Independent: розслідування щодо Манафорта шкодить Києву?

Пол Манафорт Копирайт изображения Getty Images
Image caption Манафорта в Україні звинувачують в незаконному отриманні коштів від команди екс-президента Януковича

Перспективи відносин між Україною та США, втеча бійців "ІД", а також серіали як засіб привабити туристів. Про ці теми - в огляді західної преси.

Чи буде "потепління" у Вашингтоні?

Відносини між Києвом та Вашингтоном навряд чи потеплішають найближчим часом - принаймні, поки триватимуть розслідування щодо ймовірного втручання Росії в американські вибори. Так вважає оглядач газети Independent Кім Сенгупта.

За його словами, президент Петро Порошенко намагається "реабілітувати себе" перед Дональдом Трампом за відкриту підтримку Гілларі Клінтон. Але справа не тільки в суперечливих заявах українських політиків, які під час перевиборчої кампанії ставили під сумнів компетенцію кандидата-бізнесмена.

Йдеться ще й про намагання українських посадовців допомогти Демократичній партії викрити контакти між Кремлем та оточенням пана Трампа, наголошує автор.

"Пан Порошенко і досі не зустрічався з американським президентом. На заваді спробам посла України у Вашингтоні Валерія Чалого організувати зустріч стало переконання команди Трампа у тому, що у зговір з демократами вступали люди, близькі до посольства", - пише пан Сенгупта.

На думку оглядача, можливо, для українського уряду було б краще, якби ФБР все ж не розслідувала б суперечливі зв'язки команди пана Трампа, і зокрема одного з екс-керівників його передвиборчого штабу Пола Манафорта, з росіянами - "щоб не погіршити відносини" Києва з Білим домом.

У Білому домі нещодавно заявили, що пан Манафорт "відігравав дуже обмежену роль протягом дуже обмеженого часу" у президентській кампанії Дональда Трампа.

"Але розслідування триватимуть і "український зв'язок" й надалі залишатиметься під особливою увагою", що навряд чи під на користь відносинам Порошенка і Трампа, резюмує пан Сенгупта.

Не дуже впевнений початок для Макрона

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Еммануель Макрон не дуже вдало з'їздив на один з заводів, що незабаром закриють

Еммануель Макрон не надто впевнено розпочав свою кампанію перед другим туром президентських виборів у Франції. Такий висновок робить Financial Times з його візиту на завод у місті Ам'єн, де несподівано опинилася і його опонентка Марін Ле Пен.

У центрі уваги обох кандидатів опинилося підприємство, яким володіє компанія Whirlpool. Наступного року там мають скоротити працівників через перенесення виробництва у Польщу.

"Пані Ле Пен побачила у цьому свій шанс і здійснила незапланований, хоча і короткий, візит, щоб донести до робітників думку, що причиною деіндустріалізації Франції є вільна торгівля," - наголошує газета.

Еммануель Макрон, який зустрівся із представниками профсоюзів, не надто вдало поспілкувався із розлюченими працівниками - вони кричали "Макрона геть" та "Марін - президент". На думку видання, більш співзвучна своєю риторикою до обурених натовпів конкурентка повністю відтіснила пана Макрона на другий план.

Тим часом, за результатами опитування компанії Harris Initiative, 61% виборців вважають, що пані Ле Пен впевнено почала кампанію перед другим туром, тоді як 52% заявили, що для пана Макрона початок був не надто вдалим.

Бійці тікають з ІД?

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Вдалі дії іракської армії проти "Ісламської держави" призвели до втрати останньою багатьох прихильників, пишуть медіа

Дедалі більше бійців "Ісламської держави" з західних країн залишають "халіфат". Як зазначає Guardian, масова втеча пов'язана з втратою угрупованням значної частини своїх територій.

За даними видання, минулого тижня двоє британців та один американець здалися правоохоронцям на кордоні з Туреччиною після майже двох років, проведених у регіонах під контролем ІД. Є інформація, що в останній місяць зафіксовано десятки подібних випадків, додає газета.

Щоправда, попереджає Guardian, серед тих, хто залишає ІД, можуть бути й ідеологічні бійці, які намагатимуться дістатися європейських країн та спробують "помститися за халіфат". А отже - посилюється ризик нових терактів у Європі, вважає видання.

Втім є і гарні новини. На думку експертів, військові поразки можуть стати на заваді намаганням ІД набирати нових бійців на Заході.

"ІД мала девіз "залишаємось та розширюємось", і це приваблювало багатьох молодих людей. Але халіфат розпадається, і такої привабливості більше немає", - цитує Guardian дослідника британського King's College Шираза Махера.

Як серіали приваблюють туристів

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Яскраві британські серіали - один з інструментів для популяризації країни серед туристів, пише Daily Telegraph

Справжній туристичний бум очікують найближчим часом у Великій Британії - і не в останню чергу завдяки популярності серіалів на кшталт "Корони", яка розповідає про перші роки Єлизавети II на троні. Про це пише Daily Telegraph із посилання на дослідження Barclays.

Дослідники опитали 10 тис. туристів, і п'ята частина тих, хто планує приїхати до Королівства, заявили, що обрати країну для відпустки їх спонукали саме серіали про Велику Британію.

Серед інших причин називали також економічні фактори, зокрема здешевлення фунта після референдуму про вихід Великої Британії з Євросоюзу.

Загалом же дослідження показало, що 63% туристів висловили цього року більшу зацікавленість у подорожах до Британії, ніж у попередні роки. Та й багато самих британців зізналися, що планують відпочивати у власній країні, додає Daily Telegraph.

Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему