Як діти сприймають пияцтво батьків - огляд ЗМІ

алкоголізм Копирайт изображения Getty Images

У середу західна преса пише про таке:

  • Як діти сприймають вживання алкоголю батьками.
  • Як карають за секс в англійській піцерії.
  • Чи безпечно відвідувати громадські вбиральні.
  • Як заощадити гроші на весільному банкеті.

Пити чи виховувати дітей?

Навіть помірне вживання алкоголю батьками може засмутити дітей, попереджає Guardian.

Видання посилається на дослідження Інституту вивчення алкоголю (ІВА), за яким 30% батьків визнали, що молодші члени родини бачили їх п'яними.

"Викликає занепокоєння те, що більшість батьків визнають: діти бачать їх п'яними чи напідпитку. Усі батьки намагаються чинити найкраще для своїх чад, але наше дослідження продемонструвало тривожну прогалину в їхніх знаннях", - каже голова ІАС Кетрін Браун.

Дослідники з'ясували, що така поведінка батьків може призводити до сімейних чвар, викликати у дітей тривогу та порушення сну, а також призвести до того, що вони зрештою не вважатимуть тата чи маму рольовими моделями.

"Батьки, які ввечері випивають келих чи два вина, мають зрозуміти, як це може вплинути на дітей, а також усвідомити, що вони можуть зробити для мінімізації цього впливу", - каже пані Браун.

Крім того, дослідники також встановили, що 15% дітей просили батьків пити менше, 16% батьків відчували провину чи сором через те, що вживали алкоголь, а 12% дітей заявили, що батьки приділяють їм менше уваги через алкоголь.

Водночас 11-12-річні дітлахи назвали алкогольні напої "цукром для дорослих" і сказали, що батьки п'ють "для вирішення своїх проблем", пише Guardian.

"Зайшли дещо далеко"

Копирайт изображения PA
Image caption Даніелі Герст та її хлопцю Крейгу Сміту на півроку заборонили ночувати разом

Британську пару позбавили права "проводити ніч разом" строком на 23 тижні, пише Daily Telegraph.

Суд виніс таке рішення після того, як камери спостереження зафіксували Даніелу Герст і Крейга Сміта, які займалися сексом у піцерії міста Скарборо на очах у персоналу.

Подивившись 10-хвилинне відео з камер спостережень, судді заявили, що пара заслужила на тюремне ув'язнення, але обмежились суспільними роботами й наказом майже півроку ночувати окремо. На Крейга й Даніелу одягнуть електронні браслети.

Адвокат пари заявив, що в цьому випадку не було жертв, а найбільшої шкоди зазнала сама парочка, адже відео потрапило в мережу "не через їхню провину".

"Ви лише можете уявити глибоке збентеження, яке вони пережили. Це була просто одна п'яна ніч, під час якої вони стали трохи розгнузданими... Алкоголь переміг їх, і вони зайшли дещо далеко", - заявив захисник.

Суд визнав, що в порушенні не було визначеної жертви і плану, а пара очевидно перебувала під впливом алкоголю.

"Але потенціал для шкоди був великим. Нам здається, що шкоди було завдано людям, які побачили відео в соціальних мережах", - заявив суддя, назвавши поведінку пари "безсоромною", пише Daily Telegraph.

"Розслабтеся і робіть свою справу"

Копирайт изображения Getty Images

Daily Mail дізнавався, чи можна підхопити якесь захворювання у громадській вбиральні. На думку експерта Прееті Деніел, такий розвиток подій малоймовірний.

"Вас швидше вдарить блискавка, коли свистить рак, ніж ви підчепите з публічного унітаза хворобу, яка передається статевим шляхом. Тому, будь ласка, не хвилюйтеся", - каже пані Деніел.

Експерт додає, що мінімальними є й шанси захворіти на звичайну застуду, адже бактерії, які її викликають, не можуть довго жити "на холодних, масивних поверхнях".

Лікар попереджає, що на підлозі громадської вбиральні більше бактерій, ніж на сидінні унітазу, і радить "мінімізувати" контакт із підлогою, наприклад, не ставити на неї сумки чи інші речі.

Водночас пані Деніел закликає не забувати про елементарні заходи гігієни: ретельно мити руки після відвідин вбиральні, носити з собою антисептик для рук для додаткового захисту та обов'язково накривати сидіння унітазу туалетним папером чи використовувати антибактеріальні серветки.

"Немає медичних доказів, які підтверджують поширення якихось хвороб через громадські вбиральні. Ретельно слідкуйте за гігієною, а ваша імунна система зробить решту. Тому не поспішайте, розслабтеся і робіть свою справу", - цитує лікаря Daily Mail.

Головне емоції, а не їжа

Копирайт изображения Getty Images

Професійний весільний блогер Алісса Браун розповідає на сторінках Sun, як можна суттєво скоротити витрати на весільне застілля і зробити це так, "щоб цього не помітили гості".

На думку пані Браун, по-перше, треба замінити дорогі продукти на дешевші, як-от замовити звичайні рибні страви замість лобстерів і креветок. Також не обов'язково подавати дорогий стейк, коли можна почастувати гостей стравами з курятини.

Ще один спосіб зекономити - відмовитися від червоної ікри, канапе та сирної нарізки. Їх цілком може замінити піца.

Наступне рішення дуже просте - скоротити кількість страв у меню.

"Ніхто не приходить на весілля заради їжі. Гості приходять добре провести час на вечірці", - каже експерт.

Наступні поради - зменшити десертне меню та не витрачатися на закуски, які "ніхто ніколи не з'їдає".

І, нарешті, експерт радить звернутись за порадою до фахівців, які допоможуть з організацією весільного банкету та оптимізацією витрат, пише Sun.

Огляд підготував Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему