"Нищівна поразка" і "політичне самогубство" - ЗМІ про вибори в Британії

британські газети Копирайт изображения AFP

Невтішні результати британських виборів, роль нового партнера коаліції та "політичне самогубство" - іноземні видання продовжують обговорювати парламентські вибори у Великій Британії.

"Нищівна поразка"

Видання Guardian підсумувало для своїх іноземних читачів результати парламентських виборів в Великобританії.

За словами видання, "авантюра прем'єр-міністра Терези Мей з достроковими виборами зазнала видовищної поразки", а її партія втратила більшість в парламенті та була змушена піти на угоду з іншою партією, аби залишитися при владі.

Демократична юніоністська партія (ДЮП), протестантська партія з Північної Ірландії, виступає за британський контроль над провінцією, а також проти надання Північній Ірландії спеціального статусу після "брекзиту".

З іншого боку, пише видання, 56% виборців Північної Ірландії проголосувало проти "брекзиту" під час референдуму минулого року. А отже, співпраця з ДЮП може зробити перемовини щодо "брекзиту" ще складнішими та непередбачуванішими, вважає видання.

Газета зазначає, що Мей призначила позачергові вибори у той момент, коли її рейтинг популярності був досить високим, сподіваючись отримати ще переконливішу більшість в парламенті, аби зміцнити свої позиції в переговорах щодо "брекзиту".

Натомість її партія, навпаки, скоротила присутність в парламенті, втративши більшість, у той час як Лейбористська партія збільшила присутність в парламенті на 31 місце, пише видання.

Незадовільна угода

Копирайт изображения Getty Images

Independent пише, що Тереза Мей намагається оговтатися від поразки, яку зазнала на вборах її партія.

Видання каже, що минулу добу пані Мей провела в перемовинах з впливовими членами її партії, чия підтримка їй зараз вкрай необхідна. Своєю чергою, Мей знаходиться під величезним тиском партії, аби виправити ситуацію після виборів.

З посиланням на власні джерела видання твердить, що уряд розкритикував партійну угоду з ДЮП, адже необхідність утримати союзника може призвести до того, що Мей пообіцяє збільшити соціальні видатки в Північній Ірландії, у той час, як подібні витрати по всій країні є просто нереалістичними для бюджету.

Також представники партії заявили, що їх виборці вже почали висловлювати занепокоєння щодо співпраці торі з Демократичною юніоністською партією, та тим, як це може вплинути на загальний стан речей та політику щодо прав ЛГБТ, зміни клімату та абортів тощо.

"Політичне самогубство"

Копирайт изображения AFP
Image caption Британський прем'єр отримала "смертельний удар" замість міцного мандату на "брекзит"?

Польський Newsweek називає результати дострокових виборів в Великобританії "самогубством Терези Мей".

За словами оглядача Цезарія Міхальського, консерватори втратили самостійну більшість в парламенті, а лейбористи Джеремі Корбіна її не здобули, а, отже, в Лондоні не залишилось нікого, хто міг би вести перемовини щодо "твердого "брекзиту".

"Замість міцного мандату для твердого "брекзиту" … Мей отримала смертельний удар, який політично не повинна пережити", - вважає автор.

На його думку, мінімальна більшість, яку торі можуть отримати в союзі з іншими партіями, буде "гротескною", адже йдеться про "найважливіший виклик для післявоєнної Великої Британії", тобто перемовини з ЄС щодо умов "брекзиту".

Заклик до оборони

Копирайт изображения AFP
Image caption Президент Польщі закликав поляків покладатися не тільки на армію у справі оборони держави

Польський президент Анджей Дуда закликав співвітчизників приєднуватися до сил територіальної оборони країни, пише консервативне видання Rzeczpospolita.

За його словами, країна надалі збільшуватиме видатки на оборону, та на модернізацію армії. За словами президента, це є "вкрай необхідний процес".

Президент наголосив, що вважає за необхідне збільшувати присутність НАТО на своїй території.

"Вірю також в те, що ми і надалі будемо зміцнювати нашу обороноздатність", - заявив президент, та висловив сподівання, що громадяни з розумінням сприймуть подальше зростання видатків на армію, пише видання.

Дуда зазначив, що хотів би, аби поляки "спокійно жили в безпечній країні", та додав, що, на його думку, мешканці країни повинні вчитися користуватися зброєю та бути готові стати на захист своєї країни.

У цьому контексті він закликав поляків, особливо молодь, вступати до сил територіальної оборони країни, пише видання.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, служба Моніторингу ВВС

Також на цю тему

Новини на цю ж тему