Guardian: Тоні Блер хоче скасувати "брекзит"?

Тоні Блер

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Тоні Блер вважає, що британці заслуговують на ще один референдум про те, чи залишатися Британії в ЄС

У понеділок міжнародна преса пише про план британського екс-прем'єра Тоні Блера скасувати "брекзит", інформаційний ефект заручин принца Гаррі, перших Bitcoin-мільйонерів та холод полярного Норильська.

Куди прямує "брекзит"?

"Брекзит" не є незворотним. Так вважає колишній глава британського уряду Тоні Блер, який на вихідних зізнався, що працює над тим, аби "відкотити" "брекзит" назад.

Як пише Guardian, на думку колишнього прем'єр-міністра, британці заслуговують на другий референдум, адже обіцянка про те, що із виходом з ЄС значно більше коштів буде витрачатися на систему охорони здоров'я, виявилася неправдивою.

"Коли факти змінюються, думаю, люди мають право змінити думку", - заявив Блер.

Guardian звертає увагу на те, що Тоні Блер завжди критикував ідею "брекзита", але ще ніколи так недвозначно не говорив про власні спроби відвернути його.

"Багато людей могли проголосувати за "брекзит", вважаючи, що в разі виходу з Європи всі ці гроші повернуться і ми зможемо витрачати їх на охорону здоров'я. Це була дуже конкретна обіцянка тих, хто агітував за "брекзит", - аргументує пан Блер.

Він додав, що тепер чітко видно, що зайвих грошей на охорону здоров'я не з'явилося. Ба більше, на ці потреби буде витрачатися менше грошей, адже доведеться платити "величезний рахунок ЄС", вважає екс-прем'єр.

Усміхнена пара об'єднує Британію

Автор фото, EPA

Підпис до фото,

Принц Гаррі і Меган Маркл одружаться у травні

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

"Меган і Гаррі рятують "брекзит" - під таким заголовком французька газета Le Monde публікує статтю про те, який ефект мала звістка про заручини Меган Маркл та принца Гаррі на внутрішню політику у Великій Британії.

Видання зауважує, що ця новина "відтіснила на задній план" не надто приємні для Терези Мей дані про те, скільки Лондону доведеться заплатити на вихід з Євросоюзу.

Газета пише, що новина про заручини принца з'явилася у той самий день, коли стало відомо про те, що британський прем'єр-міністр готова погодитись на виплату 50 мільярдів євро.

"Імовірно, Меган і Гаррі врятували "брекзит". Наступного дня фотографії з їхніми усміхненими обличчями з'явилися на перших шпальтах усіх таблоїдів, відтіснивши всередину газет новину про "зраду" виборців прем'єр-міністром", - пише Le Monde.

Газета також зауважує, що ефект заручин на цьому не закінчується.

Заплановане на травень весілля може стати "моментом демонстрації національної єдності поки країна залишається поділеною навпіл голосуванням за "брекзит", відзначає Le Monde.

У темряві полярної ночі

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Норильськ знаходиться на самій півночі Росії

New York Times публікує розлогий матеріал про російське місто Норильськ, розташоване за 200 миль на північ від полярного кола.

"Це найхолодніше і найзабрудненіше індустріальне місто Росії. А також найбагатше. Принаймні, якщо рахувати вартість значних покладів паладію - рідкого мінералу, що використовується у виробництві мобільних телефонів і продається за ціною понад тисяча доларів за унцію", - пише газета.

Видання відзначає, що Норильськ - темне місто.

З початку грудня сонце не сходить над цією місцевістю, залишаючи жителів у "нескінченній ночі полярної зими".

"Дехто з жителів є нащадками колишніх в'язнів таборів примусових робіт, які залишились лише тому, що було надто важко покинути настільки віддалений регіон, місцеві називають решту Росії "материком". Немає ані доріг, ані залізниці, які б сполучали Норильськ з іншими частинами Росії поза Арктикою", - пише New York Times.

Однак багато людей приїхали до міста із власної волі, завдяки обіцянкам про відносно високу зарплату та надійне робоче місце в металургійній галузі, зауважує видання.

І нагадує, що компанія "Норильский нікель" є найбільшим у світі виробником паладію, а також постачає нікель, мідь та інші метали.

"Попри жахливо жорсткий клімат, задушливе забруднення навколишнього середовища та нестачу сонячного світла з кінця листопада по січень, багато жителів страшенно пишаються Норильськом та власною спроможністю виживати в умовах, які навіть найвитриваліші росіяни, які живуть деінде, назвали б непридатними для життя", - пише New York Times.

Валюта на мільйон

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Брати Вінклвосс свого часу вклали у біткойни 11 мільйонів доларів

Про перших у світі Bitcoin-мільйонерів пише ірландська Irish Independent.

Газета розповідає, що чотири роки тому брати Тайлер та Кемерон Вінклвосс вклали у біткоїни 11 мільйонів доларів, які вони отримали від компанії Facebook.

Брати навчалися у Гарварді разом із засновником соцмережі Марком Цукербергом, а в 2008 році отримали 65 мільйонів доларів після заяв, що Цукерберг вкрав їхню ідею.

Частина цієї суми і була вкладена в біткоїни, які на той момент коштували близько 120 доларів за одиницю.

Минулого тижня ціна біткоїна виросла до понад 11 тисяч доларів.

Як пише видання, це зростання "зробило мільйонерами багатьох людей, які на ранніх стадіях інвестували в криптовалюту, але близнюки Вінклвосс вважаються першими публічними особами, які перетворили інвестицію на суму, що перевищує мільярд доларів".

Минулого року один із братів назвав біткоїни "покращеною версією золота".

Irish Independent нагадує, що біткоїни не випускаються жодним центральним банком. Ця валюта підтримується мережею людей, які нею користуються.

Огляд підготував Юрій Мартиненко, служба моніторингу BBC.