Панди у дипломатії між Китаєм і Німеччиною - огляд ЗМІ

Ангела Меркель та голова КНДР Сі Цзіньпін в берлінському саду для панд Копирайт изображения Getty Images

В огляді преси у четвер:

  • Панди-дипломати
  • Міжнародне право і російське "нет"
  • Поляки повертаються додому
  • Спільна доля

Панди-дипломати

Про "спеціальних посланців" Німеччини й Китаю пише Guardian.

Початок візиту голови КНР Сі Цзіньпіна до Берліна ознаменувався не лише зустріччю з Ангелою Меркель, але й представленням публіці двох панд, відзначає газета.

Тварин, яких назвали "Солодкий сон" (Менг Менг) і "Серденько" (Цзяо Цін), німецький зоопарк узяв у Китаю в оренду за щорічну плату в 1 млн євро. Для них збудували скляний вольєр, де новоприбулі мешканці і зустріли двох лідерів країн.

Як пише Guardian, "трирічна самка й семирічний самець і гадки не мали про особливу дипломатичну відповідальність, що була покладена на їхні плечі". Втім саме вони стали своєрідним уособленням "нового початку" у відносинах між країнами.

Ангела Меркель навіть назвала їх "спеціальними посланцями" і "символами двосторонніх відносин".

"Вважається, що Менг Менг і Цзяо Цін дуже своєчасно прибули до Німеччини. Не в останню чергу тому, що вони відволікають увагу від більш принципових питань, з якими Німеччина та Китай будуть змушені мати справу напередодні саміту G20, що відбудеться цього тижня в Гамбурзі", - пише видання. Серед таких питань - кібершпигунство та права людини.

Тим часом панди, яких німецькій публіці представляли в прямому ефірі телеканалів і за якими стежили мільйони, імовірно, відчуватимуть на собі тиск з боку тих, хто хоче, аби в них з'явилося потомство.

Міжнародне право і російське "нет"

Копирайт изображения Getty Images

"Рейс MH17: міжнародне право і російське "нет". Під таким заголовком французька Les Echos публікує статтю про наміри судити підозрюваних у справі про збиття рейсу MH17 саме у Нідерландах.

Рішення про юрисдикцію справи ухвалила команда із розслідування катастрофи, до якої входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії та України.

"Зіткнувшись із небажанням Москви пролити світло на трагедію MH17, яка забрала життя 298 людей в липні 2014 року, міжнародні розслідувачі не послабили своєї рішучості", - пише газета.

Вона відзначає, що на суді буде застосовуватись кримінальний кодекс Нідерландів і нагадує, що Росія наклала вето на пропозицію провести суд під егідою ООН.

Echos пише, що Росія категорично заперечує свою причетність до трагедії, хоча висновки міжнародної комісії з розслідування свідчать про те, що ракета, яка збила літак, була запущена з території, "підконтрольної росіянам та проросійським сепаратистам".

Поляки повертаються додому

Про "ре-еміграцію" зі східноєвропейських країн та її наслідки для Великої Британії пише Telegraph.

Копирайт изображения Getty Images

Газета зазначає, що на сході Європи економіка й зарплати зростають, як на дріжджах.

"Поляки, прибалти й угорці повертаються додому. Так само як і іспанці, які прямують до рідних домівок після власного "втраченого десятиліття", - пише Telegraph.

На думку видання, не помічати і не враховувати економічні процеси було би "гріхом" для Лондона, який нині намагається вибудувати стратегію виходу з ЄС. Посилаючись на статистику й висновки Національного інституту економічних і соціальних досліджень, Telegraph вказує на нову "загрозу".

"Невдовзі ми матимемо проблеми з набором достатньої кількості робочої сили з ЄС, аби втримати британський корабель на плаву", - пише газета.

Вона додає, що у квітні-травні до країни приїхали всього 131 медсестра й акушерка, тоді як за той самий період минулого року їхня кількість становила понад дві тисячі.

"Якби ті, хто виступає за жорсткий брекзит, пильніше поглянули на Польщу, були би вражені. Економіка рухається вперед на всіх циліндрах, зростаючи на 4 відсотки щороку", - пише газета.

"Знайти працівників стає неможливо, скільки би ти їм не платив", - цитує видання Бартоша Павловського, колишнього менеджера лондонського хедж-фонду, який нині працює в Варшаві.

Він додає: "Британія могла би залишити кордони відкритими, адже вони все одно не їдуть туди".

Спільна доля

Критика канадського прем'єр-міністра на адресу Лондона і Вашингтона привернула увагу Independent.

Копирайт изображения Getty Images

Як пише видання, Джастін Трюдо висловився про Британію і США під час візиту до Ірландії, де він зустрівся зі своїм колегою Лео Варадкаром.

"Для країн на кшталт Канади й Ірландії існують неймовірні можливості в час, коли, можливо, наші значні союзники та торгові партнери, як у випадку США та Великої Британії, повертаються до себе чи принаймні в інший бік", - сказав 45-річний канадський лідер.

Пан Трюдо додав, що Канада й Ірландія мають скористатися все більш відчутним ізоляціоністським підходом сусідів, відзначає видання.

Independent додає, що між двома лідерами можна провести одразу декілька паралелей, зокрема молодий вік і прогресивність у поглядах.

Під час візиту до Ірландії Джастін Трюдо знайшов час для спільної пробіжки з Варадкаром у парку, після чого у Twitter обох лідерів з'явились відповідні фото, відзначає видання.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів