Культогляд: новоспечений батько Клуні та трагічна Каллас

Клуні Копирайт изображения VALERIE MACON/Getty Images
Image caption Батько актора наголосив, що Амаль Клуні виглядає прекрасно навіть у лікарняній палаті

Трагічна діва Марія Каллас, політизовані Бенксі та Майкл Мур, а також двійнята подружжя Клуні - в огляді культурних подій тижня, що минає.

Каллас 40 років потому

Третього червня минуло 40 років з дня смерті Марії Каллас, однієї з найвидатніших оперних дів, пише Daily Telegraph.

Пройшли десятиріччя, а її донині обожнюють і згадують. І не лише завдяки її магічному виконанню арій Белліні, Доніцетті чи Верді, а й через те, що її життя поза сценою було сповнене драм.

Копирайт изображения Moore/Fox Photos/Getty Images
Image caption Марія Каллас в опері "Тоска", Лондон, 1964 рік

Марія вже змалечку була нещасливою. Її брат помер, і батьки, як їй здавалося, були розчаровані, що вона народилася дівчинкою. Батько дуже любив її старшу сестру-красуню, а не її - короткозору огрядну незграбу. А матір вона звинувачувала в тому, що та "вкрала в неї дитинство", адже постійно примушувала її брати участь у прослуховуваннях.

Комплекси щодо зовнішності та "дурне бажання", як казав режисер Франко Дзефіреллі, бути у всіх на вустах спонукали її сісти на ризиковану дієту, через що вона згодом втратила голос. Один з продюсерів свого часу неделікатно зауважив, що її верхні ноти "настільки хиткі, що його ледь не знудило".

Головне кохання у житті Каллас - до грецького магната Аристотеля Онассіса - було пристрасним, але нещасним: часті сварки, розставання, перервана вагітність, скасоване весілля.

Все це виснажувало співачку емоційно, і тому вона не раз опинялася в епіцентрі скандалів, часто потрапляла на шпальти жовтої преси.

А потім раптово у відносно молодому віці померла. Багато хто й досі вважає, що це було самогубство. Наприклад, диригент Джефрі Тейт не здивувався, коли почув звістку про її смерть.

"Її погляд на світ був повністю депресивний", - згадував він.

Втім, як зазначає видання, іншої Марії Каллас не було і не буде.

Плакат в обмін на голос

Копирайт изображения AFP
Image caption Мурал Бенксі, присвячений темі "брекзиту"

Всесвітньо відомий британський майстер графіті Бенксі потрапив в халепу напередодні парламентських виборів у Сполученому Королівстві, які відбулися 8 червня, повідомляє Independent.

Під час кампанії він оголосив на своєму сайті, що подарує виборцям одного з округів плакати зі своїм малюнком, якщо ті продемонструють фото бюлетеня, на якому буде видно, що вони проголосували проти Консервативної партії чинного прем'єр-міністра Терези Мей.

Після цього на митця поскаржилися, а поліція розпочала розслідування.

Її речник заявив: "Виборець скоює кримінальний злочин, якщо приймає або погоджується прийняти подарунок чи щось подібне в обмін на голос або відмову від голосування".

Бенксі змушений був визнати, що його ідея була "непродумана та юридично сумнівна".

Сайт проти тиранії

З не менш провокативним закликом днями виступив американський документаліст Майкл Мур, відомий своєю безкомпромісною критикою на адресу президента США Дональда Трампа.

Він, інформує Guardian, запустив сайт Trumpileaks, на якому можна анонімно ділитися інформацією, яка дискредитує господаря Білого дома та його адміністрацію.

У відкритому листі пан Мур написав: "Американські патріоти, що працюють в урядових установах, правоохоронних органах чи в приватному секторі та яким відомо про злочини, порушення громадської довіри або неприпустимо поведінку з боку Дональда Трампа та його соратників, мають розголосити ці факти задля захисту Сполучених Штатів Америки від тиранії".

Пан Мур, щоправда, визнав, що є небезпека бути викритим.

"Я знаю, що це ризиковано. Я знаю, що у нас можуть бути неприємності. Але занадто багато на кону, щоб бути обережними", - зазначив він.

А ще видання повідомляє, що скоро документаліст зіграє на Бродвеї у виставі, яку описав, як "гумористичну п'єсу про країну, яка обрала божевільного", що може стати його черговою мистецькою атакою на президента Трампа. Прем'єра запланована на серпень.

Двійнята Клуні

Копирайт изображения AFP

Американський журнал People пише, що Джордж та Амаль Клуні, які днями стали батьками двійні, вже познайомили їх з дідусем та бабусею по лінії батька - і зробили вони це через відеозв'язок.

Нік Клуні, батько актора, зізнався: "Я побачив цих бездоганних, наче з листівки, малюків. Це були два пречудові малюки".

А ще він розповів, що новонароджений хлопчик, якого назвали Александром, схожий на тата - особливо в профіль.

Клуні-старший додав, що його невістка, хоча і перебувала у лікарняній палаті, виглядала прекрасно. Чого не можна було сказати про Джорджа - той мав вигляд втомлений та знервований, розказав його батько.

Наостанок він сказав, що у захваті від першої, хоча і віртуальної зустрічі з онуками.

Огляд підготував Андрій Кондратьєв, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему