Огляд ЗМІ: нові запитання до Трампа через Росію

Трамп Копирайт изображения Getty Images

В огляді іноземної преси 20 травня:

  • нові запитання до Трампа щодо Росії;
  • хід розслідування імовірних зв'язків його штабу з Росією;
  • погрози Джуліана Ассанжа;
  • та засіб для покращення пам'яті перед екзаменами.

Нові запитання до Трампа

Дональд Трамп змушений відповідати на нові запитання щодо зв'язків його адміністрації з Росією, і вони псують враження від його першого закордонного візиту на Близький Схід, пише Financial Times.

Видання згадує публікацію New York Times про те, як президент нібито запевнив міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, що відчуватиме менше тиску через Росію після звільнення голови ФБР Джеймса Комі.

"Я щойно звільнив голову ФБР. Він був божевільний, реально схиблений", - сказав Трамп Сергію Лаврову в Овальному кабінеті, за даними New York Times.

"Я зіткнувся з тиском через Росію. Тепер він знятий", - нібито запевнив він російського дипломата.

Білий дім не спростував цієї публікації.

Але прес-секретар Білого дому Шон Спайсер у коментарі Financial Times пояснив звільнення так: "Політизуючи розслідування дій Росії та роблячи з нього шоу, Джеймс Комі створював непотрібний тиск на нашу спроможність вести переговори з Росією".

"Наша національна безпека була підірвана публікацією приватних і цілком таємних переговорів", - заявив Шон Спайсер.

Слідчі цікавляться Манафортом

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Пол Манафорт очолював передвиборчий штаб Трампа

Розслідування можливого співробітництва між передвиборчим штабом Дональда Трампа та Росією зацікавилось чинним радником Білого Дому, пише американська Washington Post.

Це засвідчує, що розслідування "досягло найвищих щаблів уряду", пише видання. У найближчі тижні воно ще пришвидшиться, передбачає газета.

Слідчі активно цікавляться людьми, які "мали вплив на кампанію Трампа та його адміністрацію у минулому, але зараз не працюють там, включно з колишнім радником Майклом Флінном і головою передвиборчого штабу Полом Манафортом", - пише видання.

Флінн звільнився в лютому цього року після того, як з'ясувалося, що він збрехав щодо своїх контактів із російським послом Сергієм Кисляком.

Коментуючи призначення керівника розслідування, екс-директора ФБР Роберта Мюллера, видання каже, що ще невідомо, як його керівництво вплине на процес, але Мюллер уже набирає нових слідчих.

Більше компромату проти ЦРУ

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж заявив, що "справжня війна лише починається" - після того, як шведські прокурори несподівано припинили розслідування проти нього за звинуваченням у зґвалтуванні, пише британська Guardian.

Пан Ассанж каже, що це "важлива перемога", але він досі змушений залишатися у посольстві Еквадору в Лондоні, бо його все ще можуть заарештувати, пише видання.

У промові з балкону посольства, Ассанж пообіцяв, що "не буде миритися" з погрозами урядовців США про арешт за звинуваченням у шпигунстві. Він пообіцяв, що його організація пришвидшить публікацію документів про ЦРУ.

Шведський прокурор Маріанна Ню пояснила, що слідство припинили не тому, що довели невинуватість пана Ассанжа, а тому, що слідчі вже не можуть нічого зробити у теперішній ситуації.

Але якщо в майбутньому можливість допитати Ассанжа з'явиться, слідство можуть негайно поновити, цитує видання пані прокурора.

Поліпшити пам'ять перед екзаменами

Копирайт изображения Getty Images

Британські школярі та студенти розмели з аптек розмарин і розмаринову олію після публікації дослідження, що він покращує пам'ять, пише Independent.

Зростання продажів майже утричі експерти пояснюють бажанням занепокоєних батьків поліпшити результати дітей на іспитах.

Дослідження, проведене Нортумбрійським університетом, оприлюднили на засіданні Британської психологічної спільноти минулого місяця.

За його даними, студенти, які працюють у кімнаті із запахом розмарину, у тестах пам'яті показують результати, на 5-7% кращі ніж зазвичай.

Розмарин віддавна пов'язували із покращенням пам'яті. У стародавній Греції студенти носили гірлянди з цієї рослини під час екзаменів, пише видання.

У соцмережах британці кажуть, що для посилення ефекту розмарин краще заварювати. А деякі студенти нарікають, що їхні мами повсюди ходять за ними з гілочками розмарину.

Огляд підготував Сергій Арсентьєв, Служба моніторингу BBC.

Також на цю тему