Останній шанс Тимошенко - тижневики

Копирайт изображения УНІАН
Image caption Чи мріє ще Юлія Тимошенко про посаду президента України?

В огляді українських тижневиків 20 жовтня:

  • Чи добігає кінця політична кар'єра Юлії Тимошенко?
  • Хто є найвпливовішими жінками України?
  • Що відбувається з книговидавництвом в Україні?

"Останній шанс"?

Видання "Тиждень" називає бажання Юлії Тимошенко балотуватися на пост президента "останнім шансом генія популізму".

Тижневик відзначає - важко зрозуміти, що спонукало пані Тимошенко піти на таке рішення, адже "донедавна все вказувало на те, що про крісло президента вона вже перестала мріяти, адекватно оцінюючи свої реальні шанси".

На думку "Тижня", справжньою метою лідерки партії "Батьківщина" є посада прем'єр-міністра, хоч і не у теперішньому вигляді.

Видання вважає, що Юлія Тимошенко має намір ініціювати зміни до конституції, які б надали набагато більше повноважень голові уряду.

Хоча для цього пані Тимошенко необхідно, як мінімум, здобути контроль над парламентом, зазначає "Тиждень".

"Тиждень" розмірковує на тему широкої коаліції, яка матиме на меті внесення змін до конституції, плани щодо якої, ймовірно, досі плекає Юлія Тимошенко.

На думку видання, "Народний Фронт" також може бути не проти певних змін у політичному балансі країни, але автори статті не беруться стверджувати, що такі перемовини між двома партіями насправді ведуться.

Хто в Україні найвпливовіша?

Копирайт изображения УНІАН
Image caption Ірина Луценко та Ірина Геращенко - одні з найвпливовіших жінок в українській політиці за версією журналу "Фокус"

Журнал "Фокус" склав рейтинг 100 найвпливовіших жінок України.

Очолила його вже згадана в огляді Юлія Тимошенко. За словами видання, "увесь минулий рік вона послідовно зміцнювала свої позиції, закріпивши за собою нішу головного опонента діючої влади".

"Вона говорить ті речі, які хоче почути виборець. Це звична навичка для будь-якого українського політика, але далеко не всі досягли у цьому такої майстерності", - пише видання про пані Тимошенко.

На другому місці - Ірина Луценко - жінка генпрокурора та представник президента у Верховній Раді.

"Саме вона часто пояснює депутатам цілі тих чи інших рішень Петра Порошенка та переваги президентських законопроектів", - пишуть автори рейтингу, та додають, що Ірина Луценко часто виступає "як одна команда" з чоловіком, який займає посаду генпрокурора.

Перший віце-спікер українського парламенту Ірина Геращенко посіла третє місце рейтингу "Фокуса".

"Вже кілька років Ірина Геращенко активно займається темою Донбасу, давно озвучивши свій підхід: Мінські угоди хоч і не ідеальні, але безальтернативні на даному етапі", - пише "Фокус".

Видання припускає, що пріоритетом для пані Геращенко є звільнення заручників, що потрапили у полон бойовиків на Донбасі чи ув'язнені в Росії.

Також до першої п'ятірки рейтингу увійшли міністр освіти Лілія Гриневич та голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Вкласти в книжку душу

Копирайт изображения УНІАН
Image caption Іван Малкович каже - українське книговидавництво переживає бум

Видання "Новое время" обговорило вітчизняний книжковий бум з Іваном Малковичем, засновником видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА".

Журнал наводить тези його промови під час отримання Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Іван Малкович вважає, що книга повинна коштувати якомога дешевше. "Для мене важливо, аби наші книжки дійшли до якомога більшої кількості читачів", - каже видавець, додаючи, що видавництво часто друкує книги великими тиражами, аби вийти на бодай якийсь прибуток, але зберегти низьку ціну.

На думку пана Малковича, з розвитком електронних книг багато видавців переорієнтувалися на випуск дитячої літератури, що негативно вплинуло на її загальну якість.

"Щоб книги полюбилися, в них треба вкласти душу", - вважає Іван Малкович.

Також він відзначає, що в Україні зараз стрімко розвивається книговидавництво.

"На книжкові фабрики не пробитися, не вистачає потужностей. Заповнюються ніші, що були пустими - економічна література, інженерія, природознавчі науки. З'являються профільні видання. Це дуже важливо", - каже Іван Малкович.

Зрештою, він констатує - такі зміни відбуваються, адже зникло домінування російських книжок на українському ринку.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, служба Моніторингу ВВС.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему