Сучасні невільницькі ринки в Лівії - огляд ЗМІ

На зустрічі міністрів закордонних справ країн G7 обговорюють політику щодо Росії після ймовірної хімічної атаки в Сирії

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

На зустрічі міністрів закордонних справ країн G7 обговорюють політику щодо Росії після ймовірної хімічної атаки в Сирії

Як країни "Великої сімки" збираються впливати на російську політику в Сирії, чому в Лівії відновилась работоргівля, чому британські екологи хочуть вбивати диких оленів, і як відновитися після поганого нічного сну.

Нові санкції проти Росії?

Країни "Великої сімки" висловили жорсткішу позицію щодо Росії за її підтримку режиму президента Сирії Башара Ассада, але були байдужішими до введення нових санкцій проти Кремля, пише Financial Times.

Один з дипломатів заявив що санкції - неприйнятний інструмент, і їх не можна швидко втілити. Він закликав "не заганяти Росію в глухий кут" і запропонував активізувати перемовини з Росією.

Ще один дипломат сказав, що введення санкцій напередодні візиту держсекретаря Рекса Тіллерсона до Москви не допоможе переконати російське керівництво змінити свою політику щодо Сирії.

Італійські чиновники також заявили, що "не розглядають нових санкцій".

Видання зазначає, що європейські країни завжди розходилися в питанні санкцій проти Москви, тож посилення санкційного тиску на Росію зараз малоймовірне.

Натомість Італія та деякі інші країни ЄС вважають, що акцент потрібно зробити на поновленні мирних переговорів з сирійського питання під егідою ООН та закріпленні нестійкого перемир'я, пише Financial Times.

Сучасна работоргівля

У Лівії процвітає "работоргівля", пише Guardian.

Автор фото, Getty Images

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

"Мігрантів із Західної Африки відкрито купують і продають на сучасних рабовласницьких ринках в Лівії", - стверджує видання, посилаючись на Міжнародну організацію міграції (МОМ).

"Ситуація жахлива. Чим більше наша організація займається Сирією, тим більше ми дізнаємося про ріки сліз, які проливають дуже багато мігрантів", - каже представник МОМ Мухамед Абдікер.

Видання нагадує, що Лівія розташована на півночі Африканського континенту і є головним транзитним пунктом для біженців, які хочуть дістатися Європи. Проте через хаос, який панує в країні після повалення режиму Муаммара Каддафі, переселенці наражаються на небезпеку від численних збройних кримінальних угруповань.

34-річний сенегалець, якому вдалося вирватися з рук работорговців, розповів, що він разом з кількома мігрантами опинився на ринку невільників в південному лівійському місті Сабха.

Після того, як чоловіка "купили", його вивезли до імпровізованої тюрми, де його змушували працювати і майже не годували. Його родичам телефонували та вимагали викуп. Потім його перепродали до більшої в'язниці.

Сенегальцю пощастило - його родичі змогли зібрати необхідну суму - 600 тис. західноафриканських франків, і його відпустили. Невільників, родичі яких не встигали чи не могли зібрати необхідну суму, вбивали.

"Умови в Лівії погіршуються, тому думаю, що ми можемо очікувати більше лиха у наступні місяці", - Guardian цитує представника МОМ Джузеппе Лопрете.

Чи вбиватимуть оленів?

"Диких оленів потрібно масово вбивати, щоб могли вижити лісні птахи", - пише Independent з посиланням на дослідження екологів.

Автор фото, Getty Images

Дослідники використали лазерний сканер для створення детальних 3D зображень 40 різних лісів у Валлійській марці (регіон на кордоні Англії та Вельсу) та встановили, що на території з великою кількістю оленів, рослинності було набагато менше. Це загрожує виживанню птахів, маленьких ссавців та комах.

На думку вчених, збільшенню популяції оленів сприяє відсутність великих хижаків та зменшення кількості мисливців.

"З нашого дослідження зрозуміло, що якщо ми хочемо сприяти збільшенню кількості лісових птахів, слід вжити заходів для відновлення потрібних їм лісових структур. Втім, для бажаного ефекту в деяких лісах треба суттєво скоротити кількість оленів", - цитує дослідника Маркуса Ейхорна з Ноттінгемського університету Independent.

Життя після безсонної ночі

Daily Mail розповідає, як відновитись вранці після поганого нічного сну.

Автор фото, Getty Images

За словами "експерта зі сну" доктора Ніла Стенлі, перш за все потрібно якомога швидше встати з ліжка.

По-друге, "життєво необхідно" одразу ж відчинити вікно та подихати свіжим повітрям, а також порадувати себе великим сніданком.

Далі експерт радить скласти список справ на день та почати виконувати найсерйозніші.

На думку Стенлі, потрібно утриматись від кави. "Якщо споживаєте забагато кофеїну, він зрештою стає заспокійливим. Побічні ефекти будуть схожими на U-подібну криву - спочатку прилив енергії, а потім знесилення", - каже експерт.

Він пропонує зробити кілька фізичних вправ чи принаймні вийти на коротку прогулянку.

Нарешті, за нагоди на роботі варто подрімати, пише Daily Mail.

Огляд підготував Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС