Огляд ЗМІ: дивовижне спасіння дітей з палаючої висотки

пожежа Копирайт изображения AFP Getty

Дивовижне спасіння дітей під час пожежі у Лондоні, необхідність перегляду стандартів будівництва, нові звинувачення проти Дональда Трампа та ера оптимізму у Франції - в огляді іноземної преси 15 червня

Дивом врятувались

Чудом вважає британська Independent випадок, коли під час пожежі багатоповерхівки у Лондоні немовля викинуте з 10 поверху врятував чоловік з натовпу, що стояв унизу.

"Намагаючись врятувати дитину, жінка, напевно його мати, викинула немовля з вікна на дев'ятому чи десятому поверсі", - цитує видання свідків. Вони розповіли, що чоловік з натовпу підбіг до будинку та схопив дитину, яка падала.

Копирайт изображения GUILHEM BAKER/LNP

Саміра Ламрані, яка була на місці події, каже, що немовля не має травм. Доля матері наразі невідома, оскільки десятки людей все ще вважаються зниклими безвісти.

Ще один свідок, на ім'я Зара, розповіла, як інша жінка кинула дитину приблизно 5 років з 5-го чи 6-го поверху. Дитина залишилася живою, але отримала переломи, синці та подряпини, розповіла Зара радіостанції LBC.

Утеплення пенопластом - неминуча катастрофа

Британські експерти вважають, що пожежа у лондонській багатоповерхівці, що призвела до численних жертв, була просто питанням часу, пише Guardian.

"Неминуча катастрофа", - так описує експерт з пожежної безпеки Сем Вебб сотні багатоповерхівок у Британії. "Ми досі обкладаємо післявоєнні багатоповерхівки матеріалами, що швидко займаються та залишаємо їх без автоматичної системи пожежогасіння, а потім дивуємось, коли вони згоряють вщент", - каже пан Вебб.

Коли він обстежував сотні багатоповерхівок у 1990 роки, половина з них не відповідала базовим стандартам протипожежної безпеки. Він подав уряду спеціальну доповідь про це, але відповідь була: "Нічого не можна зробити, бо це зробить забагато людей безхатченками".

Копирайт изображения PA
Image caption Прем'єр Британії відвідала місце пожежі

Пан Вебб каже, що будівельники не розуміють, як поширюється вогонь та яким небезпечним він може бути. А дерегуляція у будівельній галузі призводить до того, що стандарти безпеки не виконуються, каже він.

За будівельними стандартам лише поверхня облицювання має бути негорючою. Пінопласт у лондонському будинку був покритий алюмінієм. Але це не зупинило горіння самого пінопласту під ним.

Ще один експерт із пожежної безпеки, Джим Глокінг, каже, що цьому "немає виправдання, бо для утеплення завжди є вибір, і є дуже добрі негорючі матеріали".

Нове слідство проти Трампа

Американська Washington Post пише, що проти Дональда Трампа відкрите розслідування щодо можливого перешкоджання правосуддю.

Спеціальна комісія, що розслідує роль Росії у виборах 2016 року опитує високопосадовців з розвідки аби встановити, чи намагався Дональд Трамп перешкоджати правосуддю, пише видання.

Ця ініціатива спеціального прокурора Роберта Мюллера - новий поворот у розслідуванні ФБР, яке триває вже рік, і яке досі досліджувало вплив Кремля на президентські вибори у США.

Колишній голова ФБР Джеймс Комі запевнював Дональда Трампа, що розслідування проти нього особисто не ведеться. Але після звільнення Комі все змінилося, цитує видання посадовців з Вашингтону.

П'ятеро людей, причетних до організації свідчень, повідомили виданню на умовах анонімності, що серед тих, хто погодився свідчити вже цього тижня, є теперішній голова національної розвідки Деніел Коутс та голова Національної агенції з безпеки Майк Роджерс пише видання.

Франція і оптимізм

Під таким заголовком британська Financial Times аналізує зміни у Франції після президентських та першого туру парламентських виборів.

"Світ заздрить нам", цитує видання кандидата від партії Еммануеля Макрона "Вперед, республіко" Олівію Грегуа. "Я знов пишаюся тим, що я француженка", - каже вона.

Копирайт изображения AFP
Image caption Пан Макрон із дружиною Бріжіт Троньо

Нещодавно на Францію дивились із тривогою через можливість приходу до влади праворадикалів на чолі з Марін Ле Пен. Але переміг Еммануель Макрон, який "захопив уяву французького суспільства та привернув до себе світову увагу". Європа рухається до зростання, і розмови про Францію у занепаді змінилися розмовами про французькі перспективи, пише видання.

"Обрання пана Макрона не лише зупинило праворадикалів. Він став антитезою Дональда Трампа та глобалістом, що не боїться нести прапор європейської єдності", - пише Financial Times.

Огляд підготував Сергій Арсентьєв, Служба моніторингу ВВС

Також на цю тему

Новини на цю ж тему