Огляд ЗМІ: куди заведуть погрози Трампа і Кім Чен Ина

В огляді:

  • Що стоїть за взаємними погрозами США та Північної Кореї;
  • Як може виглядати незалежна Каталонія;
  • Чого очікувати на референдумі щодо абортів в Ірландії;
  • Як Меркель відреагує на заклики Макрона посилити ЄС.

Загрозлива війна слів

Копирайт изображения EPA
Image caption Кім Чен Ин і Дональд Трамп останнім часом обмінялися безпрецедентно грубими заявами

Словесна конфронтація між США та Північною Кореєю навряд чи виллється у повноцінну війну, але британська Guardian закликає серйозно поставитися до погроз, якими обмінюються Дональд Трамп та Кім Чен Ин.

На думку газети, обидва лідери схильні до гучних заяв, які далеко не завжди супроводжуються діями. Але попри це, у їхніх погрозах немає "нічого смішного".

"Обидва чоловіки обійняли свої посади в тому числі завдяки своїй репутації як лідерів із жорсткими заявами і такими самими діями, тож вони бояться як відступити, так і зайти занадто далеко. Дії, що виглядатимуть як слабкість або ж безрозсудність, можуть їм серйозно нашкодити", - наголошує видання.

Газета додає, що "війна слів" небезпечна в тому числі і тому, що жодна сторона не знає, за якими правилами грає.

Північна Корея є закритою країною, тож Захід не розуміє, як там ухвалюються рішення. А зважаючи на те, що пан Трамп здається не надто схильним слухати поради від експертів та дипломатів, схожі питання виникають також і щодо політики Вашингтону.

У цій ситуації вихід один - перемовини, вважає видання. І закликає не вважати їх проявом слабкості.

"Без спілкування Вашингтон навряд чи дізнається більше про механізми влади, думки та наміри у Пхеньяні. Обом сторонам треба почати слухати - і заради себе, і заради всіх інших. Але поки що немає ознак, що це станеться", - резюмує Guardian.

Що буде з Каталонією

Копирайт изображения ВВС

Якою буде незалежна Каталонія, якщо референдум про відокремлення від Іспанії все ж таки відбудеться і жителі регіону підтримають цю ідею? Відповідь шукає американська New York Times.

"Економісти сперечаються щодо того, чи завдасть відділення значної шкоди регіону або ж, навпаки, послабить решту Іспанії. Але вони погоджуються, що короткострокові економічні наслідки спіткають обидві сторони, поки вони звикатимуть до нових політичних та територіальних реалій", - зазначає видання.

На думку газети, все залежатиме від того, на яких умовах Каталонія піде. Зокрема, чи накладе Мадрид економічні санкції та що буде з членством регіону у Євросоюзі?

Видання додає, що найбільш радикальні сепаратисти Каталонії виступають категорично проти євро як єдиної валюти.

Втім, New York Times нагадує, що голосування може і не відбутися.

У Мадриді референдум оголосили незаконним та таким, що суперечить конституції. Тому цілком можливо, що іспанська поліція просто не пускатиме людей на виборчі дільниці.

А навіть якщо каталонцям вдасться проголосувати, національний уряд цілком може оголосити надзвичайні повноваження та взяти Каталонію під повний адміністративний контроль, попереджає газета.

В Ірландії можуть дозволити аборти

Копирайт изображения AFP

В Ірландії наступного року проведуть референдум щодо абортів, розповідає британська Independent.

Наразі в країні діють найсуворіші у Європі закони стосовно переривання вагітності - це дозволяється тільки у виключних випадках, коли матері загрожує смерть.

Вже кілька десятиліть активісти в Ірландії вимагають скасування так званої восьмої поправки, яка регулює процедуру у країні.

Волонтери розповіли Independent, що чекають заяв про дату голосування та точне формулювання, а після цього розпочнуть активну кампанію.

"Тисячі жінок, які хочуть зробити аборт, мусять їздити у Велику Британію, щоб зробити процедуру, яка дозволена за британськими законами. Але ірландкам доводиться платити до 4000 фунтів за переліт, проживання та медичні витрати", - пояснює газета.

Independent нагадує, що за суперечливу поправку голосували ще у часи, коли в Ірландії - переважно католицькій країні - була заборонена навіть контрацепція.

Макрон хоче більшої інтеграції

Копирайт изображения Reuters
Image caption Президент Францій Еммануель Макрон виголосив промову перед студентами Сорбонни

"Радикальний заклик до сильнішого ЄС" - так називає британська Financial Times промову президента Францій Еммануеля Макрона перед студентами Сорбонни.

На думку газети, його заклики щодо подальшої інтеграції стали безпрецедентними з часів введення євро як єдиної валюти у єврозоні.

Але чи стануть його плані реальністю, залежить від коаліційних переговорів, які чекають на Ангелу Меркель після виборів у Німеччині.

"Для президента Франції на кону стоїть спроможність Євросоюзу запобігти фінансовим кризам, дати поштовх слабкому зростанню та зменшити безробіття", - зазначає видання.

Пані Меркель раніше заявляла, що розгляне пропозиції про спільний фонд, який би допомагав країнам зі слабшою економікою проводити жорсткі реформи, але результати виборів "зменшили її простір для маневру".

Канцлеру доведеться створювати коаліцію з "євроскептичними" Вільними демократами, а також брати до уваги електоральний успіх ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини", додає Financial Times.

Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC

Також на цю тему

Новини на цю ж тему