Ви жартуєте! - ЗМІ Британії про позачергові вибори

Тереза Мей Копирайт изображения Getty Images

Позачергові вибори у Великій Британії, які оголосила прем'єр-міністр країни Тереза Мей - головна тема міжнародних ЗМІ.

"В інтересах країни"

В ексклюзивному інтерв'ю Sun Тереза Мей пояснила, що оголосила позачергові вибори, аби не дати противникам "брекзиту" підірвати перемовини з ЄС.

Прем'єр-міністр сподівається позбутися "бунтівників" у власній Консервативній партії, які, на її думку, заважають їй виконувати "волю народу".

Пані Мей пояснила, що спочатку не планувала дострокових виборів, але "політичні ігри та протиріччя" в парламенті змусили її змінити точку зору.

Остаточно вона сформулювала рішення під час відпочинку зі своїм чоловіком у Вельсі. Після цього була "напружена надсекретна п'ятиденна операція", наслідком якої стала вчорашня заява.

На думку Терези Мей, виборці підтримають її позицію.

"Сподіваюсь, люди довірять Консервативній партії довести до фіналу те, що ми розпочали. Але справа не в партії. В інтересах країни важливо переконатися, що ми отримаємо стабільність і впевненість, а також керівництво, потрібне нам у майбутньому", - сказала пані Мей.

Копирайт изображения Getty Images

Прем'єр не вважає, що британці втомилися від виборів, які стануть вже третіми за останні два роки.

"Ніколи неможливо передбачити явку. Але я сподіваюсь, люди зрозуміють, що нам потрібна найсильніша позиція, щоби здійснити "брекзит", - заявила пані Мей.

Крім того, прем'єр-міністр відкинула можливість проведення другого референдуму про незалежність Шотландії найближчим часом, пише Sun.

"Манія величі"

Позачергові вибори є "цинічною політичною грою", пише Рафаель Бер на сторінках Guardian.

На думку автора, прем'єр вибрала для них дуже вдалий час. За даними соціологічних опитувань, Консервативна партія має величезну перевагу над лейбористами, а такою високою підтримкою, яку має сама Тереза Мей, може похвалитися далеко не кожен прем'єр.

Проте на думку автора, цього не вистачає для здійснення "культурної революції", яку розпочав "брекзит".

"Для завершення революції лідеру торі потрібен новий, слухняний парламент, в якому депутати погодяться з тим, що "брекзит" означає саме те, що каже прем'єр-міністр", - веде далі автор.

Рафаель Бер попереджає, що передвиборча кампанія пані Мей буде проводитися з "безжальною агресією".

"В тому, як пані Мей представляє ці вибори, є м'яка манія величі. Є відчуття, що демократичний процес потрібен не для трансляції протилежних думок, а для очищення від них. Напрошується нездоровий висновок, політика має прагнути тотальної одностайності, і найкращим результатом виборів стане усунення незручної незгоди", - підсумовує Рафаель Бер на сторінках Guardian.

Шанс для Шотландії?

Рішенням скликати позачергові вибори "Тереза Мей щойно подала Ніколі Стерджен шотландську незалежність на тарілці ", - пише Рейчел Ревеш на сторінках Independent.

Копирайт изображения Getty Images

На думку автора, перша міністерка Шотландії вже забезпечила підтримку свого парламенту для проведення референдуму в 2018 чи 2019 році. Тепер, після дострокових виборів, які шотландці сприймуть "погано", вона може отримати й підтримку народу.

"У цей час Нікола Стерджен напевно потирає руки від задоволення", - зауважує пані Ревеш. На думку авторки, перша міністерка Шотландії прагне убезпечити свою країну від "руйнівних наслідків важкого "брекзиту".

"Вона [Стерджен] знає, що ситуація розвивається на її користь. За іронією долі, пані Мей вважає, що зараз прийшов час зацементувати свою владу під виглядом створення єдності у Вестмінстері. Але позачергові вибори матимуть абсолютно протилежний ефект. І реакція Шотландія може її здивувати", - підсумовує Рейчел Ревеш на сторінках Independent.

"Навіщо?"

Британія "знайшла нову героїню" в жінці, яка емоційно відреагувала на новину про позачергові вибори, пише Daily Mail.

Відео, в якому літня британка з Брістоля на ім'я Бренда розкритикувала ідею проведення плебісциту миттєво стало вірусним у соцмережах. Хештег #Brenda4PM за популярністю навіть обігнав чинного прем'єр міністра.

У відповідь на запитання журналіста ВВС Бренда сказала: "Ви жартуєте! Ще одні? Заради Бога, я не можу, чесно, не можу це терпіти. Стільки політики зараз навколо. Навіщо це їй потрібно?"

Величезна кількість британців підтримали жінку, назвавши її "голосом нації", який підсумував почуття звичайних мешканців Туманного Альбіону.

"Сьогодні ми всі - Бренда", - заявила інша британка у Twitter.

"Я подивився це відео з 10 разів. Боже мій, Бренда мій фаворит", - написав інший користувач. Деякі пішли ще далі та заявили, що проголосували би за жінку на позачергових виборах.

"Шкода, що не можу підтримати Бренду на виборах 8 червня", - цитує одного з користувачів Daily Mail.

Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС

Також на цю тему

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів