Огляд ЗМІ: навіщо Трамп їде до Польщі?

В огляді:

  • Польска програма Трампа
  • Каяття британського прем'єра
  • Закріпили санкції
  • Критична загроза

Польська програма Трампа

Копирайт изображения AFP

Липневий візит Дональда Трампа до Польщі може дати новий поштовх співпраці між Польщею та США, пише польський портал Defence24.

На думку видання, найбільш перспективними напрямками подальшої співпраці є військово-індустріальна та енергетична співпраця, особливо з огляду на зміцнення присутності НАТО в регіоні та початок постачання скрапленого газу зі США до Польщі.

Видання відзначає декілька важливих пунктів ймовірної програми візиту та перспективи довгострокової співпраці в цих галузях.

На думку видання, Трамп може використати свій візит до Польщі, аби підтвердити зобов'язання щодо оборони країн, яким може загрожувати Росія.

Також Трамп може оголосити про нові проекти військової співпраці та зміцнення військово-індустріального співробітництва з країнами регіону, пише видання.

В енергетичному аспекті США можуть обговорити свої перспективи газового трейдера. Адже вони дедалі активніше виходять на світовий ринок скрапленого газу, пише видання.

Польща завдяки присутності LNG терміналу може стати важливим елементом нового газового ринку Європи з потенціалом 70 млрд кубічних метрів газу щороку, на якому раніше домінував Газпром, пише видання. Частина цього газу, скоріше за все, потрапить до України. Адже держсекретар США Рекс Тіллерсон відкрито назвав експорт газу не "тільки джерелом доходу, але й елементом політичного тиску на Росію та допомоги союзникам по НАТО".

Серед інших тем, які безперечно обговорюватимуться під час візиту, видання називає Північний потік-2, кліматичну угоду, санкції проти російського енергетичного сектору, тощо.

Каяття британського прем'єра

Копирайт изображения EPA

Британський прем'єр Тереза Мей вибачилася перед своїми однопартійцями та пообіцяла виправите становище, в якому опинилася Консервативна партія після дострокових виборів, пише Guardian.

За словами видання, своїм каяттям Мей "купила собі час", аби зміцнити свої позиції та підготуватися до перемовин щодо "брекзиту".

Зараз консерватори вважають за необхідне обережніше підходити до цих перемовин та відійти від принципу, раніше задекларованого Мей, що "жодної угоди [щодо "брекзиту"] краще, ніж погана угода".

Також партія розглядає можливість пом'якшити своє ставлення до міграційних квот, зокрема виключити з них іноземних студентів, пише видання.

Жодних конкретних домовленостей поки що не досягнуто, пише видання, але будь-яке пом'якшення позиції Британії щодо мігрантів збільшить шанси країни утримати кращі економічні зв'язки з ЄС.

Пані Мей також запевнила що не буде жодних утисків прав спільноти ЛГБТ, попри план Торі створити коаліцію з вкрай консервативною партією ДЮП.

Закріпили санкції

Американські сенатори домовилися розглянути законопроект щодо санкцій проти Росії, пише Washington Post, за яким Конгрес матиме право переглянути будь-які спроби президентської адміністрації послабити антиросійські санкції.

За словами видання, законопроект також передбачає закріплення вже чинних санкцій проти Росії.

Під час обговорення сенатори висунули три законопроекти про посилення санкцій проти Росії через її дії в Україні та Сирії, а також через її ймовірне втручання в процес президентських виборів у США, пише видання.

"Це насправді всеохопний законопроект. Він стосується усіх аспектів", - описав ініціативу сенатор Боб Коркер.

Критична загроза

Копирайт изображения Reuters
Image caption Перебій в подачі електроенергії, що зачепив частину Києва у грудні, був хакерською атакою, вважають експерти, що вивчають інцидент.

Корткострокове відключення електроенергії в північних районах Києва в грудні минулого року було, скоріше за все, тестом кіберзброї нового зразка, вважає видання Daily Beast.

Це була друга в історії кібератака на енергетичну інфраструктуру, і, як і перша роком раніше, вона відбулася на території України, зазначає видання.

Протягом тривалого часу експерти з кібербезпеки дивувалися, чому хакери пішли на такі порівняно невеликі операції, та припускали, що це були тільки випробування.

Здається, найгірші побоювання експертів підтверджуються, пише видання. У понеділок дослідники з двох лабораторій заявили, що вони нарешті змогли ідентифікувати програму-шкідника, і він є набагато небезпечнішим, ніж досі вважалося.

Програма, яку назвали CrashOverride, аналізує керуючі мережі електростанцій та з мінімальним людським втручанням видає шкідливі команди безпосередньо критично важливому обладнанню, пише видання.

До цього подібний потенціал мала тільки програма Stuxnet, розроблена для саботажу іранської ядерної програми.

CrashOverride - це перша програма-шкідник, що націлена на цивільну інфраструктуру та атакує конкретно мережі електропостачання.

Незрозуміло, хто створив цей вірус, але експерти з компаній ESET та Dragos вважають, що вона написана "з нуля" без жодних "відбитків пальців".

"Це справжній кошмар. В її теперішньому вигляді, ця програма може використовуватися проти будь-якої електростанції в Європі", - каже виконавчий директор Dragos Роберт Лі.

За його словами, програму створили не для одноразової атаки, її можна легко модифікувати, аби атакувати для різних цілей, а деякі її можливості взагалі не використовувалися під час атаки в Києві, каже Лі.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС

Також на цю тему

Новини на цю ж тему