Огляд ЗМІ: Путін нервує через наближення виборів

Володимир Путін голосує у Москві на місцевих виборах

Автор фото, Reuters

В огляді преси:

  • Чому непокоїться Володимир Путін
  • Чим небезпечні бізнес-зустрічі
  • Як правильно робити висновки з власних помилок
  • Що призводить до хвороби печінки в Англії

Путін "нервує"?

Володимир Путін "нервує" через наближення президентських виборів у Росії, заявила в інтерв'ю Independent американський історик Емі Найт. На думку експерта, попри свій високий рейтинг, російський лідер добре пам'ятає протести 2011-2012 років, тому вже зараз намагається "залякати" опозицію хвилями арештів та переслідуваннями.

Ще однією причиною хвилювання пана Путіна є економічна ситуація в країні, якою користується опозиція, зокрема, Олексій Навальний, каже пані Найт.

"Справжні доходи падають, тому що їхні пенсії та зарплату не підвищували. У людей економічні проблеми, вони висловлюють незадоволення, а Навальний грає на цьому", - каже експерт.

Крім того, цифри підтримки президента є "оманливими", адже серед виборців "багато апатії". Тому план Путіна полягає в тому, щоб надіслати "попереджувальні сигнали" своїм критикам в країні про те, що "вони можуть бути вбиті чи заарештовані".

Крім того, веде далі Найт, російський президент використовує військові навчання "Захід-2017" для того, щоб відволікти увагу росіян від економічних проблем та підняти рівень патріотизму.

До того ж, Кремль намагається поєднати новітні форми війни, такі як кібер- та інформаційна війна, з військовою силою. Цим арсеналом, вважає Емі Найт, Москва намагається зберегти вплив на колишні радянські республіки, зокрема Україну.

"Не думаю, що вони прагнуть військового контролю над Україною, але для них буде достатньо спробувати дестабілізувати уряд в країні та робити все можливе, аби Україна не вступила до НАТО", - цитує Емі Найт Independent.

Чи відвідувати бізнес-зустрічі?

Сучасні "білі комірці" настільки залежні від зустрічей, що не усвідомлюють загрози, яку вони становлять для нас та організацій, пише Guardian з посиланням на дослідження організації Public Health England. На думку дослідників, сидіння на зустрічах "знекровлює продуктивність".

"Зустрічі уповільнюють метаболізм і впливають на здатність тіла регулювати вміст цукру і таким чином - кров'яний тиск. Це призводить до ожиріння, діабету, раку… і смерті", - перераховує недоліки видання.

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

З колегами погоджуються активісти кампанії Get Britain Standing. За їхніми даними, сидячий спосіб життя в офісі є таким самим небезпечним для здоров'я, як і паління, адже для того, щоб позбавитись від токсинів після годинної зустрічі за столом, потрібна година фізичної активності.

Тому, пише видання, найкращою зустріччю буде зустріч під час прогулянки.

Втім, часті та тривалі зустрічі не є корисними не лише для робітників, а й для організації.

Так, згідно з американським дослідженням, середньостатистичний робітник працює лише три дні на тиждень.

Решта часу просто витрачається неефективно, а "непродуктивні зустрічі" очолюють список таких втрат.

За словами психолога Кетлін Вос, у всіх керівників компаній є обмежений "когнітивний ресурс", і з часом він спустошується, як звичайна фізична енергія, а люди потім дивуються, чому вони виснажені, попри те, що начебто зовсім не працювали.

Тому Guardian радить "пропустити зустріч - і жити".

Аналізуйте помилки емоційно

Люди, які приймають свої розчарування та пов'язані з ними негативні емоції, мають більше шансів на успіх, пише Daily Mail.

Вчені Університету Канзасу провели дослідження, в якому одній групі людей після невдалої угоди пропонували думати про невдачу емоційно, а другій - раціонально. Як не дивно, саме представники першої групи були більш вмотивованими після тестів.

"Ті, кому казали думати раціонально, потрапили в пастку захисту власного его, думаючи, що вони зробили все, що могли, вже нічого не поробиш і це вже не має значення. Це може допомогти краще спати вночі, але блокує спроби ще більше намагатися досягти успіху", - пише видання.

"Всі поради кажуть нам не зациклюватись на своїх помилках, не почуватися погано. Але ми встановили протилежне", - каже один з дослідників доктор Селін Малкодж.

"Коли стикаєшся з невдачею, краще сконцентруватися на емоціях. Коли люди зосереджуються на тому, як їм погано і як вони не хочуть переживати ці відчуття знову, існує більша ймовірність, що вони сильніше намагатимуться наступного разу", - пояснює дослідник.

Daily Mail рекомендує читачам слідувати пораді відомого ірландського письменника Семюеля Бекета: "Не втомлюйся намагатися. Не втомлюйся помилятися. Це неважливо. Намагайся знову. Помиляйся знову."

Печінка під загрозою

Автор фото, Science Photo Library

Високий рівень вживання алкоголю та захмарні рівні ожиріння є головними причинами "кризи хвороб печінки" в Англії, пише Daily Mirror.

Лікарі називають хворобу "мовчазним вбивцею", адже 12% чоловіків у віці від 40 до 49 років вмирають саме через неї.

"Люди вмирають від проблем із печінкою у дедалі молодшому віці, а середній вік смерті тепер у середині п'ятого десятку", - каже Ванесса Гебдіч з Британського трасту печінки.

Лікарі застерігають, що хвороба "підкрадається та виявляється, коли часто вже дуже пізно".

Майже 90% випадків пов'язані з вживанням алкоголю, наркотиків та ожирінням, пише Daily Mirror.

Огляд підготував Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС