Огляд ЗМІ: чи розділить історія Україну і Польщу?

Копирайт изображения president.gov.ua
Image caption Порошенко і Дуда під час візиту до Харкова
  • Результати візиту польського президента до України
  • Загроза нових хакерських атак в Україні
  • Норвегія відмовляється від радіо
  • Хто щасливіший: жінки чи чоловіки?

Проблем не розв'язали, але надія є

Про візит польського президента Анджея Дуди до України пише одна з провідних польських газет Rzeczpospolita.

"За 35 кілометрів від Росії лідери Польщі та України намагалися розв'язати кризу в стосунках між нашими країнами", - зазначає газета.

Rzeczpospolita звертає увагу на те, як щиро намагався досягти цього очільник України.

"Порошенко був настільки радий, що Анджей Дуда таки приїхав, що супротив дипломатичного протоколу він увійшов до польського літака, аби привітати гостя", - розповідає газета.

"Я дуже задоволений візитом до Харкова мого чудового друга та стратегічного партнера", - цитує Rzeczpospolita президента України.

Газета додає, що пан Порошенко навіть процитував одного зі своїх попередників, президента Леоніда Кучму, який 14 років тому сказав тодішньому лідеру Польщі Олександру Кваснєвському, що варто "залишити історію історикам".

"А тепер вона постійно розділяє нас, - констатує газета. - У колишній столиці радянської України два президента не вирішили головну проблему, а саме заборону на ексгумацію (останків поляків. - Ред.) на Волині".

Президенти домовилися лише про те, що проблемою Волинської ексгумації займатиметься спільний комітет, який очолюватимуть віце-прем'єри двох країн.

"Польська сторона вважає, що засідання стануть лише формальністю, і заборона буде скасована на першій же зустрічі", - пише Rzeczpospolita.

Польський президент також вимагав у Харкові, щоб урочистостям із відкриттям пам'ятників в Україні передували ретельні наукові дослідження й оцінка історичних подій, додає газета.

"Це стосувалося пам'ятника, встановленого в жовтні на Верецькому перевалі на Закарпатті, на якому було написано про "польських окупантів" та про військові злочини, які польські солдати чинили проти українців", - пише Rzeczpospolita.

Україна на порозі нової загрози?

Україні загрожує нова хвиля хакерських атак, пише американське видання The Atlantic.

Журналісти нагадують, що два роки поспіль напередодні зимових свят кібер-злодії виводили з ладу українську енергетичну систему. Тож цього року, з наближенням різдвяного сезону, увага фахівців у галузі безпеки та дипломатів прикута до українських енергетичних компаній та груп, які підозрюють в атаках, і які, ймовірно, перебувають у Росії.

"На думку дослідників, ці групи можуть бути причетні до зараження енергетичних компаній у США та Європі. Цього місяця експерти із занепокоєнням стежать за безпекою в Україні та за серйозними наслідками, які подібні атаки можуть мати для решти світу", - пише видання.

The Atlantic цитує Роберта Лі, засновника компанії Dragos, що опікується безпекою у кібер-просторі, який каже, що протягом останніх тижнів в Україні спостерігається пожвавлення активності тієї ж команди розробників, які створили програму, використану під час хакерської атаки торік.

"Згідно з нашими оцінками, вчинення атаки цього місяця було б цілком резонним", - каже пан Лі.

Копирайт изображения Reuters

Проте, можливо, така активізація може свідчити і про підготовку до операції, яку проводитимуть дещо пізніше, зазначає видання.

Деякі експерти вважають, що кібер-злодії використовують Україну як майданчик для демонстрації своїх можлиовстей, аби "налякати чи стримати" решту гравців на міжнародній арені.

"Більш за все у питанні Росії мене непокоїть не те, що вона володіє певними технологіми, а її зухвалість та готовність перетнути межу", - цитує видання колишнього заступника директора Агентства національної безпеки США Кріса Інгліса.

І хоча фахівці пов'язують організаторів атак з Кремлем, у Росії будь-які закиди на цю тему відкидають.

Норвегія без радіо

Норвегія стала першою країною у світі, яка відмовилося від FM радіо, повідомляє британське видання Independent. Прихильникам радіо тепер доведеться обирати між DAB (цифрове аудіо-мовлення) і відмовою від радіо як такого.

Відключення традиційного радіо сталося по всій країні, навіть на архіпелазі Свальбарда в Арктиці, розповідає Independent, але багато людей заперечували проти такого кроку, посилаючись на великі витрати для "апгрейду" радіоприймачів.

Наприклад, у старих автівках це зробити неможливо взагалі і тому їхні власники будуть повністю відрізані від радіомовлення.

Independent додає, що поступово від FM радіо відмовляться й інші країни, включно з Великою Британією.

Але експерти, як от Оуен Воттерс з "Робертс Радіо", застерігають від поспішних кроків, адже поки що DAB-сигнал ще не надто поширений у Великій Британії.

Жінки менш щасливі за чоловіків?

Жінки відчувають себе менш щасливими, ніж чоловіки, майже протягом всього життя. Про це свідчать результати опитування, яке провела Національна служба охорони здоров'я Великої Британії, повідомляє Times.

Зокрема, дослідники встановили, що жінки почуваються щасливішими із досягненням пенсійного віку або ж після 85 років. Психіатри пов'язують це з тим, що в цьому віці більшість стають вдовами.

Копирайт изображения FILIPPO MONTEFORTE/Getty

Видання цитує декана Королівського коледжу психіатрів Кейт Ловетт, яка каже, що жінки можуть почуватися більш нещасними через те, що "на них і досі, скоріше за все, лежить тягар хатніх обов'язків".

За словами пані Ловетт, якщо серед чоловіків більш схильні до розвитку депресії ті, хто розлучився чи лишився вдівцем, серед жінок такі стани більш характерні для заміжніх.

Огляд підготували Тетяна Кирилюк і Наталка Матюхіна, Служба моніторингу ВВС

Також на цю тему

Новини на цю ж тему