Огляд ЗМІ: за кібератакою на парламент Британії стоїть Москва?

британія, парламент Копирайт изображения Getty Images

Європейська преса пише про:

  • кібератаку на британський парламент,
  • європейську протидію російській пропаганді,
  • настрої серед європейців,
  • кошторис пожежних перевірок у Британії.

Парламент на прицілі хакерів

Аналізуючи нещодавню кібератаку на британський парламент, видання Guardian пише, що існують підозри, що за нею стоїть російський уряд.

"Хоча розслідування перебуває на початковій стадії, й існує вірогідність, що встановити особи нападників не вдасться, Москва вважається найімовірнішим підозрюваним", - пише видання.

Британські спецслужби теж дотримуються версії, що атака була ініційована іншою державою а не просто групою хакерів. Серед держав, які спроможні провести атаку такого рівня, - Росія, Північна Корея, Китай та Іран, пише видання.

Видання нагадує, що завдяки атаці на сервери Вестмінстера хакери отримали доступ до близько 90 поштових скриньок британських депутатів.

За словами видання, хакерам вдалося зламати скриньки зі слабкими паролями, що становить приблизно 1% від усіх користувачів.

Через побоювання щодо можливості шантажу парламентарів парламент був змушений обмежити доступ депутатів до своїх скриньок поки наслідки атаки повністю не усунули, пише видання.

Контрпропаганда

Європа роками працює над тим, аби обмежити втручання Росії у свої внутрішні справи, пише видання Washington Post.

За словами видання, урядовці та дослідники, з якими розмовляло видання, почуваються впевненішими щодо результатів своєї роботи, ніж їх колеги зі США.

"Реакція тут була дуже практичною. Усі тут цим займаються", - схвально відізвався про зусилля Європи протистояти російській пропаганді американський офіцер розвідки високого рангу, що знаходиться в Європі.

Копирайт изображения Getty Images

Європейські експерти вважають найкращим антидотом проти пропаганди викривання цього впливу для широкого загалу, пише видання.

"Нам треба підготувати суспільство", - каже німецький депутат Патрік Сенсбург.

Зокрема, у Швеції запустили шкільну програму, аби навчити учнів, як розрізняти російську пропаганду, а шведське міністерство оборони створило окремий підрозділ для виявлення та протидії російським спробам розхитати суспільство, пише видання.

"Можливо, це нове явище для західного світу, але не для нас, - каже Нормундс Межвейтс, голова латвійської служби безпеки. - Вже 20 років ми намагаємось привернути до цього увагу. Панікувати не варто."

Скептична Європа

Копирайт изображения Getty Images

Польська газета Rzeczpospolita розмірковує про майбутнє Європи та настрої її мешканців.

Оглядач Єнджей Бєлецький каже, що вже декілька тижнів на Заході домінує проста теза. Мовляв, після яскравої перемоги над ультраправими французький президент Емануель Макрон разом з Ангелою Меркель відбудують ЄС, а ті, хто не приєднається до цього процесу, вирушать на смітник історії.

Зокрема, таке "колективне самогубство" вже вчинили британці, розпочавши процес виходу з ЄС. Також в цьому напрямку нібито рухається Польща та інші країни центральної Європи, які, на думку Західної Європи, будують авторитарні держави та не віддячують ЄС за структурні інвестиції, відмовляючись приймати мігрантів згідно квот, пише автор.

Але соціологічні опитування показують дещо іншу картину, каже автор. Зокрема, більше поляків ніж французів (74% проти 56%) виступають за більшу інтеграцію ЄС, хоча і там, і там понад 75% виступають за те, аби віддати право вирішувати питання прийому мігрантів безпосередньо конкретним країнам.

А образ німецько-французького тандему, який має провести глибоку реформу єврозони, більше лякає південь Європи, вважає автор, де 89% греків, 69% італійців та 68% іспанців вважають, що Німеччина має завеликий вплив в ЄС, у той час, коли в Польщі такої думки дотримуються 54% опитаних.

Протипожежний хаос

Копирайт изображения Getty Images

Британський уряд має витратити понад 600 мільйонів фунтів на переобладнання будинків після трагічної пожежі у Лондоні, що забрала життя щонайменше 79 людей, пише Telegraph.

Інспекції, що були терміново проведені після пожежі, ідентифікували 60 будинків, де зовнішня ізоляція не пройшла тест на пожежну безпеку, пише видання, а 540 будинків все ще стоять у черзі на перевірку.

Переобладнання одного будинку коштує мінімум 1 мільйон фунтів, та ця цифра може значно зрости, якщо необхідно проводити відселення мешканців, кажуть експерти.

Видання додає, що плани уряду перевірити усі лікарні на відповідність пожежним нормам руйнуються на очах після того, як пожежна інспекція заявила, що їй бракує ресурсів провести такі перевірки.

До загального хаосу додалося те, що офіційні листи щодо необхідності провести перевірки в лікарнях часто потрапляли до папки зі спамом, каже видання, а пожежні інспекції взагалі не були попереджені про необхідність перевірок в лікарнях.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему