"Жорсткий" Макрон - ЗМІ про зустріч із Путіним

Макрон і Путін Копирайт изображения EPA
Image caption Перша зустріч Путіна і Макрона відбулася у Версалі

В огляді:

  • "Жорсткий тон" першої зустрічі Макрона і Путіна
  • Німеччина критикує Трампа
  • Дипломати нон грата
  • Риф, що зникає

"Жорсткий тон" першої зустрічі

Французькі видання загалом схвально оцінили зустріч новообраного президента Емануеля Макрона та російського лідера Володимира Путіна, яка відбулася напередодні.

Видання Le Parisien вважає, що під час зустрічі у Версалі, лідери змогли "розтопити лід та обговорити розбіжності".

Видання Liberation пише, що президенти "розпочали діалог з нагальних тем", та додає, що на першій зустрічі не було жодних "проривів".

За словами видання, Путіну "не було що додати", коли Макрон говорив про конфлікт в Україні та перемовини в Нормандському форматі. Видання також відзначило, що "тон розмови щодо певних питань був досить жорстким".

Le Figaro пише, що Макрон розмовляв з Путіним "твердо та прямо".

"На цьому етапі більшого він зробити не міг. Але час дій настане після слів. Вже тривалий час проблемою західних [політиків] були слова без дії щодо України, Сирії та багатьох інших питань", - пише видання.

Ouest France відзначило, що Макрон "без вагань назвав деякі російські ЗМІ, які фінансуються з Кремля, агентами впливу та пропагандою".

Німеччина критикує Трампа

Копирайт изображения AFP
Image caption Ангела Меркель і Дональд Трамп під час саміту G7 на Сицилії

Риторика Німеччина стосовно ролі Трампа в "послабленні" позицій Заходу в сучасному світі стає дедалі жорсткішою, пише Guardian.

Видання зазначає, що висловлювання міністра закордонних справ Сігмара Габріеля про "короткозору" політику Трампа, яка "послабила Захід" з'явилися після завершення першого іноземного турне американського президента.

Габріель заявив, що "той, хто прискорює зміни клімату, послаблюючи захист довкілля, хто продає більше зброї в зони конфліктів та хто не хоче вирішувати релігійні конфлікти політичними методами, піддає ризику мир в Європі".

За словами видання, такі жорсткі слова на адресу Вашингтона, традиційно близького союзника Німеччини, є дуже незвичними та з'явилися на тлі "похолодання" стосунків.

Видання відзначає, що напруга між німецьким канцлером Ангелою Меркель та Дональдом Трампом контрастує з "теплими стосунками" між Меркель та Обамою.

Дипломати нонграта

Копирайт изображения EPA
Image caption Курс Додона на співпрацю з Росією критикують в уряді Молдови

Президент Молдови Ігор Додон назвав видворення п'ятьох російських дипломатів з країни "обурливим жестом щодо нашого стратегічного партнера", пише видання "Комсомольска правда в Молдове".

Глава держави, відомий своїми проросійськими поглядами, вважає, що це зробили на замовлення Заходу, пише видання.

За словами видання, президент назвав рішення кабміну оголосити російських дипломатів персонами нон грата "прямою провокацією", та попередив, що воно несе ризик значного погіршення молдово-російських відносин.

"Попереджаю цю владу з усією відповідальністю, що ухвалене нею рішення вплутатися в геополітичні "ігри" Брюсселя і Вашингтона, а також в "ігри" військових структур НАТО в цьому регіоні є дуже небезпечним", - наводить видання слова Додона.

В свою чергу, член комітету Ради Федерації з міжнародних справ Ігор Морозов заявив, що Москва відповість Кишиневу на висилку п'яти російських дипломатів з Молдови висилкою молдовських дипломатів, повідомило видання.

Риф, що зникає

Копирайт изображения Reuters

Великий Бар'єрний Риф вже неможливо врятувати в його теперішньому вигляді, вважають австралійські науковці.

Як повідомляє видання Independent, зміни в кліматі відбуваються "занадто швидко", аби врятувати риф.

Вчені пропонують спробувати зберегти "екологічні функції" рифу, в той час як його стан постійно погіршується, пише видання.

За словами науковців, 2016 року зафіксовано рекордний рівень "відбілювання" рифу, процесу спричиненого підвищенням температури світового океану.

Майже 67% рифу на досліджуваній ділянці загинуло, пише видання.

Називаючи Великий Бар'єрний Риф "канарейкою в шахті глобального потепління".

Огляд підготував Дмитро Зоценко, служба Моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему