Порошенко виглядав знервованим - ЗМІ про зустріч із Трампом

Порошенко і Трамп Копирайт изображения NICHOLAS KAMM/AFP
Image caption Guardian: Дональд Трамп не засудив "агресію" Росії проти України, чого він не робив і досі

Як приймали Петра Порошенка у Вашингтоні, невдала "обмовка" Дональда Трампа, "невидима" війна на Донбасі і перші перешкоди для Еммануеля Макрона - в огляді західної преси 21 червня.

Контрастний прийом

Зустрічі президента Петра Порошенка у Пентагоні виявилися значно теплішими, ніж переговори у Білому домі. Так оцінює результати візиту голови держави до Вашингтону британська Guardian.

Видання помітило, що коли президенти з'явилися перед камерами після перемовин, Дональд Трамп не засудив "агресію" Росії проти України, чого він не робив і досі.

"Порошенко виглядав знервованим, говорив тихо та плескав однією рукою по іншій", - коментує видання вигляд та поведінку українського президента.

На відміну від цієї короткої зустрічі, у Пентагоні пана Порошенка прийняли значно більш привітно, вважає газета. Зокрема, голова відомства Джеймс Меттіс запевнив президента, що США підтримують Україну в умовах "загрози її суверенітету, міжнародному праву та міжнародному порядку".

"Тональність цих заяв різко контрастувала із небагатослівними повідомленнями, які розповсюдили офіси президента та віце-президента і в яких не було згадки про російську агресію", - констатує Guardian.

Невдалий артикль

Американська Washington Post помітила, що у своїй заяві про переговори з Петром Порошенком Дональд Трамп зробив "невдалу обмовку". Він вжив слово "Україна" з артиклем - "the Ukraine".

Видання пише, що ця "помилка" є досить поширеною серед американців, але вона "дратує" багатьох українців через її геополітичні конотації. Газета вважає, що звичка використовувати артикль йде ще з часів, коли Україна була частиною Радянського Союзу. Тому вважають, що його вживання наче ставить під сумнів державний суверенітет країни.

Українцям ця звичка ніколи не подобалася, і після проголошення незалежності влада країни неодноразово пояснювала, що артиклю в офіційній назві країни нема. Більшість світових мас-медіа дослухалися цієї рекомендації, додає газета.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption "The Ukraine" -Трамп повторив обмовку Обами та інших попередників

"Порошенко не виглядав надто засмученим словами Трампа, але чимало користувачів Twitter вказали на обмовку. Колишній посол США у Росії Майкл Макфол зазначив, що такий вибір слів означає, що Трампа недостатньо підготували", - резюмує Washington Post.

І додає: колишні президенти США, і зокрема Барак Обама, також робили цю помилку.

"Непомітна" війна

Про "війну, яку ніхто не помічає" і яка досі вирує на Донбасі, розповідає письменник та журналіст Адріан Боненбергер у статті для New York Times. За його словами, бойові дії стали майже "невидимими" для світу. Але не для мирних жителів, які опинилися в епіцентрі конфлікту.

"Для тих, хто живе у будинках між позиціями сторін в таких містечках, як Мар'їнка та Авдіївка, конфлікт є помітною та неминучою частиною повсякденного життя. Частіше за все стрілянина починається вранці, між 8 та 9 годинами, наче будильник", - описує ситуацію автор.

Він пише, що місцеві мешканці настільки звикли до пострілів, що починають нервувати у моменти, коли вони припиняються. Мовляв, побоюються, що це затишшя перед бурею. Про це пану Боненбергеру розповіла мешканка Мар'їнки, в будинку якої вікна тепер забити металевими пластинами. Так у місті захищаються від куль та осколків.

Як наголошує автор, переважна частина тих, хто залишився в таких містах - це "літні, слабкі та бідні люди".

Копирайт изображения VASILY MAXIMOV/AFP
Image caption Місцеві люди забивають вікна, намагаючись захиститися від куль та осколків

Одна з таких мешканок Авдіївки, якій вже далеко за 80, розповіла пану Боненбергеру, що в її квартиру у 2014 році влучила ракета. Цю війну вона вважає навіть гіршою, ніж Другу Світову.

"Після своєї важкої молодості я навіть подумати не могла, що знову побачу війну, особливо у літньому віці", - заявила вона автору.

"Удар" для Макрона

Відставка новопризначеного міністра оборони стала "другим ударом" для президента Франції Еммануеля Макрона.

Про це пише Financial Times, коментуючи рішення Сильві Гулар залишити посаду через розслідування щодо зловживання європейськими коштами в її партії. Перед цим з посади в уряді пішов інший міністр Рішар Ферран.

"Ці дві відставки затьмарили початок терміну пана Макрона на посаді після передвиборних обіцянок підвищити етичні стандарти у політиці", - коментує газета.

Як нагадує видання, пан Макрон пообіцяв "очистити" французьку політику і навіть ухвалити закон, який заборонить політикам наймати на роботу родичів та зобов'яже їх розкривати особисті інтереси під час прийому на посаду.

"Підозри щодо ключових членів його уряду виникли у небажаний час, саме коли він починає роботу над складними реформами, в тому числі над законом, який би зробив ринок праці більш гнучким", - пояснює Financial Times.

Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів