Огляд ЗМІ: тероризм виходить на новий рівень

Лондонський міст Копирайт изображения Getty Images
Image caption Лондон оговтується після нападу

В огляді британської преси 6 червня:

  • нові реалії тероризму,
  • героїчне протистоянні лондонським нападникам,
  • боротьба у ЄС навколо газопроводу Nord Stream 2.

Новий рівень терористичної загрози

Після останнього нападу в Лондоні "загроза тероризму в Британії вийшла на абсолютно інший рівень", пише Guardian.

Комісар лондонської поліції Крессіда Дік попередила про "нові реалії" тероризму після нападів у Лондоні.

Поліція закликає до нової стратегії боротьби з джихадістами. Заступник комісара поліції Лондона, Марк Роулі, пояснив, що "зміни можуть стосуватися поліції, контррозвідки MI5, місцевих громад, комп'ютерних компаній, законодавства".

Він закликав місцеві громади а також приватні компанії, вочевидь, провайдерів інтернету, повідомляти про прояви екстремізму. Також він висловив сподівання, що новий уряд змінить нормативну базу.

Вже дві терористичні атаки сталися від початку парламентських виборів у Британії.

Лідер лейбористів Джеремі Корбін закликає до відставки прем'єр міністра Терези Мей, звинувачуючи її у скороченні кількості поліцейських на 20 000, коли вона були міністром внутрішніх справ.

Пані Мей відповідає, що вона надала поліції більших повноважень для боротьби з тероризмом, а пан Корбін не проголосував за них у парламенті.

Занадто добрі?

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Британці мають змінитися, аби протистояти екстримістам?

Історик Тім Стенлі у статті в Daily Telegraph каже, що британці повинні змінитися аби ефективно протистояти тероризму.

"Наш лібералізм благородний, але ми не повинні бути наївними. Наш спосіб життя мусить змінитися, якщо ми сподіваємося перемогти екстремістів", - вважає він.

Британія - легка ціль для терористів, бо британці "занадто добрі".

"Наша культура погано пристосована до боротьби із змовами та екстремістами", - пише він.

"Проблема в тому, що єдиний шлях перемогти терористів - змінити наш спосіб життя. Але це саме те, що вони хочуть. Тому ми робимо якомога менше. І, як типові британці, ми вважаємо це перемогою", - вважає автор.

"Герої сучасної Британії - це поліцейські та медики, а не вбивці. Ми добре ставимось навіть до небезпечних в'язнів. Коли працівники зоопарку вбивають мавпу, аби врятувати хлопчика, половина громадськості стає на бік мавпи", - характеризує теперішню Британію пан Стенлі.

Це повинно змінитися, вважає автор. "Можливо, треба буде арештовувати набагато більше людей."

Він згадує протистояння із ірландськими екстремістами у минулому столітті і зазначає, що воно закінчилося "не тому, що, як вважає Джеремі Корбін, ми сіли пити чай з ІРА, а тому, що британський уряд подавив її."

"Неможливо вести війну без усвідомлення, що ваш спосіб життя зміниться. Якщо ми хочемо перемогти, він повинен змінитися", - підкреслює він.

"Лев лондонського мосту"

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Один із фанатів футбольного клубу "Мілвол" врятував відвідувачів ресторану від нападників

Британська Daily Mail пише про героїчне протистояння фаната футбольного клубу "Мілвол", якого охрестили "левом Лондонського мосту", із трьома нападниками під час нападу у центрі Лондона.

Коли троє озброєних ножами чоловіків увійшли до ресторану "Блек & Блу" із криками "За Аллаха!" та "Іслам!", Рой Ларнер кинувся на них із криком "Пішли ви, я Мілвол!".

У боротьбі з нападниками він отримав вісім ножових поранень. На щастя, він вижив і зараз одужує у шпиталі.

Вчинок Роя Ларнера дозволив відвідувачам втекти з ресторану і врятував багато життів, пише видання.

Туск проти посилення "Газпрому"

Копирайт изображения AFP
Image caption Раду директорів проекту "Північний потік 2" очолив колишній канцлер Німеччини Герхард Шрьодер

Президент Європейської Ради Дональд Туск заперечує проти планів будівництва газопроводу в обхід України, пише Financial Times.

У листі голові Єврокомісії Жан-Клоду Юнкеру, яке бачили журналісти видання, пан Туск закликає запровадити жорсткіші умови до газопроводу Nord Stream 2, який хоче побудувати російський "Газпром".

"Він дозволить зупинити транзит газу через Україну, залишаючи наших партнерів на поталу Росії, яка все ще продовжує агресію", - пише Дональд Туск.

"Він також суперечить меті енергетичного союзу… Він зробить нас більш залежними від поставок з Росії… Він також зміцнить позиції "Газпрому" як основного постачальника газу до Євросоюзу. Коротше кажучи, він не слугуватиме Європейським інтересам", - пише пан Туск.

Financial Times вважає, що цей лист свідчить про суперечки усередині ЄС щодо Nord Stream 2.

"Брюссель намагається збільшити вплив на проект, який підтримує Німеччина, але проти якого категорично виступають Польща та інші країни, що не хочуть збільшувати свою залежність від російського газу", - пише видання.

Алан Райлі: після Північного потоку-1 багато чого змінилося

Польща підозрює, що пан Юнкер піддався тиску Німеччини і не буде заперечувати проти нового газопроводу. Як поступку для країн, що виступають проти цього проекту, пропонують підписати угоду з Росією щодо правил використання Nord Stream 2.

Дональд Туск у своєму листі закликає пана Юнкера забезпечити, аби "усі наші правила… а також політичні цілі були повністю застосовані у відношенні до цього проекту".

Огляд підготував Сергій Арсентьєв, Служба моніторингу ВВС

Також на цю тему

Новини на цю ж тему