Приголомшлива перемога Макрона - огляд ЗМІ

Переконлива перемога партії Макрона, катастрофа Терези Мей, небезпека автівок та роль Польщі в ЄС - в огляді іноземної преси 12 червня.

Копирайт изображения GETTY

"Переконлива перемога"

Французькі видання відзначають "переконливу перемогу" партії президента Еммануеля Макрона на парламентських виборах, що відбулися цими вихідними.

Видання Le Figaro пише про результати виборів: "Хто б міг подумати? Політична партія, яка навіть не існувала рік тому, виграє впевнену більшість в парламенті, перевертаючи політичний ландшафт з ніг на голову."

Макрон "виграв найбільш видовищний Гренд слем за часів П'ятої республіки", - вважає Liberation, але додає, що через низьку явку виборців, це "тріумф без ентузіазму".

Копирайт изображения ЕРА
Image caption Явка на виборах була низькою

Видання Le Monde назвало результати виборів "приголомшливою перемогою" та відзначило рекордно низьку явку виборців.

Французькі видання також відзначили поразку, яку зазнали на виборах соціалістичні та націоналістичні партії. За словами Le Figaro, "після бурхливої президентської кампанії, праві зазнали чергової поразки, що ставить під сумнів їхнє майбутнє". А Liberation пише про те, що соціалістам знадобиться багато терпіння, аби повноцінно повернутися у політику. На думку Les Echos, соціалістична партія залишилась "пошматована" після парламентських виборів, та переживає важкі часи.

Небезпечне повітря в машині

Видання Guardian опублікувало дослідження, яке твердить, що рівень забруднення повітря в машині, що пересувається містом є небезпечно високим для малих дітей.

Професор Девід Кінг висунув теорію, що навіть піша прогулянка чи поїздка велосипедом до школи через місто буде менш шкідлива для дитини. За його висновками, концентрація шкідливих газів в салоні авто може досягати надзвичайно високого рівня через те, що викиди інших автівок всмоктуються в салон вентиляційною системою, тим самим створюючи такий собі концентрат вихлопних газів в салоні.

"Можливо, у вас машина з низьким рівнем викидів. Але ваша дитина сидить в коробці, що всмоктує токсичні гази від усіх машин, що вас оточують", - каже професор.

Професор Стівен Холгейт, експерт з астми, також вважає, що існує достатньо доказів того, що піша прогулянка чи поїздка на велосипеді завдає менше шкоди, ніж поїздка машиною тим самим шляхом.

"В салоні автомобіля, [концентрація шкідливих газів] є від 9 до 12 разів вищою, ніж назовні", - каже він, додаючи, що "багато батьків миляться, вважаючи, що повітря в салоні авто чистіше, ніж назовні".

"Катастрофа" Терези Мей

Оглядач Е. Дж. Діон пише для видання Washington Post, що вибори у Великій Британії стали катастрофою для прем'єр-міністра Терези Мей та реабілітацією для лідера лейбористів Джеремі Корбіна.

Копирайт изображения РА
Image caption Тереза Мей ризикнула і програла

Сподіваючись на те, що їй вдасться здобути впевнену більшість в парламенті через низьку популярність Корбіна, та завдяки підтримці націоналістично налаштованих виборців, Мей забула, що 48% британців свого часу проголосували проти "брекзиту". Вони шукали шляхи змінити ситуацію. І вибори дали їм таку можливість, вважає автор.

Автор також називає результати виборів "помстою молоді". На його думку, зазвичай вплив молоді на вибори є незначним через низьку явку, але цього разу "нове покоління британців дало урок своїм ровесникам з усього світу - голосування дає тобі владу".

Французький сюрприз для Польщі

Оглядач Єнджей Бєлецький вважає, що перемога Емануеля Макрона на президентських виборах, та його партії на парламентських, може принести Польщі певні несподіванки.

"Польська влада має тенденцію не сприймати Макрона поважно. Не вірять, що йому вдасться реформувати Францію та зробити з неї надійного партнера Німеччини, для спільного зміцнення єврозони", - пише автор для видання Rzeczpospolita. Саме тому в Варшаві не вважають за потрібне розпочинати поважні дебати щодо приєднання країни до єврозони, каже він.

Але Макрон щоразу демонструє, що є винятковим політиком, можливо єдиним в ЄС разом з Ангелою Меркель, яких можна назвати справжніми державниками, вважає автор.

Те, як Макрон приймав Дональда Трампа та Володимира Путіна в Парижі, викликало справжню повагу серед французів, вважає автор. А тепер новий президент ще й отримав переконливу перемогу на парламентських виборах.

На думу автора, якщо Макрон зможе ефективно реформувати ринок праці, згідно зі своїми обіцянками, Німеччина вже осінню може об'єднати зусилля з Францією для глибокої реформи ЄС. І до цього має бути готова Польща, аби мати змогу брати участь в процесі, вважає автор.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС