ЗМІ: реакція на Трампа і напад на українців у Польщі

трамп Копирайт изображения Getty Images
Image caption У Німеччині люди вийшли до посольства США на протест проти рішення Дональда Трампа

Про те, як світ реагує на рішення Дональда Трампа вийти з Паризької кліматичної угоди, а також зухвале побиття українців у Польщі - в огляді іноземної преси.

Хіба Піттсбург проти?

Американська газета New York Times вміщує низку статей щодо рішення президента США Дональда Трампа вийти з Паризької угоди про зміни клімату.

Видання висловлює побоювання, що такий крок "послабить зусилля у боротьбі з глобальним потеплінням і посилить голоси в Білому Домі, які стверджували, що угода становила згубну загрозу для економіки і американського суверенітету".

Копирайт изображения Getty Images

Газета нагадує, що США є однією із країн, які викидають в атмосферу найбільше вуглекислого газу. Вихід із Паризької угоди означатиме, що країна відмовляється від своєї обіцянки зменшити шкідливі викиди.

Заява пана Трампа стала неприємною звісткою для багатьох світових лідерів, веде далі New York Times.

Президент Франції Еммануель Макрон і прем'єр Канади Джастін Трюдо звернулися до нього із закликом: "Зробіть нашу планету знову великою".

А от мер Піттсбурга, Білл Педато, написав у Twitter: "Можу Вас запевнити, що ми і наділі будемо чітко дотримуватися положень Паризької угоди - задля нашого народу, нашої економіки і нашого майбутнього".

"Символічний жест"

Провідні видання Великої Британії наголошують, що прем'єр-міністр Тереза Мей висловила жаль з приводу рішення США вийти з Паризької угоди і наголосила, що продовжуватиме зусилля, спрямовані на охорону навколишнього середовища.

Independent називає черговий неоднозначний хід пана Трампа "однією з найгірших помилок зовнішньої політики в історії людства".

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Світові лідери засудили рішення Трампа

Газета Guardian переконує: "Оголосивши про початок виходу з Паризької угоди про зміни клімату, США приєдналися до Нікарагуа та Сирії. Це єдині країни, які відмовилися від неї. Видається, що тепер пан Трамп таки увійде до підручників з історії як найгірший президент Америки."

Guardian зазначає, що рішення пана Трампа - це також "важливий символічний жест".

"Це середній палець, показаний усьому світові і прийдешнім поколінням", - написала одна з найвпливовіших газет Великої Британії.

Панікувати не варто

У статті "Трамп обирає вуглець" польська Gazeta Wyborcza запитує: "Чому Трамп не сприймає Паризьку угоду?"

І дає таку відповідь: "Як і польський уряд, він переконаний, що зменшення викидів вуглецю - це найкоротший шлях до зростання безробіття і економічної стагнації. Замість того, щоб викидати в повітря скільки заманеться вуглецю, заводи і електростанції змушені запроваджувати далеко не дешеві технології, щоби зменшувати їх".

Копирайт изображения Getty Images

Газета додає, що пан Трамп уже скасував заборону на буріння нафти і газу в Арктиці, підписав постанову, якою дав зелене світло будівництву досі заборонених трубопроводів в Північній Дакоті, а в бюджеті обмежив витрати на охорону навколишнього середовища.

Між тим Китай, якого вважають найбільшим забруднювачем навколишнього середовища, підтвердив свій намір і надалі втілювати Паризьку угоду. Газета South China Morning Post пише, що крок пана Трампа створив для Пекіна "можливість стати лідером у питаннях збереження клімату", тоді як для Вашингтона став "серйозним репутаційним ударом".

Новозеландська Dominion Post закликає читачів не панікувати: "Заспокойтеся. Світ і надалі серйозно ставитиметься до проблем змін клімату - разом або без США. Наш уряд підтвердив, що Паризька угода, хоч і без США, як і раніше, варта того, щоб її дотримуватися".

Напад на українців в Польщі

У польському місті Хващино, що неподалік північного польського Гданська, невідомі напали на будинок, де проживають українці, повідомила 1 червня Gazeta Wyborcza.

Раніше про насильство на національному підґрунті в Польщі щодо українців відбувалися переважно у східних регіонах Польщі.

Із криками "Польща для поляків" та іншими доволі образливими вигуками нападники увірвалися в помешкання, що винаймають громадяни України, які легально працюють в Польщі, пише газета.

Група п'яних поляків поводилася так, що навіть поліція, яка приїхала за викликом досить швидко, не наважувалася втручатися, аж поки не надійшло підкріплення, розповідає Gazeta Wyborcza.

Image caption У Польщі можуть працювати понад мільйон українців

Хоча нападників забрали до відділку поліції через порушення громадського спокою "за національними ознаками", жоден із них не визнав провини.

Видання вміщує фото мешканця будинку на ім'я Петро із синцями і раною на голові і висловлює занепокоєння через "зростання хвилі ненависті" у Польщі щодо українців.

"Це неприйнятно, і я дуже шкодую, що таке сталося, - цитує газета мера Хващина Іоланту Версінску. - Досі ніхто не заперечував проти присутності робітників з України. Ми потребуємо їх, бо вони заповнюють вакансії на ринку праці".

Пані Версінска назвала нападників "злочинцями" і зазначила, що вони знали, куди йшли і по кого, а відтак їхні дії були навмисним і спрямованими проти громадян України.

Підготувала Наталка Матюхіна, cлужба моніторингу ВВС.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему