Секс-роботи - революція чи глухий кут? - ЗМІ

В огляді:

  • Секс-роботи: рішення чи проблема?
  • Google: робота, від якої можна і вмерти
  • Китайський двійник Путіна
  • Довічний борг за навчання

Секс-роботи: рішення чи проблема?

Копирайт изображения Getty Images

Guardian проаналізував переваги та недоліки секс-роботів. За словами експертів, ці інноваційні вироби можуть стати в пригоді літнім і хворим людям, таким чином зробивши "революцію в сексі".

Але водночас вони становлять "етичні ризики", як от "об'єктивація" жінок та "задоволення бажань у спосіб, який інакше був би незаконним".

На думку Еймі ван Вінсберге, представника Фонду відповідальної робототехніки, який дослідив використання та вплив секс-роботів на суспільство, необхідно знайти баланс між бажанням виробників задовольнити попит та занадто високою зарегульованістю ринку, що може стримати розвиток технології.

Її колега Нол Шаркі, вважає, що майбутнє секс-роботів залежатиме від того, наскільки реалістично вони виглядатимуть та будуть сприйняті суспільством.

Крім того, він не згодний з ідеєю, що створення роботів для задоволення фантазій потенційних ґвалтівників чи педофілів допоможе їм не намагатися реалізувати свої фантазії в реальному світі.

Навпаки, каже науковець, такі андроїди можуть "сприяти педофілії".

На думку американського вченого Патріка Ліна, лікування педофілів у такий спосіб - це все одно, що "дозволити расисту знущатися з коричневого робота".

"Це допоможе? Навряд чи", - каже Лін.

Крім того, взаємодія із секс-роботами ставить питання про "втрату моральних якостей" та ймовірні наслідки для людей, каже ван Вінсберге.

"Чи означає це, що ми більше не захочемо взаємодіяти з людьми, тому що з роботом легше розмовляти та отримувати сексуальне задоволення?"

Наразі ціна одного секс-робота стартує від 5 тисяч доларів, але виробники працюють над тим, щоб зробити їх доступнішими, пише Guardian.

Google: робота, від якої можна і вмерти

Копирайт изображения Reuters

Daily Mail вважає "найбільш ексцентричним" робочим місцем у світі компанію Google.

За інформацію видання, це підтверджується вже на стадії співбесіди з кандидатами, яких можуть запитати про кількість стрижок в тій чи іншій країні та прохання розробити план евакуації з кабінету HR менеджера.

Нових співробітників компанії називають Noogles, а колишніх - Xoogles.

Втім, зазначає видання, оскільки Google витрачає дуже багато зусиль на пошук робочої сили, вона не любить їх відпускати, заманюючи екс-робітників на різноманітні презентації, семінари тощо.

За словами деяких Xoogles, персонал постійно проходить різноманітні тести для визначення продуктивності та амбіційності, що нагадує "Великого брата" з твору Орвелла.

За словами одного з менеджерів, робітникам начебто забороняють обговорювати свого боса навіть зі своїми друзями, чоловіком чи дружиною.

Ще однією характерною рисою є любов компанії до собак. Персоналу дозволяється приходити на роботу з чотирилапими друзями, а тим, хто робить це регулярно, виготовляють навіть перепустку з фотокарткою на собаку.

Це збільшує задоволення від роботи, каже один із Xoogles.

Втім, така політика відкритих дверей не поширюється на котів.

"Заради здоров'я та добробут котів та зважаючи на велику кількість собак навколо, власникам не рекомендується приносити котів, хоча Google і не проводить політику дискримінації проти них", - йдеться у правилах компанії.

Але на цьому перелік переваг роботи в компанії далеко не закінчується. За словами співробітників, в офісах є все, що дозволяє навіть не ходити додому - лікарі, дантисти, фізіотерапевти та юристи.

Більшість з послуг є безкоштовними, включно зі стрижками.

Щоправда, робітникам постійно нагадують не переїдати та тримати себе у формі. Крім того, перед тим як поїсти, необхідно вистояти чергу в їдальні - такою є політика компанії.

"Ми знаємо, що люди розмовляють між собою, поки чекають. Розмови стають ідеями, а ідеї стають проектами", - каже колишній високопосадовець компанії.

І, нарешті, справді унікальними є "пільги, пов'язані зі смертю".

Якщо співробітник Google помирає, чоловік чи дружина або партнер(-ка) протягом 10 років отримуватиме половину зарплати померлого, пише Daily Mail.

Китайський двійник Путіна

Sun відшукало китайського двійника Володимира Путіна.

"Люо Юанпінь абсолютно схожий на російського президента, втім, попри свою місцеву славу, все ще залишається холостяком у свої 54 роки", - зауважує видання.

Китаєць настільки схожий на російського лідера, що має той самий зріст і, що особливо нехарактерно для людини із Піднебесної, такі самі "блідо-блакитні очі", що й Путін.

Втім, на жаль для Люо, той факт, що він є двійником всесвітньо відомої людини, не приніс йому багатства чи кохання.

Китайський фермер мешкає у віддаленому селі в провінції Аньхой та побоюється, що ніколи не знайде дружину - через нестачу фінансів.

Він став відомим ще 2011 року, але скаржиться, що попри численні появи на ТВ та в газетах, його життя не змінилось. Люо каже, що дуже хотів би зустріти жінку та одружитися, проте не може собі цього дозволити.

"Натомість він продовжує вести просте життя фермера-холостяка та місцевої знаменитості за сумісництвом", - пише Sun.

Довічний борг за навчання

Копирайт изображения PA

Більшість випускників британських вищих навчальних закладів "все ще виплачуватимуть свої позики на навчання у 50-річному віці, а три чверті з них ніколи розплатяться з боргами", пише Independent з посилання на доповідь Інституту фінансових досліджень.

За словами авторів доповіді, студенти з найбідніших прошарків суспільства отримують диплом, маючи борг у 57 тисяч фунтів. Це - найвищий показник у розвинутому світі.

Однією з головних причин є "дуже висока" відсоткова ставка за студентським кредитом, яка майже на 3% перевищує рівень інфляції.

"Відсоткові ставки за студентськими кредитами досягли 6,1% в березні 2017 року і є дуже високими у порівнянні з ринковими ставками", - кажуть автори доповіді.

Для вирішення проблеми вони пропонують уряду відновити стипендії та сконцентруватися на окремих студентах і курсах, "що є більш корисними для суспільства", пише Independent.

Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС

Також на цю тему

Новини на цю ж тему