Культогляд: Леді Гага оголила душу

Леді Гага Копирайт изображения Karen Campbell

В культогляді цього тижня:

  • Леді Гага розповідає про малопривабливу сторону світової слави
  • Джейк Джилленгол грає чоловіка, який втратив ноги у теракті на Бостонському марафоні
  • Скандальний балет "Нуреєв" все ж таки покажуть
  • Фільми-катастрофи стрімко втрачають популярність

Леді Гага розкриває душу

Про невідомі досі сторони особистості Леді Гаги тепер можна дізнатися з перших вуст. На відеосервісі Netflix вийшов документальний фільм про американську співачку.

Як розповідає британська Independent, у стрічки "Гага: П'ять футів два дюйми" (Gaga: Five Foot Two) йдеться про "психологічні виклики", які спіткали виконавицю на верхівці світової популярності.

Зйомки відбувалися під час запису альбому Joanne, і сама Леді Гага обговорює у фільмі найособистіші та найболючіші питання - зокрема, своє романтичне життя та стан здоров'я.

"Слава приносить самотність та ізоляцію. Це дуже важко з психологічної точки зору, тому що слава змінює сприйняття тебе іншими. Для мене це неприродно, але не все так просто: я знаю, що бути артистом - моя доля", - пояснила сама Леді Гага у листі фанатам, опублікованому на її сторінках у соцмережах.

Окрема увага у стрічці присвячена здоров'ю співачки, яка нещодавно зізналася, що страждає на хронічний біль, а також її особистому життю - зокрема, розлученням із коханими чоловіками у моменти особливого професійного успіху.

Але у фільмі розповідають не лише про сумні моменти.

"Мене дуже торкають ті аспекти слави, які приносять мені любов зі всього світу; той голос, який надали мені мої фанати заради пропагування ідей особистої сили та рівності; те щасливе життя, яке мені та моїй сім'ї дала слава та яке дозволяє мені допомагати тим, хто цього потребує", - цитує Independent заяву Леді Гаги.

Супергерої серед нас

Фільм про нестандартного супергероя - так американська Washington Post називає стрічку "Сильніший" (Stronger), у якій Джейк Джилленгол грає чоловіка, що вижив після теракту на Бостонському марафоні у 2013 році.

Джеффу Бауману, який у той квітневий день стояв неподалік фінішної лінії в очікуванні своєї дівчини, після трагедії довелося починати жити заново - з ампутованими ногами. Саме на цьому і сфокусувалися творці фільму, фактично залишивши поза увагою і сам теракт, і пошук винуватців, пише газета.

Копирайт изображения Scott Eisen/Getty
Image caption Джейк Джилленгол на прем'єрі фільму "Сильніший" у Бостоні

"Стрічка більше уваги надає тонкощам процесу одужання та фізичному болю від втрати ніг, ніж роль Баумана в ідентифікації одного з нападників", - зазначає видання.

Саме це, на думку самого чоловіка, і допомагає глядачам по-справжньому перейнятися його долею і повірити, що щасливе життя можливе навіть після серйозних труднощів.

"Глядачі плачуть, вони засмучуються, але потім дивляться на мене і розуміють - ось він я", - цитує Washington Post пана Баумана. "Люди бачать, що я у нормі і живу повним життям".

"Нуреєва" все ж покажуть

Скандальна вистава про видатного артиста балету Рудольфа Нуреєва все ж таки вийде у московському Большому театрі, пише Daily Telegraph.

Видання нагадує, що прем'єра постановки режисера Кирила Серебреннікова, який зараз перебуває під домашнім арештом через підозру у розкраданні грошей, повинна була відбутися ще у липні. Тоді ходили чутки, що показ скасували через зображення у спектаклі любовного життя Нуреєва, зокрема його гомосексуальних стосунківн, що у Росії цілком може підпасти під дію закону про так звану гей-пропаганду.

Але генеральний директор театру Володимир Урін спростував такі повідомлення, заявивши, що на той час балет просто не був готовий.

"Тепер пан Урін підтвердив, що прем'єра відбудеться 9 та 10 грудня, і що це було узгоджено з паном Серебренніковим", - пише газета. І додає: все, що мав зробити з виставою Серебренніков, вже зроблено, і залишилося тільки покращити хореографію.

Рудольф Нуреєв був одним із провідних артистів балету свого покоління, одним із перших радянських митців, які після зарубіжних гастролей вирішили не повертатися додому. Його кар'єра і там розвивалася цілком успішно аж до самої смерті артиста у 1993 році, додає Daily Telegraph.

Катастрофи не приваблюють

Фільми-катастрофи стрімко втрачають популярність. Таку тенденцію помітила британська Guardian. Видання вважає, що причина у тому, що жодна страшна картина не може конкурувати із жахіттями, які люди щодня бачать у новинах.

Копирайт изображения Paula Bronstein/Getty
Image caption Преса припускає, що жодна страшна картина не може конкурувати із жахіттями, які люди щодня бачать у новинах

Та й випускають таких фільмів дедалі менше, зазначає видання, і пригадує хіба що стрічки, присвячені або недавнім катастрофам (як, наприклад, "Неможливе" про цунамі у Таїланді), або ж зовсім стародавнім подіям на кшталт трагедії у Помпеях. Але взагалі ж нові фільми-катастрофи за масштабами зовсім не схожі на класичні стрічки цього жанру, які виходили у 70-ті роки, вважають автори.

То чи означає це, що глядачі хочуть сховатися від негараздів реального світу у розважальному кінематографі? Guardian так не вважає. На її думку, існує великий попит на мистецтво, яке б допомагало зрозуміти та проаналізувати те, що відбувається навколо.

"Привабливість катастрофічних сценаріїв у фільмах на кшталт "Акулячого торнадо" чи "Дня незалежності" у майбутньому залишається під питанням. У такій ситуації у виграші будуть ті режисери, які питатимуть, чому саме наш світ у такому безладі, радше ніж уявлятимуть, наскільки все може погіршитися", - резюмує Guardian.

Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів