Чи зроблять Трампу імпічмент? - ЗМІ

Трамп і гвардія Копирайт изображения Getty Images
Image caption "Ненадійність" Трампа може привести до його імпічменту?

В огляді світових ЗМІ:

  • Як США опинилися у "глухому куті".
  • Чому імпічмент Дональда Трампа "неминучий".
  • Про що свідчать призначення кабінету у Франції.
  • Наскільки небезпечний алкоголь для вагітних.

Вашингтон у "глухому куті"?

США зайшли у "глухий кут", констатує кореспондент Financial Times у Вашингтоні Едвард Льюс.

"Якби американська політична система працювала як слід, це стало б початком кінця для Дональда Трампа", - каже він, коментуючи останні дії американського президента.

Йдеться про звільнення голови Федерального Бюро Розслідувань (ФБР) Джеймса Комі та розповсюдження секретної інформації паном Трампом серед російських високопосадовців.

Автор додає, що за таких обставин, Конгрес мав би вже робити перші кроки на шляху до оголошення імпічменту господарю Білого дому, або ж люди з його оточення мали б дійти висновку, що для цієї посади він не годиться.

Натомість, республіканці буквально "паралізовані", і жоден з них не наважується піти проти волі пана Трампа, зауважує журналіст. І це може бути небезпечним для країни, вважає він.

"Більшість знає, що пан Трамп не годиться бути головнокомандувачем, та жоден з тих, хто має можливість змінити ситуацію, не наважується на дії", - каже кореспондент Financial Times.

Пан Льюс передбачає, що ситуація залишиться без змін щонайменше до виборів до Конгресу, які мають відбутися наступного року.

Насамкінець, журналіст каже, що республіканці - єдині, хто може змусити Дональда Трампа відповідати за свої вчинки, проте вони "закривають очі" на політичну ситуацію, що склалася у Вашингтоні.

"Протягом десятиліть республіканці виступали за національну безпеку та моральні принципи американської влади. Тепер пан Трамп роздирає ці принципи на шматки просто у них перед очима", - підсумовує пан Льюс.

Дональд Трамп: "імпічмент" неминучий?

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Майк Пенс може перейти з другої позиції на першу?

Його колега з Independent Шон О'Грейді, у свою чергу, вважає імпічмент Дональда Трампа "неминучим". У своїй статті редактор видання наводить аргументи на користь віце-президента США Майка Пенса у якості нового голови держави.

За його словами, пан Пенс, на відміну від пана Трампа, людина "обережна, консервативна та з традиційними поглядами" і є "одним зі своїх" для республіканців.

"Щодо Майка Пенса, він, напевно, почувається так, наче від президентства його відділяє лише один твіт, з огляду на невдачі, невірні кроки та набагато гірші приклади того, що нам, вочевидь, варто називати неправомірними діями адміністрації Трампа", - зазначає журналіст.

Автор згадує Вотергейтську справу, що призвела до відставки 37-го президента США Річарда Ніксона, та каже, що така ж доля може спіткати і мільярдера. В його партії вже простежуються ознаки обурення, і окрім цього, Дональд Трамп не має необхідної підтримки у Конгресі, каже пан О'Грейді.

Та, з іншого, боку, він має підтримку американців, додає він.

Якщо ж загроза імпічменту зрештою нависне над нинішнім господарем Білого дому, а до керма влади стане пан Пенс, постає питання щодо того, чи помилує новий президент свого попередника за всі "злочини та порушення, які могли бути скоєні" під час його президентства.

Щодо політичного курсу, він навряд чи відрізнятиметься від курсу Дональда Трампа, за виключенням хіба що питання зведення мексиканської стіни та решти "ексцентричних" пропозицій, передбачає автор.

"Можливо, республіканцям це буде більш до душі, і можливо, в інтересах США мати президента, який не дарма сказав у своїй промові з нагоди призначення на посаду: 'Я - християнин, консерватор та республіканець, саме в такій послідовності'", - підсумовує редактор Independent.

Washington Post: Макрон - консерватор

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Радикальний Макрон виявився консерватором?

Політична платформа новоспеченого президента Франції Еммануеля Макрона виявилася "напрочуд консервативною", пише Washington Post.

"'Радикальний центризм" Макрона, без сумніву, скидається на консерватизм", - під таким заголовком газета публікує статтю, у якій коментує призначення наймолодшим французьким лідером кабінету міністрів.

Видання звертає увагу на те, що управління економікою країни пан Макрон віддав у руки правих політиків. Зокрема, міністрами економіки та бюджетних справ він призначив двох консерваторів Бруно Ле Мера та Жеральда Дарманена.

Обіцянки французького президента дати економіці країни новий старт були одним з ключових положень його передвиборчої кампанії. А пропозиції щодо заходів, які можуть це забезпечити знайшли підтримку серед прихильників консервативних поглядів серед виборців, пише Washington Post.

Попри те, що пан Макрон мав досвід на посаді міністра економіки в уряді соціалістів, він підтримав ряд непопулярних заходів щодо подовження 35-годинного робочого часу та спрощення процедури звільнення працівників для місцевих компаній. Завдяки цьому, він заробив репутацію неоліберального політика, який не піддається лівим поглядам, зазначає газета.

Наразі ж перед президентом стоїть завдання ці реформи продовжити, підсумовує видання.

Нові обличчя сексизму

Копирайт изображения AFP
Image caption А у Франції вагітним не забороняють навіть працювати з вином

Забороняти вагітним жінкам вживати алкоголь є проявом сексизму, вважають науковці, повідомляє Daily Telegraph.

Дослідники закликали британську владу переглянути "тривожні" норми, які забороняють вагітним вживати алкогольні напої.

За їхніми словами, такі законодавчі норми не мають жодних підкріплених фактами підстав, натомість "начіпляють ярлики" на вагітних та заохочують вороже ставлення до тих, хто випиває на людях.

Дослідження встановили, що зловживання алкоголем під час вагітності може негативно позначитися на фізичному розвитку дитини та її когнітивних здібностях. Проте достатніх доказів того, що вживання алкоголю у невеликих чи помірних дозах або навіть поодинокі випадки зловживання можуть завдати відчутної шкоди, немає, пише видання.

Газета цитує директорку центру дослідження материнства Кентського університету Еллі Лі, яка каже, що "виключати жінку з кола її звичайних занять лише на підставі застереження" є проявом "сексизму".

"Суспільний дискурс став надзвичайно ворожим, і тепер побутує думка, що вагітна з келихом вина робить щось абсолютно неприйнятне", - цитує Daily Telegraph пані Лі.

У британському департаменті з охорони здоров'я відмовилися коментувати критику, та зауважили, що під час вагітності від алкоголю все ж таки краще утриматися.

Огляд підготувала Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу BBC

Новини на цю ж тему