Тижневики: навіщо Порошенко "засипав" Трампа компліментами

В огляді:

  • Порошенко у Трампа - де результати?
  • Сироїд про ініціативи "реінтеграції Донбасу"
  • Головні загрози України
  • 50 років "Сержанту Пепперу"

Порошенко у Трампа - де результати?

Копирайт изображения PRESIDENT.GOV.UA

"Український тиждень" присвятив статтю візиту Петра Порошенка до Вашингтона і його зустрічі з очільником Білого Дому.

Часопис називає подорож українського президента до Америки спробою вибудовувати місток до адміністрації Дональда Трампа. Саме тому, вважає "Український тиждень", у виступах і промовах Порошенка під час візиту до США звучали суцільні компліменти на адресу американського президента.

"Із риторики українського президента у США склалося враження, що однією з ланок цього містка є спроба створити у Трампа відчуття, ніби той міг би бути "співавтором" українського проекту як у вимірі боротьби з російською агресією, так і у вимірі його успішного майбутнього", - пише тижневик.

"Я переконаний, що президент Трамп… зможе допомогти мені принести мир на мою землю. Як Рейган приніс перемогу в холодній війні без єдиного пострілу", - цитує Порошенка "Український тиждень".

Окрім лестощів Порошенко поїхав до США з "іншим маневром", який нібито також сприятливо діє на американського президента: пропозиціями про deals — угоди, веде далі "Український тиждень".

В інтерв'ю Fox News український президент сказав про закупівлю вугілля для українських ТЕС, скрапленого газу, співпрацю в атомній енергетиці.

До України з візитами мають приїхати очільники відомств, з якими зустрічалася українська делегація, і тоді мають бути підписані відповідні угоди, нагадує "Український тиждень".

Сироїд про ініціативи з "реінтеграції Донбасу"

Копирайт изображения УНІАН
Image caption Порошенко і Турчинов майже синхронно анонсували законопроект про возз'єднання України з непідконтрольними районами Донабсу.

Своїми думками про анонсовані президентською адміністрацією законопроекти "Про реінтеграцію окупованих територій Донбасу" і "Про відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей" ділиться на сторінках тижневика "Дзеркало тижня" заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд.

На переконання авторки, запропоновані законопроекти на Донбасі нічого не змінять, а лише збережуть status quo, "який любовно ростили, поливали та прополювали з самого початку війни".

Пані Сироїд закликає визнати факт війни на Донбасі:

"Щоб перемогти у війні або ефективно тримати оборону — війну потрібно спочатку визнати. Бо не можна перемогти в тому, чого немає".

Вона також пропонує чітко назвати, хто розпочав війну, "і не мало б значення, що з цього приводу думає Росія".

Заступниця голови Верховної Ради також закликає президента як головнокомандувача не перекладати відповідальність на голову оперативного командування, яке пропонується створити на Донбасі.

Крім того, вона звертає увагу, що давно на часі і перший звіт верховного головнокомандувача за десятки мільярдів гривень, виділених на посилення обороноздатності України, у парламенті.

Головні загрози України

Добігає кінця політичний сезон 2016-17 року. Тижневик "Фокус" разом із соціологічною групою "Рейтинг" зробили спробу зрозуміти, що найбільше хвилює пересічних українців за підсумками останніх 12 місяців життя країни.

Виходячи з отриманих даних, найтривожнішою проблемою сьогоднішньої України є найгостріша криза довіри суспільства до політики взагалі і державних інститутів через непрофесіоналізм і корупцію влади. Такої думки дотримуються 65% українців.

"Так погано українці не жили з 1990-х - часу розпаду СРСР і економічного колапсу і гіперінфляції, спричинених цим", - пише "Фокус".

"Звичайно, люди усвідомлюють, наскільки війна з Росією посилює проблеми в економіці. Але набагато більшу відповідальність вони покладають на чинну владу", - додає часопис.

Громадяни вважають "корупційну пухлину" чи не найбільшою загрозою розвитку країни.

"Ані масові затримання ГПУ чиновників режиму Януковича, ані окремі показові арешти НАБУ нинішніх держслужбовців і політиків не переконують суспільство у тому, що боротьба з корупцією має системний, а не імітаційний характер", - констатує "Фокус".

50 років "Сержанту Пепперу"

Копирайт изображения PA

Цього місяця виповнюється 50 років альбому Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band ("Клуб одиноких сердець сержанта Пеппера") гурту The Beatles, повідомляє тижневик "Країна".

Цей альбом деякі критики називали головною подією ХХ століття і одним із поворотних моментів в історії західної цивілізації. "Країна" розповідає про історію його створення.

Після трьох років гастролей в Європі, Північній Америці та Азії, майже повної відсутності приватного життя "бітлам" треба було весь час ховатися від фанів і погроз, які стали надходити на їхню адресу після заяви Джона Леннона, що вони популярніші за Ісуса Христа. То ж вони зачинилися в студії і дали світові "Сержанта Пеппера".

"Країна" розповідає, що то був перший альбом The Beatles, який не можна виконати на концерті і під який не можна танцювати. Його можна тільки слухати. Але не просто як музику, а як повість чи драму. Це була ідея Пола Маккартні.

Виконання й аранжування також були революційними.

У "Сержанті Пеппері" окремі пісні починалися в одній тональності, переходили в другу і закінчувалися у третій. Така тональна модуляція вживається часто у класичній музиці. Для рок-музики вона була абсолютно нова.

А головне, альбом відтворював атмосферу літа 1967 року - "літа любові".

"Словами критика, "Сержант Пеппер" відображав загальний настрій, що все йде до кращого (Getting better), усі діри можна залатати (Fixing the Hole), любов житиме, навіть коли вам буде 64 - і що вона взагалі врятує світ. За одної, однак, умови: якщо люди визволяться від буденності, зазирнуть у себе - і переродяться. Це був головний посил альбому", - пише тижневик.

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему