Тижневики: чи варто Порошенку йти на другий термін

Порошенко Копирайт изображения UNIAN
Image caption "Фокус" закликає президента відкинути ідею про вибори та попрацювати на майбутнє країни

В огляді українських тижневиків цього тижня:

  • чи варто Петру Порошенку йти на другий термін;
  • в чому секрет розвитку вітчизняної індустрії гумору;
  • хто виграв від "закону Савченко"
  • і чи справді спад промислового виробництва обумовлений блокадою окремих районів Донбасу.

Порошенко: чи буде другий термін?

"Фокус" розмірковує над тим, чи варто президенту Порошенку йти на другий термін.

На думку видання, в суспільстві, "яке зависло між минулим і майбутнім, між війною та миром, між заходом і сходом, між небом і землею, неможливо подобатись усім".

Саме тому голову держави критикують як ті, кого "позбавляють звичного комфорту", так і ті, "кого бісить равликовий темп реформ" та їх "імітаційний характер".

Тижневик нагадує, що Порошенко та інші потенційні кандидати в президенти з'явилися на політичній арені 20 років тому і "всім, чим могли здивувати, вже здивували", тому було б "нерозважливо" довірити комусь із них країну ще на п'ять років.

На думку тижневика, якщо Порошенко присвятить наступні два роки "непростій інтризі власного переобрання", то результатом стануть "взаємні муки лідера та країни".

Тому видання закликає президента "розслабитися", відкинути ідею про вибори та "попрацювати на майбутнє країни".

"Але ж ми вже знаємо, до якого рішення схиляється президент, чи не так? Не вміє Петро Олексійович дивувати", - підсумовує "Фокус".

Смішити вигідно

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Володимир Зеленський каже, що "Квартал 95" дедалі більше йтиме у виробництво кіно

Індустрія гумору в Україні перетворилася на серйозний бізнес, пише "Новое время страны". За оцінками експертів, обсяг цього ринку складає 8-10 мільйонів доларів - майже стільки ж, як ринок радіореклами.

Як не дивно, одним із драйверів попиту на український гумор стала військова агресія Росії, що призвела до зменшення російських гастролерів та подорожей українських артистів до сусідньої держави.

Водночас, на думку колишнього кавеенщика Євгена Гендіна, свою роль відіграє і ментальна причина. "Український гумор більш самоіронічний, емоційний, м'який", - вважає гуморист.

На думку Гендіна, розвитку ринку сприяла поява нових гумористичних проектів, які кинули виклик гегемонії студії "Квартал 95". Але всі вони мають постійно "нарощувати виробництво". "Кожного разу відсоток доброго матеріалу має зростати", - каже Гендін.

Своєю чергою лідер "Кварталу 95" Володимир Зеленський вважає, що внутрішній ринок ще не є достатньо великим для того, аби повністю окупити різноманітні проекти.

Шоумен каже, що його студія дедалі більше йтиме у виробництво кіно, адже "в цьому є перспектива".

А ось лідер шоу "Вар'яти" Сергій Притула переконаний, що перспективи має і гастрольна діяльність. Він каже, що його проект нещодавно відіграв два концерти в містечку з населенням у 12 тисяч, і на обидва прийшли понад тисячу глядачів.

"Україна - велика країна. І ще є куди розвиватися", - цитує Притулу "Новое время страны".

"Закон Савченко": підсумки

Копирайт изображения Getty Images

"Закон Савченко", скасований Верховною Радою, "коштував кілька десятків життів українців", пише "Корреспондент".

Цей закон прирівнював добу перебування в СІЗО до двох діб позбавлення волі.

За даними видання, від листопада 2015 року, коли його прийняли, на свободу вийшли понад 10 тисяч засуджених, з яких 1 500 скоїли повторні злочини.

"Лише за 2016 рік на рахунку злочинців, звільнених достроково, - 55 вбивств і 25 зґвалтувань", - веде далі видання.

На думку експертів, закон був спрямований переважно на звільнення засуджених за важкі та особливо важкі злочини, а також "VIP-злочинців".

"Закон дав можливість звільнитися дуже серйозним злочинцям, які були лідерами кримінальних угрупувань. Кількість банд зросла", - каже колишній голова Державної пенітенціарної служби.

З ним погоджується адвокат Ігор Ліберман: "Кого треба було випустити з авторитетних в'язнів - їх випустили. Досягли своєї мети - лавочка закрилася".

Видання нагадує, що завдяки "закону Савченко" на волю, серед інших, вийшли колишній нардеп Віктор Лозінський, засуджений за вбивство людини на 15 років; відомий суддя-"колядник" Ігор Зварич та "Доктор Пі" Ігор Слюсарчук, який ставив досліди на людях.

Отже, вважають експерти, "закон Савченко" так і не розв'язав головних проблем: жахливих умов у слідчих ізоляторах та затягування слідства.

"Інформаційна маніпуляція"

Копирайт изображения UNIAN

Версія про те, що економічна блокада окремих районів Донбасу є причиною економічного занепаду України, є "інформаційною маніпуляцією", пише "Український тиждень".

Видання провело власне дослідження та стверджує, що цей розрив - не підстава для зменшення обсягів промислового виробництва в більшості регіонів.

Ба більше - у низці випадків він навіть має позитивні наслідки для сусідніх регіонів, пише "УТ".

Спаду промвиробництва немає навіть у чотирьох південно-східних областях, які були тісно пов'язані виробничими ланцюжками з окупованими територіями.

Зокрема, в Запорізькій області цей показник у березні та квітні зріс на 7,2% та 10% відповідно.

Водночас "уявний" спад у Донецькій і Луганській областях зумовлений "безпідставним" включенням даних щодо підприємств, розташованих на окупованих територіях, до промвиробництва України, пише "УТ".

Водночас блокада змусила чимало підприємств збільшити власне виробництво, додає видання.

Огляд підготував Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему