Огляд ЗМІ: у чому причина подружньої зради?

В огляді іноземної преси у четвер:

  • Скільки чоловіків та жінок ходять "наліво"
  • Жахлива ситуація з освітою дівчат у світі
  • Як планують покращити екологію в Оксфорді
  • Як змінились стандарти краси за останні 30 років
Копирайт изображения LUDOVIC MARIN/AFP/Getty Images

Стрибки в гречку

99% чоловіків визнали, що зраджували або думали про зраду своїй дружині, пише Daily Mail.

Видання посилається на результати "приголомшливого" дослідження популярного сайту знайомств Ashley Madison, за якими для більшості чоловіків "секс для задоволення" є головним мотивом для пошуку позашлюбних відносин. Водночас 23% опитаних заявили, що інтрижки були спробою зробити стосунки із дружиною "щасливішими".

39% опитаних жінок зізнались у тому, що зраджували партнерові, а 35% визнали, що думали про це.

Понад половина жінок сказали, що вперше зрадили чоловіку після народження дитини.

Цікаво, що чоловіки в цілому намагаються не починати службових романів. Водночас 15% жінок визнали, що колеги стали б "першими кандидатами для небезпечних стосунків", а 17% "фантазують" про побачення із босом.

"Більшість чоловіків і жінок стверджують, що невірність була спробою додати пікантності у сексуальне життя. 38% опитаних жінок заявили, що вони хочуть, аби секс-іграшки, рольові ігри чи навіть секс втрьох допоміг їм пожвавити сексуальні стосунки з теперішнім партнером", - пише Daily Mail.

Копирайт изображения ASHRAF SHAZLY/AFP/Getty Images

130 млн дівчат без освіти

Південний Судан очолив список найгірших країн для освіти дівчат, пише Guardian.

Згідно з дослідженням міжнародної неурядової організації One, 73% дівчат у цій африканській країні не ходять до школи.

Центральноафриканська Республіка, де в середньому один вчитель на 80 учнів, та Нігер, де лише 17% жінок у віці від 15 до 24 років є письменними, посіли друге й третє місця рейтингу. З 10 країн, представлених у рейтингу, не розташований в Африці лише Афганістан. Утім, це не завадило країні посісти "почесне" четверте місце.

Дослідники зазначають, що в цих країнах проблеми із доступом до освіти мають і хлопці. Але відсоток неосвічених парубків значно нижчий. Наприклад, у Центральноафриканській Республіці до школи не ходять 38% дівчат і 20% хлопців.

"Понад 130 мільйонів дівчаток не ходять до школи. Це понад 130 мільйонів потенційних інженерів, підприємців, вчителів і політиків, лідерства яких не вистачатиме світу. Проблема не тільки в тому, щоб дівчата потрапили до школи. Проблема в тому, якими жінками вони виростатимуть", - каже президент міжнародної неурядової організації One Гейл Сміт.

Організація планує звернутися до світових лідерів із вимогою вирішити проблему якомога швидше.

"Це глобальна криза, і вона потребує надзвичайної відповіді", - цитує Гейл Guardian.

Копирайт изображения Getty Images

Оксфордська інновація

Англійський Оксфорд планує заборонити проїзд усіх неелектричних транспортних засобів у центрі міста та створити "першу в світі" зону з нульовими викидами в атмосферу, пише Independent.

Уже з 2020 року всі автівки на бензинових чи дизельних двигунах не зможуть їздити шістьма центральними вулицями міста. Надалі планується розширювати цю зону та 2035 заборонити екологічно небезпечний транспорт в усьому центрі Оксфорда.

З ініціативою виступили місцеві депутати. Вони вважають, що потрібні "різкі зміни" для боротьби із забрудненням повітря, які торкнуться навіть комунального транспорту.

Очікується, що нововведення обійдуться місцевим владі та бізнесу в 7 мільярдів фунтів. Ще 7 мільярдів будуть витрачені на адміністрування та встановлення камер спостереження з функцією розпізнавання номеру автівки. Таким чином, на будь-якого порушника автоматично накладатиметься штраф, пише Independent.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption 49-річну актрису Джулію Робертс визнали найгарнішою жінкою світу

Краса подорослішала

Середній вік найгарніших людей світу значно зріс за останні роки, пише Daily Telegraph.

Американські вчені порівняли відомих особистостей, які потрапили до списку найгарніших людей світу журналу People 1990 та 2017 року та дійшли висновку, що середній показник зріс з 33,2 до 38,9 років.

"Такі відомі особистості, як 59-річні актриси Шерон Стоун та Мішель Пфайфер, допомогли підвищити вік краси. А 49-річну актрису Джулію Робертс визнали найгарнішою жінкою світу", - пише видання.

Цікаво, що це тріо було представлено і в списку журналу майже 30 років тому.

Ще однією тенденцію в стереотипах краси стало збільшення кількості темношкірих зірок - якщо 1990 року вони складали 12%, то цього року майже 30%.

"Сьогодні серед тих, кого вважають гарними, є розмаїття кольорів шкіри та представники старшої вікової групи", - заявили дослідники, додавши, що ці зміни стали можливими завдяки "деяким критеріям", запровадженим ЗМІ.

Вчені дослідили 50 відомих особистостей зі списку 1990 року та 135 з цьогорічного на предмет віку, статі, раси, типу шкіри, волосся та кольору очей, а також видимих захворювань шкіри, пише Daily Telegraph.

Огляд преси підготував Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему