Хто вийшов переможцем із зустрічі Трамп-Путін? Огляд ЗМІ

В огляді іноземної преси:

  • Перша зустріч
  • Мова жестів
  • "Головний підозрюваний" - Росія
  • Зайти і забрати

Перша зустріч

Копирайт изображения Reuters

Політичні опоненти Дональда Трампа незадоволені недостатньою, на їхню думку, твердістю президента в застереженні Росії проти втручання в американські справи під час першої зустрічі з Володимиром Путіним у Гамбургу, пише Guardian.

"Трамп знову зіграв на руку Путіну, коли він припустив, що слід залишити позаду тему кібервтручання у вибори минулого року. Після того, що Трамп протягом року заперечував роль Росії у втручанні, немає нічого дивного, що Путін обрав таку ж позицію і сьогодні", - цитує видання Едріен Вотсон, речницю Національного комітету Демократичної партії.

"Трамп не просто робить виняток для Путіна щодо минулорічних атак на нашу демократію, але й заохочує його зробити це ще раз", - додала вона.

Що ж до українського питання, яке підіймалося протягом зустрічі, за інформацією видання, Трамп "проявляв непоступливість" і наполягав, що економічні санкції зберігатимуться, поки Росія не здійснить більше зусиль для виконання мінських домовленостей із врегулювання на Донбасі. Путін припустив, що санкції перетворюються на приховані форму протекціоністської політики США.

"Але, на радість українського уряду, Трамп призначив досвідченого спецпредставника, що може свідчити про збільшення інтересу адміністрації до проблем країни", - пише видання.

Мова жестів

Daily Mail зацікавилася "мовою жестів" під час зустрічі Путіна і Трампа, зокрема першим рукостисканням президентів.

Хоча жест видавався дружнім, на думку експерта з мови тіла Петті Вуд, між двома лідерами відбувалася боротьба.

"Американський президент зробив перший рух, змусивши російського президента зробити жест, який нагадує "постріл" […] Трамп ініціював повний контакт долонями, при чому обидва великі пальці були зверху, що мало "донести сигнал про рівність" і показати, "що вони рівні за рівнем влади і статусом", - вважає Вуд.

При цьому, продовжує експерт, Путін не зробив крок на зустріч, а "дозволив" Трампу підійти.

Найбільш цікавим моментом рукостискання експерт вважає те, як Трамп підтримував лівою рукою руку Путіна знизу. Цей жест, на її думку, може трактуватися як ознака підтримки і водночас як елемент домінування.

"Головний підозрюваний - Росія"

Копирайт изображения Reuters
Image caption Вірус вразив багато операційних систем у кількох країнах, однак найбільше постраждала Україна

За кібератакою під назвою Petya 27 червня, ймовірно, стоїть держава, а не злочинне угрупування, вважають представники західної розвідки й експерти з кібербезпеки, повідомляє Financial Times.

"Головний підозрюваний - Росія", - стверджує видання.

Як і WannaCry, який поширився мережами світу у травні, для реалізації Petya були використані складні засоби кіберзброї, які свого часу були розроблені Національною агенцією з безпеки США і "злиті" в онлайн-доступ на початку цього року під час операції, яку пов'язують із російською розвідкою.

На відміну від WannaCry, для якого був використаний лише один засіб кіберзброї, Petya побудований на кількох засобах, вбудованих в його архітектуру "набагато більш ретельно", зауважує видання.

Газета підкреслює, що хоча була націлена на Україну, атака вийшла за межі країни через представництва міжнародних компаній.

"Держави-хакери, зокрема Росія, набагато майстерніше стали використовувати треті організації, такі як юридичні, бухгалтерські або консультаційні фірми, для проведення атак", - пише видання.

За словами FT, серед західних експертів з безпеки існують побоювання, що атака 27 червня сигналізує бажання Росії завдати надзвичайних збитків бізнесу задля реалізації цілей її зовнішньої політики.

Зайти і забрати

Копирайт изображения EPA
Image caption Цим пестунчикам нічого не загрожує, але так не завжди і не скрізь

Королівське товариство із запобігання жорстокості по відношенню до тварин (RSPCA) Великої Британії веде перемовини із урядом і правоохоронними органами, аби вибороти собі право заходити на приватну територію і забирати скривджених домашніх тварин в Англії й Уельсі, пише Independent.

За діючими правилами, представники товариства мають спершу звернутися до поліції і дочекатися офіцера, якщо є підозра, що тварина опинилася під загрозою на території приватного помешкання.

Якщо уряд надасть згоду, 33 представники товариства матимуть право забрати тварину з приватної території, не чекаючи дозволу поліції. Мова не йде про право заходити до приватних осель.

Плани організації вже викликали незадоволення деяких депутатів парламенту, які нагадали газеті, що "RSPCA це доброчинна організація, а не приватна поліція".

Останніми роками товариство багато критикували за приватне переслідування підозрюваних порушників прав тварин.

Минулого листопада група депутатів звинуватила RSPCA в "зосередженні на уразливих, хворих і літніх людях" і відбиранні в них тварин.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів