Китай та Росія обговорять, як поводитись зі США - ЗМІ

В огляді:

  • Доповідь під сукном
  • Китайський візит
  • Перспективи досліджень геному
  • Балканська гонка озброєнь

Доповідь під сукном

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Контртерористична поліція на місці нападу в центрі Лондона

Британський прем'єр-міністр Тереза Мей все ще вагається, чи варто публікувати доповідь про зовнішнє фінансування екстремізму в країні, пише видання Guardian.

За словами видання, уряд отримав звіт, замовлений ще попередником пані Мей Девідом Камероном минулого року, але він так і не був опублікований.

Один з лідерів Партії зелених, Керолайн Люкас, припускає, що затримка з публікацією звіту може бути пов'язана з його можливим негативним впливом на певні дипломатичні зв'язки, пише видання.

Люкас заявила, що уряд повинен розкрити причини такого рішення, і повідомити, чи не пов'язані вони з дипломатичними міркуваннями, пише видання.

Лідер лейбористів Джеремі Корбін та перший міністр Шотландії Ніколя Стержен також зажадали публікації звіту, пише видання.

На думку Люкас, терористичні атаки на Лондонському мосту та в Манчестері дають людям право задавати питання про джерела радикалізації в британському суспільстві.

Китайський візит

Копирайт изображения EPA

По дорозі на саміт G20 в Гамбурзі, китайський лідер Сі Цзіньпін відвідує Москву з дводенним візитом.

На думку польського видання Rzeczpospolita, під час зустрічі лідери Росії та Китаю можуть обговорити спільну стратегію щодо того, як поводити себе зі США.

Під зростальним тиском санкцій через свої дії в Україні, Путін дедалі більшу ставку робить на співпрацю з Китаєм, вважає видання.

Китай не заперечує проти економічної співпраці, пише видання, але відзначає, що про політичне зближення говорить лише Москва.

Експерти вважають, що обсяг економічних договорів, які сторони можуть підписати в Москві може сягнути 10 млрд доларів, але Китай підходить до економічної співпраці з Росією теж з певними пересторогами, адже російська економіка перебуває в досить нестабільному стані.

В будь-якому разі, Китай з його прагматичною міжнародною політикою навряд чи будуватиме союзи з Росією проти будь-кого, а тим більше США, пише видання.

З іншого боку, Китай охоче прийняв пропозицію Росії взяти участь у військових маневрах в Балтійському морі. І три китайські військові кораблі будуть присутні там як раз під час візиту Трампа до Європи.

Перспективи досліджень геному

Копирайт изображения Science Photo Library

Британські вчені вважають, що тестування ДНК для пацієнтів з раковими хворобами могло б значно зменшити їхню смертність, пише видання Independent.

Концепція, запропонована професором Дейм Саллі Девіс, передбачає, що тест ДНК для мільйонів пацієнтів із раком, стане такою ж буденною процедурою, як МРТ чи томографія, пише видання.

Згідно з результатами нещодавніх досліджень, у 60% випадків аналіз ДНК дозволяє визначити процедури, які можуть позитивно вплинути на стан здоров'я хворого на рак, пише видання.

На думку Дейм Саллі Девіс, дослідження генома пацієнтів має величезні перспективи в плані діагностики та лікування хвороб, і повинне бути запроваджене як рутинна процедура в національній системі охорони здоров'я.

Балканська гонка озброєнь

Копирайт изображения PA
Image caption Сербія вирішила зміцнити свій повітряний флот літаками Міг-29, придбаними у Росії

Міністерство оборони Хорватії планує до 2018 року укласти угоду про придбання нових багатоцільових військових літаків, які мають замінити застарілі Міг-21, пише портал Defence24.

За словами видання, Хорватія - одна з останніх країн в Європі, яка все ще має на озброєнні своїх Повітряних сил ці літаки, а ініціатива знайти їм сучасну заміну є відповіддю на ініціативу Сербії зміцнити свій повітряний флот літаками Міг-29, придбаними у Росії.

Видання називає ініціативу "повітряною гонкою озброєнь" на Балканах, згадуючи про "інтенсивну" розбудову армії сусідньою Сербією в тісній співпраці з Росією та Білоруссю.

Вже 2018 року Сербія має отримати 12 Міг-29, по шість від Москви та Мінська. Це становить суттєву загрозу для Хорватії, яка від 2009 року є членом НАТО, пише видання.

Хорватія має 11 винищувачів, сім з яких нещодавно пройшли ремонт та модифікацію на українських підприємствах, пише видання, та додає, що через вік та операційні можливості цих літаків їхнє ефективне використання - радше теорія, ніж практика.

Серед варіантів, які розглядає Хорватія, є шведські JAS-39 Gripen, вживані F-16 Falcon або ж FA-50 південнокорейського виробництва, пише видання.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, служба Моніторингу ВВС

Також на цю тему

Новини на цю ж тему