Чому Британія часто провалюється на Євробаченні? - ЗМІ

Євробачення Копирайт изображения UNIAN

Великі сподівання і розчарування після другого півфіналу Євробачення - в огляді світових ЗМІ.

То не просто мови звуки…

ЗМІ Білорусі, як проурядові, так і опозиційні, радо вітають вихід у фінал гурту Naviband.

"Навіть не дали похвилюватися", - цитує щасливих виконавців "Беларусский Партизан".

Видання переконує, що значну роль в їхньому успішному виступі відіграв той факт, що вперше представники країни заспівали на Євробаченні рідною мовою.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Naviband заспівав білоруською

"Білорусам набридло бути блідою копією росіян, захотілося бути самими собою", - пише "Беларусский Партизан".

"Ми змогли довести багатьом, що в білоруській мові є сила. Хто б що не говорив, ми йдемо своїм шляхом, віримо в нього, і у нас виходить. Ми ні на що не розраховуємо в фіналі, але так само вийдемо і будемо отримувати задоволення ", - цитує інтернет-ресурс самих виконавців.

Під час прес-конференції Ксеня і Артем подякували всім, хто їх гаряче підтримує на пісенному конкурсі.

"Ми раді, що зробили стільки людей щасливими", - цитує їх "Беларусский Партизан".

Видання зазначає, що у фіналі білоруські виконавці виступатимуть третіми.

Ізраїль в стилі диско

Одне з провідних видань Ізраїлю, газета Haaretz, пише, що саме ритми середньоземноморського диско допомогли прорватися у фінал Євробачення представнику країни Імрі Зіву.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Імрі Зів

Газета зазначає, що він виконував пісню англійською мовою і це добре співвідноситься із поп-битом твору. Haaretz сподівається, що й у фіналі 25-річний виконавець виступить так само вдало, як і у півфіналі, але водночас застерігає про жорстку конкуренцію.

"Там буде багато суперників з Балканських країн і Східної Європи, таких як Естонія, Болгарія, Білорусь і Литва, які традиційно голосують один за одного", - зауважує Haaretz.

Надія луснула, як кулька

"Повітряна куля Брендана Марі здулася", - написала ірландська Irish Times після другого півфіналу. "Ірландцю, на жаль, не вдалося пробитися в фінал пісенного конкурсу 62-го Євробачення", - додає газета.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Представник Ірландії

Навіть повітряна куля, яка мала б символізувати любов до природи, не допомогла йому, пише видання.

Ще до закінчення голосування Брендан сказав: "Що б не трапилося, я назавжди запам'ятаю цей (конкурс - ред.)". А після виступу він написав у Twitter: "Це були найкращі три хвилини мого життя".

Наставник виконавця Льїс Волш розповів газеті: "Я вибрав баладу, тому що вона показала його голос, та й балади спрацьовували для Ірландії раніше".

Проте пан Волш не втрачає надії: "Це була для нього репетиція перед тим, щоб повернутися і виграти. У нього є голос, йому просто потрібна виграшна пісня".

Винна ВВС?

Чому Великій Британії вперто не щастить на Євробаченні? Таке питання ставить Daily Telegraph виконавиці Катріні Лесканіч, яка здобула перемогу для Об'єднаного Королівства у далекому 1997 році.

Пані Лесканич має відповідь: "BBC обирала жахливих представників."

"Мене завжди питають, чому ми не можемо перемогти на Євробаченні? - розповідає колишня учасниця Євробачення і додає, що у відповідь завжди ставить зустрічне питання: "Чому ми висуваємо таке лайно?"

На її думку, одна з причин полягає в тому, що з 2011 по 2015 роки представників країни на пісенному конкурсі обирала ВВС, яка є членом Європейської мовної спілки.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Катрін Лесканіч вигравала Євробачення для Британії в 1997 році

"Рішення приймала одна людина на BBC", - цитує її Daily Telegraph. "Я неодноразово просила цю особу вийти і назвати себе, бо кожен раз вона обирала таких жахливих представників, що всі знали від самого початку - вони не мали жодного шансу перемогти".

"Серед них - і Енгельберт Хампердінк, який прийшов 25-м, і дует Electro Velvet, який набрав всього п'ять очок і обійняв двадцять четверте місце", - нагадує Daily Telegraph.

"Починаючи з минулого року, Велика Британія повернулася до вибору співака через громадське голосування, але учасники, які беруть участь у змаганні, не справляють враження на пані Лесканіч", - веде далі газета.

"Жменька невдах з X Factor-у. Це і є поясненням", - заявила вона. - "Хіба це не просто колосальна трата грошей? Чому не можна поставитися до цього більш серйозно і спробувати щось трохи інше?"

Пані Лесканич переконана, що й цьогоріч англійцям не слід покладати великі сподівання на виступ Люсі Джонс, яка теж свого часу вилетіла з X Factor-а.

"Я не хочу бути занудою", - каже вона, - "Але я не думаю, що ця пісня переможе".

Підготувала Наталка Матюхіна, служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему