Огляд ЗМІ: російські хакери загрожують виборам у Франції?

Еммануель Макрон вважається фаворитом президентських виборів у Франції Копирайт изображения EPA
Image caption Еммануель Макрон зараз вважається фаворитом президентських виборів у Франції

Чому російські хакери планують атакувати Еммануеля Макрона, що робить щасливими британців і як 78-річний колишній вікарій кинув виклик Англіканській церкві - в огляді іноземної преси.

Російські хакери націлились на Макрона?

Російські хакери, яких підозрюють у маніпуляціях під час президентських виборів у США, "зробили своєю ціллю" кандидата у президенти Франції Еммануеля Макрона, пише Financial Times.

Видання посилається на інформацію експертів японської компанії Trend Micro, яка спеціалізується на кібербезпеці. За словами японців, АРТ 28, група хакерів, яку пов'язують з російською військовою розвідкою - ГРУ, "мобілізує свої ресурси" для впливу на результат президентських перегонів у Франції на користь "подруги" Володимира Путіна - Марін Ле Пен.

"Група бомбардує близьких до Макрона чиновників електронними листами, які заманюють їх на фейкові вебсайти, створені хакерами", - стверджує Trend Micro, додаючи, що сайти нагадують офіційні сторінки та особисті профілі очолюваного Макроном руху En Marche! Мета таких дій - отримати логіни та паролі для доступу до внутрішньої інформації політичного руху.

"Це той самий метод, що АРТ 28 використовувала для отримання доступу до сайту Національного комітету Демократичної партії під час американських президентських перегонів. Це призвело до оприлюднення тисяч особистих імейлів, які ускладнили та зашкодили кампанії Клінтон", - пише видання.

Мунір Мажубі, керівник онлайн -кампанії Макрона, повідомив про фіксування 10 фішінг-атак на En Marche! починаючи з грудня 2016 року, але зауважив, що жодна з них не була успішною, пише Financial Times.

Мозок під загрозою?

Копирайт изображения SPL
Image caption Науковці кажуть, що скоро слід ухвалити закони про захист "права на інтелектуальну цілісність"

"Нові комп'ютери можуть видаляти думки без вашої згоди", - пише Independent з посиланням на новітні дослідження вчених.

Технологічні досягнення, зокрема, створення пристроїв, що читають думки, означають, що "приватне життя нашого мозку під загрозою", веде далі видання. Наприклад, вже існують комп'ютери, які визначають політичні погляди та з 70-відсотковою точністю кажуть, які дії планує виконати людина.

Такий розвиток подій змусив бити на сполох біомедиків, які опікуються етикою. На їхню думку, такі пристрої "відкриті для зловживання на жахливому рівні" і для захисту людства необхідно негайно ухвалювати нові закони із захисту прав людини, зокрема про "право на свободу пізнання" та "право на інтелектуальну цілісність".

За словами професора Роберта Адорно з університету Цюріха, новітні способи дослідження людського мозку є настільки потужними, що "незаконне вторгнення в особисте інтелектуальне життя людини чи несанкціоновані зміни психологічної цілісності особи не обов'язково потребують примусу".

"Торгові компанії використовують комп'ютерну томографію мозку для "нейромаркетингу" щоб зрозуміти поведінку споживачів та отримати бажані відповіді від покупців. Існують також такі інструменти як "декодувальними мозку", які можуть перетворити дані комп'ютерної томографії мозку на зображення, текст чи звук. Все це несе потенційну загрозу особистій свободі", - цитує Адорно Independent.

Британське щастя

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Вісім з десяти британців полюбляють проводити час із сім'єю - це приносить їм щастя

60% британців стверджують, що вони щасливі, пише Daily Mail з посиланням на дані опитування організації Butterkist popcorn.

"Середньостатистичний дорослий британець відчуває справжню "хвилю щастя" вісім разів на тиждень", - цитує дослідників видання.

Головними причинами щастя опитані називають вечора перед телевізором разом із родиною, романтичні вечері з коханим (коханою) та ванни з келихом вина. Вісім з 10 опитаних заявили, що з радістю проводять час вдома замість відвідування галасливої вечірки. Цікаво, що більшість з 1500 дорослих респондентів назвали своє 41-річчя "найкращим роком свого життя".

"Ці результати дуже промовисті. У цілому, ми, британці, достатньо задоволені своїм життям. Однак наше щастя сягає піку, коли ми якісно проводимо час із дорогими для нас людьми", - цитує експерта з щастя Енді Коупа Daily Mail.

Священик-гей кидає виклик церкві

78-річний колишній британський священик уклав шлюб із 24-річним молодиком, "кинувши виклик" Англіканській церкві пише Mirror.

Філіп Клементс, який півстоліття виконував обов'язки вікарія в Кенті, зареєстрував стосунки із румунським чоловіком-моделлю Флорином Марином.

"Я проводив багато весіль, але я практично втратив надію, що в мене коли-небудь буде моє власне", - заявив щасливий Філіп.

Пара заявила, що своїм шлюбом "висловлює протест" проти церковних правил, які забороняють священикам укладати одностатеві шлюби та лише дозволяють громадянські стосунки - за умови, що дотримується целібат.

"Як священик, я хочу, щоб церква серйозно замислилась про це питання та змінила свої доктрину та правила, щоб дозволити священикам та вірянам брати шлюб з людьми однієї статі, якщо це те, що вони відчувають", - каже Клементс.

"Я думаю, що багато священиків мають бути із партнерами або хочуть бути, але правила церкви не дають їм бути собою", - додає він.

Пара збирається переїхати до рідної для пана Марина Румунії, щоб "розпочати нове життя разом". У планах молодят - подорожі до Дубая та на Мальдіви, а також розвиток модельної кар'єри молодшого партнера, пише Mirror.

Огляд підготував Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС

Також на цю тему

Новини на цю ж тему