретар Рекс Тіллерсон, який має відвідати Москву цього тижня, вважає, що сирійці самі мають вирішити долю свого лідера Башара Асада і визначитися із його легітимністю. При цьому він акцентує, що "пріоритетом є боротьба з угрупованням "Ісламська держава".

Міка Зенко, експерт Ради іноземних відносин (США), який вивчав історію "обмежених атак" США, стверджує, що зазвичай вони досягають своєї військової мети, тобто призводять до знищення об'єктів чи загибелі людей.

"Однак вони рідко досягають політичних цілей із стримування іноземного уряду або озброєної групи від ведення певної діяльності або із примушування до припинення такої діяльності", - говорить експерт.

За словами журналіста Роса Даутета, право розробки політики щодо Сирії було передано "силовикам" в адміністрації Трампа, що, на його думку, несе величезні ризики, зокрема "випадкової ескалації, до якої заохочують його генерали; при цьому людина, яка приймає остаточне рішення, не матиме ані найменшого уявлення, як це зупинити".

Реформа ООН

Попри відсутність значних результатів у розв'язанні конфліктів у Сирії, Лівії та Україні, ООН залишається "незамінним" майданчиком для перемовин щодо ключових питань безпеки і кліматичних змін, вважає німецька газета Der Tagesspiegel.

"ООН не є світовим урядом чи незалежним міжнародним судом. Вона не більше ніж сума членів, які в ній засідають. Все, що вона може досягти, залежить від політичної волі держав-членів. Мирний процес у Сирії просувається також лише, якщо прихильники конфліктуючих сторін здійснюють тиск на своїх протеже, перш за все Росією на Асада", - йдеться у статті.

Копирайт изображения ЕРА

Втім, як стверджує газета, реформа ООН "вже давно на часі", оскільки право п'яти країн заблокувати рішення одне одної під час розгляду в Раді безпеки ООН не сприяє вирішенню міжнародних конфліктів. Деякі пропозиції змін вже підготував колишній генеральний секретар організації Кофі Аннан.

"Право вето повинно бути обмежене значним чином. Це стало б великим кроком вперед. Одного бажання для цього недостатньо", - пише Der Tagesspiegel.

Лялька-аутист

Відоме американське дитяче телешоу "Вулиця Сезам" від сьогодні поповниться новим персонажем - рудою маппет-лялькою на ім'я Джулія, пише New York Times.

Особливою рисою Джулії є те, що вона аутист.

Очікується, що це призведе до кращого сприйняття суспільством дітей із аутизмом.

"Поява нового персонажа відповідає намаганням шоу підвищити обізнаність про розлади розвитку. Протягом майже 50 років в ефірі шоу висвітлює питання різноманітності та інклюзивності", - пише газета.

За цей час всесвітньо відомі ляльки торкалися, зокрема, таких тем, як расизм, ув'язнення і наслідки терористичного акту 11 вересня.

Коли один з акторів, який працював на шоу, помер, його персонаж у маппет-шоу також пішов з життя, і автори скористалися цим моментом, аби поговорити з дітьми про смерть.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Слудба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів