Обама теж у Європі й може затьмарити Трампа - огляд ЗМІ

В огляді британських ЗМІ:

  • Чи варто обмінюватися розвідданими
  • Чи буде більше контролю в інтернеті
  • Як приймали Обаму і Трампа
  • Чому треба згадувати щасливі моменти життя

Ділитися чи ні?

Копирайт изображения EPA
Image caption Прем'єр-міністр Австралії Малкольм Тернбулл на вшануванні пам'яті жертв нападу в Манчестері

Попри рішення Великої Британії припинити обмін розвідувальними даними з США, Австралія буде продовжувати співпрацю із американськими спецслужбами, пише Guardian.

Газета нагадує, що витік інформації стосовно вибуху в Манчестері спонукав прем'єр-міністра Терезу Мей висловити пану Трампу своє невдоволення, а британська поліція перестала ділитися з США інформацією про вибуху

Прем'єр-міністр Австралії Малкольм Тернбулл у відповідь на питання, чи довіряє він США, відповів "так" і додав, що досі його країні вдавалося запобігати нападам терористів.

На його думку, останній злив інформації був "прикрим порушенням безпеки", але без міжнародної співпраці подолати міжнародний тероризм навряд чи можливо.

Інтернет як поле бою

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей закличе очільників семи найрозвинутіших країн світу голосити війну так званій "Ісламській державі" в інтернеті, повідомляє Daily Telegraph.

Копирайт изображения AFP
Image caption Квіти і листи зі співчуттями в Манчестері

"Прем'єр-міністр скористається можливістю на саміті G7 на Сицилії, аби натиснути на інтернет-компанії, щоб вони виконували свої "соціальні зобов'язання" і усували екстремістський контент, який радикалізує молодих мусульман", - пише газета.

Вона сподівається, що лідери країн G7, в тому числі і президент США Дональд Трамп, і канцлер ФРН Ангела Меркель, докладуть зусиль, аби в їхніх країнах були прийняті закони, за якими інтернет-компанії можна буде притягати до відповідальності, якщо вони не видалять "шкідливі" матеріали.

"Проте найбільшою перешкодою цьому може бути президент Трамп, який досі відмовлявся вжити заходів проти американських компаній, як от Facebook і Twitter, щоб змусити їх наглядати за своїми вебсайтами", - зазначає Daily Telegraph.

Обама теж в Європі

Копирайт изображения PA
Image caption Під час своєї поїздки Обама завіта зокрема до Шотландії

Візит до Європи колишнього президента США Барака Обама цілком може затьмарити тур Європою його наступника Дональда Трампа, пише Independent.

Виступаючи біля Бранденбурзьких воріт разом із канцлером Німеччини Ангелою Меркель, пан Обама сказав, що світ "не може сховатися за стіною", щоб захистити себе від потрясінь і злиднів.

"Якщо десь в країнах є порушення, погане управління, війна або бідність, в цьому новому світі, в якому ми зараз живемо, не можна ізолювати себе", - цитує його Independent. - Ми не можемо ховатися за стіною".

Виступаючи пізніше в південно-західному німецькому місті Баден-Бадені, де Обама отримав німецьку премію ЗМІ, він розповів про свою стурбованість через те, що технологічний прогрес "змушує людей замикатися в їхніх власних кульках".

Independent повідомляє, що Фундація Обами прийняла запрошення відвідати ФРН ще перед виборами в США, а відтак збіг із візитами пана Трампа в Європу є чисто випадковим. Однак видання зазначає:

"У той час, як у Кірхентагу люди зустрічали пана Обаму оплесками, у Брюселі на президента Трампа чекали десятки тисяч демонстрантів, які взяли участь у заході "Трампу тут не раді".

Згадуйте позитивне

Вам погано? Повертайтеся туди, де ви почувалися щасливими, радить газета Daily Mail.

Вчені вивили, що подорож, ба навіть спогади про часи і місця, де людина почувалася щасливою, є одним із найкращих засобів подолання стресу.

Дослідники Рутгерського університету в Нью-Йорку стверджують, що позитивні емоції, самоспровоковані людиною, яка не може вгамувати власні нерви, примушують мозок швидше відволіктися від депресивних думок.

Газета цитує одну з керівників проекту Меган Спіа, яка пояснила: "Коли ви перебуваєте у стані важкого стресу, ваше серце калатає і долоні пітніють. Це дослідження показує, що спогоди про щасливі момента життя полегшують ці симптоми".

"Наша пам'ять має таку особливу рису - вона краще відволікає (від стресу. - Ред.), ніж думки про якийсь інший позитив", - додає вона.

Огляд підготувавала Наталка Матюхіна, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему