Російські вибори перетворять на "веселе свято" - ЗМІ

Читайте в огляді міжнародних ЗМІ у вівторок:

• Чому Путін хоче хліба і видовищ під час виборів-2018

• Про що просила світових лідерів дружина Саакашвілі

• Як заохочують британських матусь годувати груддю

• Чи можна тепер ходити в кіно в Саудівській Аравії

Копирайт изображения KHALED DESOUKI/AFP/Getty Images

На вибори - весело!

"Путін вимагає музики, ігор та пиріжків, щоб підвищити явку на президентських виборах 2018 року" - статтю із таким заголовком вміщує лондонська Times.

Помічники президента Путіна стурбовані , що через невисоку явку виборців його легітимність може опинитися під питанням, пише газета. А відтак Кремль наказав регіональним чиновникам перетворити чергові вибори президента 18 березня на "веселе свято", аби домогтися переконливої перемоги та обрання на четвертий термін.

Times розповідає про вказівки "згори" щодо проведення у день голосування "культурних та спортивних заходів, а також торгівлі на ринках". Очікується, що виборців будуть розважати музичні і театральні колективи, а на виборчих дільницях будуть продавати їжу та інші товари.

"Помічники пана Путіна, якому вже 65 років, стурбовані тим, що виборці не переймаються виборами, де проти нього не змагатиметься жоден сильний противник", - зауважує газета.

Російський аналітик Микола Миронов прогнозує, що "гуляння будуть надзвичайно яскравими, коли вже Кремль поставив таке завдання". "Ці заходи спрямовані на мешканців сіл, де розваг обмаль і люди, з їхнім бідним і монотонним життям, раді будь-яким святкуванням", - додав він.

Times нагадує, що у разі перемоги Путін правитиме Росією до 2024 року. Тоді ж він поб'є рекорд Йосипа Сталіна за тривалістю перебування при владі.

Копирайт изображения GENYA SAVILOV/AFP/Getty Images

Заява дружини Саакашвілі

Дружина Саакашвілі звернулася до лідерів західних держав із проханням допомогти її чоловікові, якого, на її переконання, українська влада безпідставно переслідує за підозрою у зв'язках з російським режимом. Про це пише британське видання Independent.

"Звинувачувати таку людину, як мій чоловік, у роботі на Москву - просто смішно. Варто лише подивитися на досвід його стосунків з Росією, щоб переконатися в цьому. Це було б смішним, якби не було настільки серйозним. Він, як відомо, вже давно попереджав Україну та Захід щодо (небезпеки - ред.), яку становить Росія", - розповіла Сандра Рулофс Independent.

Вона висловила побоювання, що пана Саакашвілі можуть видати Грузії, де проти нього теж були висунуті звинувачення.

"Те, у який спосіб вилучили його паспорт, спричинило багато критики по всьому світі, і ми хотіли б, щоб Захід, міжнародна спільнота, забезпечили дотримання закону українським урядом в цьому питанні. Атмосфера зараз просто токсична. Ми стурбовані тим, що це може стати першим кроком до депортації його в Грузію. Обвинувачення проти нього в Грузії мають політичну мотивацію. Це дуже схоже на спробу примусити його замовчати", - розповіла жінка.

Видання пригадує, що президент України Петро Порошенко запросив пана Саакашвілі на пост губернатора Одещини та доручив йому очистити область від корупції та організованої злочинності. "Саакашвілі є моїм другом ще зі студентських років. Я пам'ятаю його як сильну і рішучу людину, і я маю підстави довіряти йому", - написав тоді президент України у мікроблозі Twitter.

"Пан Саакашвілі неодноразово і публічно заявляв, що замість підтримки його реформ пан Порошенко свідомо перешкоджав їм", - додає Independent.

Дружина колишнього губернатора переконана, що саме намагання подолати корупцію серед наближених до пана Порошенка осіб і стало причиною всіх негараздів її чоловіка. "Він не хотів миритися із тамтешнім станом речей, він прагнув розширити свою кампанію на всю Україну. Зростання його підтримки зіграло проти нього", - пояснила пані Рулофс.

Копирайт изображения NIKLAS HALLE'N/AFP/Getty Images

За годування грудьми - на шопінг

Британських мам заохочуватимуть годувати малюків грудьми шопінг-ваучерами вартістю до 200 фунтів, повідомляє газета Daily Telegraph. Такий спосіб підтримки жінок, які вдаються до природного вигодовування, можуть ввести в усій Великій Британії, адже пілотні проекти у кількох графствах показали зростання годування дітей грудним молоком на 6%.

Газета розповідає, що під час "випробування" такої системи заохочення близько 10 000 жінок, які живуть у Південному Йоркширі, Дербишир та Ноттінгемширі, запропонували ваучери вартістю у 120 фунтів стерлінгів, якщо вони підписували форму, що годували своїх малюків грудьми протягом шести тижнів. А коли вони продовжували годувати своїх дітей природним шляхом протягом ще шести місяців, їх "винагороджували" додатковими ваучерами на 80 фунтів.

Хоча рівень грудного вигодовування зріс лише на 6%, Університет Шеффілда заявив, що це досягнення і його варто застосувати на національному рівні. Проте критики піддали сумніву ефективність такого підходу.

Гілл Уолтон з Королівського коледжу акушерок переконана: "Грудне вигодовування не може бути пов'язане з фінансовою винагородою. Це має бути щось, що мати хоче робити в інтересах здоров'я та добробут її дитини."

Власне опитуванні Daily Telegraph на сайті із запитанням, чи повинні жінки отримувати заохочення до годування груддю, показало, що 72% читачів вважають, що ні.

Газета звертає увагу, що Національна служба охорони здоров'я закликає матерів годувати своїх малюків груддю принаймні до шести місяців, оскільки діти, які отримують молоко матері, мають менше проблем зі здоров'ям, а також менш схильні до діабету або ожиріння.

Копирайт изображения FAYEZ NURELDINE/AFP/Getty Images)

Кіно і саудити

З наступного року мешканці Саудівської Аравії зможуть ходити в кіно, повідомляє газета Daily Mail. Тамтешня влада скасувала заборону на відвідування кінотеатрів, яка існувала більше 35 років.

Кінотеатри в Саудівській Аравії закрилися у 1980-х роках, бо того зажадали її ультраконсервативні очільники. А з березня 2018-го вони знову відкриють свої двері для відвідувачів, розповідає Daily Mail.

Рішення дозволити походи в кінотеатри стало черговим прогресивним кроком нового 32-річного лідера країни, принца Мохаммеда Бін Салмана, щодо впровадження більш ліберальних соціальних реформ.

Раніше в Саудівській Аравії скасували заборону на керування автотранспортом для жінок, а також дозволили проводити поп- та джазові концерти, щоправда, відвідувати їх чоловіки і жінки повинні окремо.

Чи зможуть чоловіки і жінки ходити разом у кіно - наразі невідомо, зазначає Daily Mail.

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему