Огляд ЗМІ: блокування російських сайтів викличе негатив?

Яндекс-новини Копирайт изображения UNIAN
Image caption FT вважає, що в Україні російськими соцмережами ВК" та "Одноклассники" користуються 25 мільйонів

В огляді світових ЗМІ:

  • Чого чекати український владі після блокування російських соцмереж.
  • Ненадійність Дональда Трампа.
  • Як заробити на власне житло - поради мільйонера.
  • Як недостатня кількість сну впливає на нашу привабливість.

Суперечливе рішення

Рішення про блокування доступу до російських соцмереж "ВК" та "Одноклассники", а також пошуковика "Яндекс" та сервісу Mail.ru викличе вкрай негативну реакцію 25 мільйонів користувачів цих ресурсів в Україні. Про це попереджає британська Financial Times.

Видання наголошує, президент Петро Порошенко пояснив такий крок необхідністю протистояти Росії у "гібридній війні", але саме йому доведеться працювати із наслідками рішення.

"Опитування вказують, що популярність пана Порошенка падає. Зокрема через непопулярні заходи жорсткої економії, які призвели до погіршення рівня життя, через уривчасті реформи та боротьбу з корупцією, а також через обмеження роботи неурядових організацій", - пояснює Financial Times.

Разом із тим газета додає, що хоча рішення викликало гнівну реакцію в Кремлі, треба пам'ятати, що Москва свого часу впровадила "набагато ширшу систему інтернет-цензури", ніж та, яка існує в Україні. За даними видання, в Росії у чорному списку опинилися 50 тис. сайтів.

"Яндекс та Mail.ru розпочинали як стартапи на початку 1990 років. З часом вони почали контролювати процвітаючий російський онлайн-ринок та вийшли на західні фондові ринки. Коли Росія посилила контроль над інтернетом в останні кілька років, обидві компанії пішли на компроміси з Кремлем", - нагадує Financial Times.

Чи можна довіряти Трампу?

Копирайт изображения AFP
Image caption Чи може тримати таємниці президент Трамп?

Готовність Дональда Трампа ділитися таємною інформацією із російськими посадовцями означає, що йому не можна довіряти секретні дані. Такий висновок із чергового скандалу, який спіткав американського президента, робить Washington Post.

Трамп "поділився з Росією таємною інформацією"

На думку газети, така поведінка господаря Білого дому ставить під загрозу роботу агентів, але це не єдиний наслідок.

"Уряди країн, які діляться секретами із ЦРУ, від Великої Британії до Ізраїлю - який, згідно з повідомленнями, і був джерелом інформації - можуть відчути потребу переглянути співпрацю. А ті ж, з якими США не має подібної співпраці, як наприклад Росія та Китай, намагатимуться використати свій доступ до пана Трампа, щоб витягти з нього більше необачно висловлених даних", - описує свої побоювання видання.

Занепокоєння у газети викликали і намагання адміністрації пана Трампа заперечити правдивість повідомлень про "злиття" інформації. На думку видання, це означає, що у Білому домі продовжує вирувати "хаос".

"Поки президент готується до свого першого візиту за кордон на цьому тижні, під час якого він зустрічатиметься із головними союзниками на Близькому сході та в Європі, можливість нових необачних кроків та подальшої шкоди американським альянсам викликає велику тривогу", - констатує Washington Post.

Заощаджуйте на "хіпстерських" розвагах

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Дорога кава заважає австралійські молоді придбати своє перше житло?

Хочете назбирати грошей на купівлю помешкання? Тоді припиніть купувати тости з авокадо та дорогу каву. Таку пораду молодим людям дав австралійський мільйонер, спричинивши тим самим хвилю обурення в своїй країні. Про це розповідає британська Guardian.

Тім Гернер - магнат, який заробив свої статки на операціях з нерухомістю - нещодавно заявив, що чимало молодих людей ніколи у своєму житті не матимуть власної домівки. І причина - в них самих, вважає він.

"Коли я запустив свій перший бізнес у віці 19 років, я починав працювати у своєму спортзалі о шостій ранку, а завершував роботу о 22:30 сім днів на тиждень, поки не зміг купити свій перший дім. Не було дискусій на тему, чи не піти мені у ресторан на сніданок або вечерю. Я тільки працював", - заявив пан Гернер.

І цей бізнесмен - не єдиний, хто останнім часом робив подібні заяви, наголошує Guardian. Австралійський фахівець з демографії також закликав молодь припинити ходити у "хіпстерські кафе", щоб зекономити гроші, які могли б піти на купівлю помешкання.

А дехто порівняв заяви Гернера із суперечливою пропозицією американського конгресмена Джейсона Шаффетца, який наголосив, що людям, у яких немає грошей на медичну страховку, не варто купувати нові "айфони", додає Guardian.

Сон для здоров'я та краси

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Нікому не подобаються заспані обличчя

Недосипання не тільки шкодить здоров'ю, але й робить жінок менш привабливими. Це довели результати нового дослідження. Як розповідає Daily Mail, в рамках експерименту більш сотні людей показали фотографії 25 жінок. Деякі з них спали у попередні кілька днів більше семи годин, а інші - лише чотири годин.

Як результат, більш втомлені жінки здалися оцінювачам менш симпатичними за тих, хто добре відпочив вночі.

При цьому, додає Daily Mail, йдеться не тільки про фізичну симпатію, але й про бажання спілкуватися із невиспаними.

"Якщо людина виглядає втомленою, то вона здається менш зацікавленою у спілкуванні", - цитує газета одного із авторів дослідження, професора Джона Аксельссона із Університету Стокгольма.

Щодо суто фізичних проявів, то люди з недосипанням до того ж здаються менш здоровими - а все через блідість, яка часто проявляється саме через недостатню кількість сну, констатує Daily Mail.

Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC

Також на цю тему

Новини на цю ж тему