ЗМІ: Трамп хоче перезавантаження з Україною?

Трамп Копирайт изображения AFP
Image caption Президент США хоче перезапустити процес мирного врегулювання в Україні?

В огляді іноземної преси 29 травня:

  • Нові ініціативи США щодо врегулювання в Україні
  • Готовність Меркель будувати міцну Європу без США
  • Проросійські навіювання в Білорусі
  • "Підступність" білого вина

Нова ініціатива США

Адміністрація Дональда Трампа хоче переглянути свою участь у процесі мирного врегулювання в Україні, пише Washington Post.

За словами видання, адміністрація Трампа вирішила значно збільшити свою участь у врегулюванні ситуації в Україні, хоча лише в березні під час зустрічі з німецьким канцлером Ангелою Меркель Трамп нібито казав, що Україна - це зона відповідальності Європи, і США не буде занадто втручатися.

З точки зору держсекретаря США Рекса Тіллерсона, з України можна план Трампа покращити стосунки між США та Росією, вважає видання. Тіллерсон планує відновити мирні переговори на зразок тих, які проводила раніше адміністрація Обами, сподіваючись, що нові обличчя та обставини принесуть кращі результати, пише видання.

Звичайно, в адміністрації вистачає і скептиків, які вважають, що не варто робити будь-які кроки до покращення відносин з Росією на тлі розслідування щодо можливого впливу Росії на вибори в США. Але Трамп та Тіллерсон налаштовані рішуче, пише видання.

В свою чергу, в Європі схвально сприйняли цю ідею. Зокрема міністр іноземних справ Німеччини Сігмар Габріель заявив, що високо цінує такі наміри США, відзначає Washington Post.

За словами видання, Тіллерсон розмірковує про призначення спеціального посланника, який би відновив дипломатичний канал з кремлівським радником Владиславом Сурковим.

Адже саме через такий канал певного прогресу досягла Вікторія Нуланд з адміністрації Обами, нагадує видання.

Меркель на чолі нової Європи

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Після першого візиту президента Трампа до Європи канцлер Німеччини заявила, що покладатися на США та Британію більше не варто

Independent розмірковує щодо того, що означає заява канцлера Меркель, що Європа більше не може повністю покладатися на США чи Великобританію.

Це є величезною зміною в політичній риториці, вважає видання. Слова Меркель означають, що Німеччина та Європа загалом відіграватимуть більш значну та незалежну роль, ніж в останні 70 років.

Слова Меркель - це її безпосередня реакція на "катастрофічне" турне президента Трампа Європою та його заяви та дії, пише видання.

На думку Independent, важливим було те, що Тамп не підтвердив готовності США відповісти на заклик про допомогу від будь-якого з членів альянсу згідно статті 5 статуту НАТО, а також відмежувався від паризької кліматичної угоди на самміті G7.

Риторика Меркель явно мала на меті показати, що з послабленням трансатлантичних зв'язків, посилюватиметься ЄС.

З виходом Великобританії, яка завжди виступала за міцну трансатлантичну співпрацю навіть за рахунок ролі самого ЄС, у Європи є більше шансів посилити свою роль, вважає видання.

Independent зазначає, що на відміну від Трампа, Меркель є вкрай виваженою, а її заява аж ніяк не була спонтанною.

"Меркель починає працювати над новим ЄС, міцнішим, більш самодостатнім та таким, що відмовляється дивитися на США як на лідера", - каже видання.

Проросійська пропаганда працює

Копирайт изображения AFP
Image caption Зростання проросійських настроїв серед білорусів співпало з початком конфлікту між Україною та Росією

Більшість білорусів вважають, що Білорусь повинна бути незалежною державою, але у виборі між інтеграцією в ЄС і союзом з Росією віддають перевагу останній, пише видання "Белорусские новости" з посиланням на результати опитування, проведеного Білоруською аналітичною майстернею (БАМ, Варшава) в березні - квітні цього року.

Видання відзначає, що значне зростання проросійських настроїв серед білорусів сталося три роки тому після початку російсько-українського конфлікту і приєднання Криму до Росії.

Тоді частка прихильників інтеграції з Росією збільшилася на 10 процентних пунктів, і досі залишається на цьому рівні, свідчить опитування.

До слова, в оцінці ситуації з Кримом більшість білорусів підтримують дії Росії. Так, 65,7% назвали приєднання Росією Криму "правомірними і виправданими діями" і тільки 13,5% опитаних сказали, що "це незаконно", пише видання.

Однак проросійські настрої не завжди переважали в білоруському суспільстві. Аналітик варшавського дослідного центру EAST Андрій Єлісєєв нагадує, що в кінці 2010 року інтеграцію з ЄС підтримувало близько 40% респондентів, і це на кілька процентних пунктів перевищувало число проросійськи налаштованих білорусів.

За словами експерта, це пояснюється тим, що тоді в білоруських державних ЗМІ домінували критичні повідомлення щодо Росії, що в підсумку призвело до падіння проросійських і зростання прозахідних настроїв в суспільстві.

Потім відносини з Росією налагодилися, а з Заходом, навпаки, погіршилися - і в державних ЗМІ розпочалася кампанія дискредитації окремих країн ЄС і Заходу в цілому. Громадська думка на це відреагувало відповідним чином. А ось з 2014 року вже спостерігається чітка тенденція зменшення прозахідних переваг і збільшення проросійських, пише видання.

"Підступне" біле

Копирайт изображения AFP
Image caption Від суперечок про шкідливість червоного перейшли до білого?

Біле вино може нести більше загроз здоров'ю, ніж зазвичай вважають, пише Telegraph.

По перше, каже видання, в білому вині міститься більше цукру та сульфітів, ніж в червоному, або інших алкогольних напоях.

Також, видання відзначає "підступність" білого вина. Адже через відсутність різкого аромату, дуже легко можна випити набагато більше, ніж ви збиралися, каже видання, одночасно відзначаючи високу популярність білого вина в Великобританії.

Видання відзначає, що споживання білого вина також може мати негативні наслідки для організму, такі як розлади травлення, погіршення шкіри, зайва вага та хвороби печінки.

Певне дослідження навіть знайшло зв'язок між споживанням білого вина та депресією. Сульфіти, які природньо містяться в винограді, а також додаються до вина в якості консервантів, пов'язують з виникненням депресії, а також алергією, астмою, поганим сном та головним болем, пише видання, додаючи, що солодкі вина, зазвичай, містять більше сульфітів, аби стримати процес ферментації.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, служба Моніторингу ВВС

Також на цю тему

Новини на цю ж тему