Огляд ЗМІ: як "помилки терористів" рятують життя

В огляді:

  • Як терористи "рятують" своїх потенційних жертв
  • Як пов'язані нарцисизм і тролінг
  • Де в Британії живуть найщасливіші люди
  • Чи вдасться декриміналізувати аборти у Великій Британі

Терористична "некомпетентність"

Автор фото, DANIEL LEAL-OLIVAS

"Некомпетентність" терористів врятувала життя сотень людей під час терактів протягом останніх років, пише Guardian.

Коментуючи наслідки нещодавнього вибуху в лондонському метро, видання цитує експертів поліції, які вважають, що наслідки могли би бути набагато гіршими, якби спрацював увесь вибуховий пристрій, а не лише його частина.

Непрофесійно зібраний смертельний заряд "врятував" і чимало людей під час вибухів в Лондоні влітку 2005 року.

Крім того, були й інші невдалі спроби терактів. У кафе в Ексетері нападник помилково здетонував бомбу в туалеті, а бомба в черевику одного з пасажирів трансатлантичного авіалайнера не спрацювала тому, що її неможливо було привести в дію.

"Експерти із боротьби з терористами визнають, що "Фактор чотирьох левів" - посилання на чорну комедію Кріса Морріса про некомпетентну спробу групи британців розпочати терористичну кампанію - є одним із найкращих захистів проти атаки", - пише видання.

Втім, спецслужби покладаються не тільки на помилки терористів, а й проводять цілу низку заходів для запобігання терактів, серед яких стеження за фахівцями з виготовлення вибухових пристроїв, торговців зброєю та "тиск на безпечні місця за кордоном", які злочинці можуть використовувати для підготовки терактів, пише Guardian.

Інтернет-тролі

Автор фото, PA

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Чоловіки більш схильні ставати інтернет-тролями, ніж жінки, пише Independent.

Видання посилається на дослідження англійських та американських вчених, які спостерігали за користувачами Facebook.

573-х дорослих американців попросили оцінити себе за "нарцисичною" шкалою, на якій були приклади антисоціальної та просоціальної поведінки.

Серед антисоціальних тверджень були "я користуюсь Facebook, аби мене ревнували" та "я користуюсь Facebook, аби постити свої сексуальні фото".

Просоціальні приклади містили "Я використовую функції Facebook, щоб показати підтримку людям" і "я використовую Facebook для спілкування з людьми, яких рідко бачу".

Результати показали, що чоловіки користуються соцмережею через антисоціальні мотиви частіше, ніж жінки. Натомість жінки заходять на Facebook переважно саме через просоціальні погляди.

На думку дослідників, результати підтверджують зв'язок між нарцисизмом і тролінгом.

"Люди з нарцисичними тенденціями можуть вороже ставитись до інших через коментарі, які вони вважають негативними. Крім того, вони можуть поводитись агресивно, тому що схильні до агресії та маніпулятивної поведінки", - цитує Independent співавторку дослідження Неллі Ференчі.

Місто щастя

Автор фото, Dave Etheridge-Barnes / Getty

Англійський Брайтон посів перше місце в рейтингу найщасливіших міст Великої Британії, пише Daily Mirror.

3000 британців попросили оцінити рівень задоволення від життя у рідному місті, і саме цей приморський курорт став найкращим на думку опитаних.

Лестер і Портсмут посіли відповідно друге і третє місця.

"Можливо, мешканці посміхаються через морське повітря та сонячну погоду", - заявили організатори дослідження.

В рейтингу ж задоволення від життя переше місце виборов Оксфорд, який набрав 6,72 бали з 10 можливих.

Шотландський Единбург посів останнє місце (5,89), пише Daily Mirror.

Аборт: за та проти

Автор фото, Scott Olson /Getty

Провідні лікарі Великої Британії закликають скасувати закон, за яким жінка може зробити аборт лише після консультації з двома лікарями, пише Daily Mail.

Голова Королівського коледжу акушерів і гінекологів Леслі Рейган заявила, що до припинення вагітності потрібно ставитись як і до інших медичних процедур та закликала декриміналізувати аборти.

За чинним законом 1967 року, аборти є нелегальним, якщо жінка не отримає згоди двох лікарів.

"Теоретично, жінка, яка намагається зробити аборт, купуючи ліки в інтернеті, може підлягати кримінальному переслідуванню та їй може загрожувати довічний термін. Було б абсолютно розумним, щоб згоду на аборт підписував один лікар", - каже пані Рейган, додаючи, що аборт має бути таким доступним як і видалення мозолю.

Вже найближчим часом Рейган та її колеги проведуть голосування в Королівському коледжі, і якщо ініціатива набере достатню кількість голосів, звернуться до уряду з вимогою змінити закон 50-річної давнини.

Водночас ініціативу розкритикували противники абортів.

"За останні два роки ми бачили скандальне недбале ставлення до здоров'я та безпеки в гінекологічних клініках. Уявіть, що буде, коли не буде законів, а лише система беззубих нормативних актів", - цитує одну з активісток Daily Mail.

Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС