Політичний хаос у Вашингтоні вигідний Москві - ЗМІ

комі Копирайт изображения Getty Images
Image caption Усунення Джеймса Комі з поста глави ФБР відповідає інтересам Росії, вважають низка американських посадовців, з якими поспілкувалася Washington Post

В огляді преси:

  • "Політичний хаос" у Вашингтоні та Москва.
  • Який стиль президентства обере лідер Франції Еммануель Макрон.
  • Чи можна подолати кіберзлочинність.
  • Газована вода сприяє зайвій вазі.

"Політичний хаос" у Вашингтоні?

Москва отримує дивіденди від "політичного хаосу" у Вашингтоні, пише Washington Post.

Зняття антиросійських санкцій та визнання анексованого Криму, чого так очікують від адміністрації Дональда Трампа в Кремлі, ще треба дочекатися.

"Та Кремль уже отримав дещо інші дивіденди від зусиль, докладених до перемоги пана Трампа на виборах торік: хаос у Вашингтоні", - констатує видання.

Газета називає звільнення голови Федерального бюро розслідувань Джеймса Комі минулого тижня останнім із серії ударів, яких завдали інституту американської влади.

"Загалом, вони (Росія. - Ред.) почуваються доволі непогано, бо це ще один знак того, що наша політична система перебуває у справжній кризі", - видання цитує колишнього співробітника Держдепартаменту США Юджина Рамера.

Газета цитує один зі звітів американської розвідки, у якому йдеться про те, що дестабілізація ситуації у Вашингтоні - "одна з цілей, яку переслідує російський президент Володимир Путін".

За словами колишнього очільника Національної розвідки США Джеймса Клеппера, першочергову мету - посіяти розбрат, було досягнуто.

"Напевно, росіяни зараз святкують свій успіх… в тому, чого їм вдалося досягти із залученням мінімальних ресурсів", - цитує газета пана Клеппера.

Насамкінець, Washington Post наводить слова співробітників американських розвідувальних служб, які кажуть, що сьогоднішя ситуація у Вашингтоні вигідніша для Москви, ніж та, якою вона була за президентства Барака Обами чи могла би бути за Гілларі Клінтон.

"Вона не проросійська та, безперечно, не антиросійська. Це більше схоже на хаос. І це їм вигідно", - каже посадовець.

Росія закиди щодо втручання в американський виборчий процес спростовує.

"Демонстрація військової сили"

Копирайт изображения Getty Images

Французи стали свідками "демонстрації військової сили" своєї країни під час недільної інавгурації президента Еммануеля Макрона в Парижі, каже Guardian.

Газета зазначає, що урочисті заходи церемонії "навмисно наголошували" на військовій міці Франції.

"Макрон зумисне вирішив позначити свою інавгурацію військовим символізмом, підкресливши оборонну могутність Франції в часи, коли у країні триває надзвичайний стан після серії терактів", - каже видання.

Пан Макрон порушив традицію, обравши військовий джип замість лімузина для протокольного проїзду Єлисейськими Полями.

Окрім цього, він відвідав військовий госпіталь, де лікуються бійці, поранені в Малі та Афганістані. За словами представників його оточення, він хотів продемонструвати "глибоке співчуття захисникам свободи".

Газета порівнює нового голову держави з його попередником Франсуа Олландом і каже, що, на відміну від нього, пан Макрон дав зрозуміти, що не наслідуватиме стиль поведінки "звичайного президента". Натомість, він віддає перевагу позиції "триматися на відстані" та вважає, що голова держави має бути "гордовитим віддзеркаленням нації".

В оточенні пана Макрона кажуть, що інавгурація стала надзвичайно емоційним моментом для нього. Він почувається дуже щасливим та водночас усвідомлює, скільки роботи чекає на нього, підсумовує Guardian.

"Вічна боротьба"

Копирайт изображения Getty Images

Хакерство неможливо перемогти раз і назавжди, а боротьба людства з цим феноменом може тривати вічність. Таку думку висловлює оглядач Times Мет Рідлі.

Автор розмірковує над наслідками масштабної кібератаки, жертвами якої 13 травня стали понад 200 тисяч людей у 150 країнах світу.

"Вічна боротьба - неминуча", - каже він.

Оглядач видання проводить аналогію між боротьбою людства з біологічними загрозами і вірусами. До загроз кібербезпеці варто ставитися як до епідемії, каже він.

"Порівняння комп'ютерних вірусів і справжніх вірусів - це більше, ніж метафора: обидва види є частинами лінійної цифрової інформації, що здатні відтворюватися і поширювати", - каже пан Рідлі.

За його словами, і комп'ютерні віруси, і біологічні розвиваються та постійно видозмінюються. Та попри те, що людство зробило суттєвий прогрес у боротьбі з різноманітними захворюваннями, не варто розраховувати на те, що у питаннях кібербезпеки вдасться знайти "одну срібну кулю, що вирішить проблему назавжди".

"Цього тижня ми отримали урок, який вчить нас постійно бути пильними: регулярно оновлювати програмне забезпечення, мати резервні програми, фільтрувати електронну пошту та з підозрою ставитися до надісланих файлів", - підсумовує автор.

Підступні гази

Копирайт изображения Getty Images

Газована вода може викликати ожиріння - такого висновку дійшли палестинські науковці, повідомляє Daily Telegraph.

За результатами їхнього дослідження, діоксид вуглецю у напоях спонукає людей більше їсти, бо підвищує рівень гормону греліну, який відповідає за відчуття голоду.

Науковці проводили експерименти над пацюками і встановили, що ті, кому давали газовані напої, навіть із найменшим вмістом калорій, набирали вагу, на відміну від тих, хто пив негазовану воду.

"Вони встановили, що діоксид вуглецю спонукав пацюків їсти в середньому на 20% більше", - каже видання.

Наступні дослідження за участю волонтерів показали, що у людей, які за сніданком випивали газовану воду, рівень греліну в крові ушестеро перевищував відповідний показник у решти людей.

Тетяна Кирилюк, ВВС Моніторинг

Також на цю тему

Новини на цю ж тему