Західні ЗМІ: що буде з конфліктом на Сході України?

україна Копирайт изображения Getty Images

Сьогоднішня міжнародна преса пише про таке:

  • Як просуватиметься конфлікт на сході Україні.
  • "Брекзит" на паузі? Як Британія бачить вихід із ЄС.
  • Гра на страху: чим погрожує світу Північна Корея.

"Без ознак послаблення"

Експерти Jane's Intelligence Review, видання, яке спеціалізується на військовій тематиці, не бачать ознак послаблення конфлікту на сході України.

"Навіть якби США забезпечили Україну посиленою летальною зброєю, її збройні сили не мали би змоги здійснити наступ і відновити контроль над сепаратистськими районами Донеччини та Луганщини", - вважають Кристофер Гокінз та Джонатан Спайєр.

На їхню думку, Київ не схильний просуватися на схід, оскільки "виробництво у сепаратистських регіонах занепадає, а місцеве населення налаштовано вороже".

З іншого боку, вони вважають "дуже малою ймовірність великого російського наступу задля розширення зони контролю" на Донбасі.

"Підтримання "заморожених" конфліктів як інструментів дипломатії та політичного впливу є частиною російської "схеми гри", і східна Україна, ймовірно, буде включена до цього списку на фоні ймовірного продовження бойових дій на нинішньому низькому рівні", - прогнозують вони.

Ядерні плани Кім Чен Ина

Якщо Північна Корея виконає погрозу провести ядерні випробування в повітрі, це стане найбільш небезпечним кроком Кім Чен Іна, пише New York Times.

"До того ж, це поставить адміністрацію Трампа перед необхідністю прийняти безліч важких рішень, оскільки намагатися зупинити випробування може бути настільки ж небезпечно, як і дозволити його", - пише газета.

Всі шість ядерних випробувань, проведених Північною Кореєю, були підземними, що стримувало радіоактивні викиди.

"Але випробування в повітрі, під час якого можливий запуск боєголовки через Тихий океан з допомогою північнокорейської ракети, ... поставив би населення країн, над якими вона пролітає, в залежність від точності Північної Кореї, а також вітрів, які підхоплять радіоактивну хмару", - застерігає видання.

Саме тому Сполучені Штати та Радянський Союз заборонили такі випробування в першому Договорі про заборону ядерних випробувань більше півстоліття тому, нагадує газета.

За словами видання, попри непевність експертів з приводу того, чи має Північна Корея таку технологію, "пан Кім прагне посіяти саме страх перед екологічною або гуманітарною катастрофою, поки він шукає шляхи помсти США, Японії та іншим за те, що намагаються перекрити йому доступ до грошей і торгівлі".

Країна "перехідного періоду"

Флорентійська промова британської прем'єрки Терези Мей, в якій вона заявила про необхідність дворічного перехідного періоду після "брекзиту", - найбільш обговорювана новина британської преси 23 вересня.

Як пише Financial Times, країни ЄС назвали її "конструктивною", хоча й зауважує, що реакція деяких країн була "обережною".

За словами видання, на практиці заява про необхідність "близько" двох років для переходу означає, що Британія залишиться членом ЄС до 2021 року, а основна зміна, починаючи з 2019 року, полягатиме в тому, що вона більше не братиме участь у голосуваннях в Брюсселі.

Із промови Мей випливає, що Британія і далі буде "користуватися безперешкодним доступом до єдиного ринку", робить висновок Guardian.

Газета звертає увагу на слова прем'єра про те, що Британія два роки буде дотримуватися правил ЄС і що її внесок може "бути суттєво більшим", аніж 20 млрд фунтів, які вона готова сплатити протягом перехідного періоду.

На думку Times, Мей готова заплатити до 40 млрд фунтів в обмін на ухвалення перехідної угоди.

Газета вважає, що прем'єрка "пом'якшила" ключові позиції, аби нарешті почати торговельні переговори, і позбулася гасла"краще жодної угоди, аніж погана угода".

Daily Mail робить висновок, що прем'єрка "поставила "бріекзит" на паузу".

Відповідно до планів, заявлених Мей, за словами видання, "Британія повинна буде прийняти як факт безконтрольну імміграцію протягом цього періоду".

Втім, як додається, дія кожної частини угоди буде "обмежена за часом".

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему