Борщ і туалети: іноземці про Євробачення в Києві

київ Копирайт изображения UNIAN

Українські тижневики зібрали враження гостей Євробачення від Києва, думки американського дипломата про вирішення конфлікту з Росією і розповіли про "Майдан" у Венесуелі.

Не все так погано

Яким очікували побачити Київ гості "Євробачення" і чи виправдалися їхні сподівання? Адже в Україну приїхали туристи не лише з Європи, але й з далеких Австралії та навіть Південної Африки.

Тижневик "Фокус" з'ясував, що не все так погано: якби кияни прибрали з вулиць сміття, покращили англійську і змусили продавців в магазинах посміхатися, іноземці приїжджали б сюди не лише на великі культурні або спортивні події.

Гість з Південної Африки Рой Ван дер Мерве розповів тижневику, що порівняно із 2005 роком, коли він відвідав Київ вперше, українці виглядають набагато щасливішими і краще вбраними.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Кухня і їжа - одне з найпозитивніших вражень у туристів від Києва

"Схоже, вони стали непогано заробляти", - каже він. - Однак у магазинах і ресторанах багато хто досі не говорить англійською".

"Я відчуваю, що я просто закохуюся у це місто!" - поділився своїми враженнями про Київ гість з Фінляндії Йоуні Хаккарайнен.

"Люди не дуже усміхнені і не виглядають щасливими, але у Фінляндії те саме: всі зациклені на своїх проблемах," - пояснює він.

Поляка Бартоломія Василєвскі засмутило сміття на вулицях Києва. "Центр виглядає краще", - каже він. "Але я скуштував борщ - я просто у захваті! Також встиг побачити Володимирський собор - мені бракує слів. Дуже гарно!"

А гостя Євробачення з Австралії Кертіса Картера вразив красою Майдан. "Що не дуже сподобалося, то це туалети, які дуже відрізняються від західних", - розповів він тижневику "Фокус".

Ні війни, ні миру

Своїми думками про війну з Росією, Крим і перспективи вирішення цих проблем поділився із тижневиком "Власть денег" колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.

На переконання екс-дипломата, ані миру на Донбасі, ані повернення Криму українцям у найближчі роки не варто. "Важко уявити, як Україна може повернути собі Крим. Важко зрозуміти, як саме Україна може натиснути на Росію, навіть за допомогою європейських країн і США", - каже він.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Стівен Пайфер

Пан Пайфер вважає, що конфлікт на Донбасі не є замороженим і його не варто порівнювати із молдовським Придністров'ям.

"Конфлікт на Донбасі вирує. Він не затихне і постійно буде у стані якихось змін, тому що Кремль хоче використати даний конфлікт як засіб тиску на український уряд з метою його дестабілізації", - цитує його "Власть денег".

На питання, чи варто очікувати надання Сполученими Штатами летальної зброї Україні, колишній посол відповів: "Цього можна очікувати, бо американський конгрес хоче надати летальну зброю Україні. Проте адміністрація Трампа ще не прийняла остаточного рішення з цього питання".

Грона гніву

Барикади на вулицях, дим, полум'я, шеренги поліції і жертви серед протестувальників - такі заголовки новин, які останнім часом надходять з Венесуели.

Тижневик "Новое время" намагається дати відповідь, чому так розрослися "грона гніву" у цій латиноамериканській країні, яка все ще розбудовує соціалізм.

"Все, що відбувається, опозиція вважає результатом провальної політики екс-президента Венесуели Уго Чавеса і його послідовника - теперішнього президента Ніколаса Мадуро. Популізм, істотні економічні помилки обох голів держав, а також обвал цін на нафту, які підтримували Венесуелу протягом років, на думку експертів, призвели до гострої нестачі продовольства і всього необхідного", - пише тижневик.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Протести у Венесуелі

"Полиці магазинів порожні, а місцеві мешканці змушені їздити за туалетним папером й іншими необхідними товарами до сусідньої Колумбії", - веде далі "Новое Время".

"За підсумками минулого року інфляція в країні перевищила 700% - і це ще не межа. За оцінками МВФ, зростання цін у Венесуелі цьогоріч може скласти 480%, а наступного року - космічні 1640%", - додає тижневик.

Відтак, люди вимагають, аби Мадуро відійшов від влади.

На мільйонні протестні акції уряд відповідає сльозогінним газом, водометами і пластиковими кулями.

"Від початку протестів у Венесуелі загинуло понад 35 осіб, 80 отримали поранення, понад 400 протестувальників були затримані", - повідомляє "Новое Время". І кінця цьому протистоянню поки не видно.

Підготувала Наталка Матюхіна, служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему