Тижневики: агросектор як поле для конкуренції з Росією

Українські тижневики пишуть про те, що Росія стала головним конкурентом українського агросектору, і про рейтинги впливовості і брехливості в політиці України. Теми випуску:

Копирайт изображения Reuters
Image caption Поле пшениці як поле для конкуренції?
  • Конкуренти надовго
  • Головні за впливовістю
  • Рейтинг неправди
  • Чим задоволений Соболєв

Конкуренти надовго

Із основного ринку збуту українських товарів Росія перетворюється на головного суперника в агросекторі, пише "Український тиждень".

Передусім це стосується ринку пшениці й соняшникової олії.

"Протягом кількох років Україна ставила рекорди у виробництві й експорті зерна. Однак це саме останнім часом спостерігається і в Росії. 2016 року країна зібрала безпрецедентно високий урожай за весь пострадянський період, а 2017-го встановила й абсолютний рекорд за валовим збором зерна та пшениці", - пише видання.

Ці показники не могли не позначитися на експорті. Якщо у 2016/17 маркетинговому році за експортом зерна Україна посіла друге місце у світі після США, то тепер Росія відтіснила нас на третє місце, зауважує тижневик.

З огляду на географічну близькість Київ і Москва змагаються за ті самі ринки, тож конкуренція лише посилюватиметься, припускає "Український тиждень". І це стосується не лише зерна, а й птиці, свинини та цукру.

Видання відзначає, що Росія має низку об'єктивних і суб'єктивних переваг у боротьбі за ринки збуту продовольства. Серед них - ринок землі, яка в Росії є товаром, а також величезні резерви посівних площ.

Головні за впливовістю

Копирайт изображения ФОКУС

"Фокус" пропонує читачам свіжий рейтинг найвпливовіших українців.

Першим у сотні став Петро Порошенко, який, як вважає тижневик, попри високе місце, "переживає гостру кризу політичних смислів".

"Завдання, які він ставив на початку свого президентського терміну, - відбиття російської агресії, збереження єдності країни і стабілізація економіки - сяк-так виконані. Але нових смислів українцям не запропонували", - вважає головний редактор "Фокуса".

Серед найвпливовіших людей також згадані Арсеній Яценюк, Юлія Тимошенко, Володимир Гройсман, Олександр Турчинов і Арсен Аваков.

Окрім політиків, видання виділяє начальника Генштабу Віктора Муженка, який, на думку колишнього верховного головнокомандувача силами НАТО Філіпа Брідлава, "не отримав того визнання, якого заслуговує".

Також у список найвпливовіших тижневик включив главу "Нафтогазу" Андрія Коболєва. "М'який зовні, жорсткий всередині. Знайдеться щонайменше декілька десятків олігархів різного калібру, які зовсім без задоволення підтвердять цю характеристику", - пише про Коболєва експерт Андрій Закревський.

Чимало діячів культури також потрапили до рейтингу, зокрема письменник Сергій Жадан, музикант Дмитро Монатік та гуморист Володимир Зеленський.

Рейтинг неправди

Копирайт изображения NV

"Новое Время" публікує "хіт-парад високопоставлених брехунів", тобто політиків, у чиїх словах експерти знайшли найбільше неправди, маніпуляцій та перебільшень.

У Юлії Тимошенко відсоток таких заяв виявився найвищим - 91%. Далі йдуть Вадим Рабінович та Юрій Бойко.

"За два місяці VoxCheck зібрав 46 фактичних цитат Тимошенко, які можна перевірити. З них усього чотири були правдивими - це менше 10%. Причому три з чотирьох подібних цитат є повторюванням даних ООН про те, що 60% населення України знаходяться за межею бідності", - пише тижневик.

Автор статті зауважує, що "взяти правильну статистику і перекрутити її до непізнаваності - улюблений риторичний прийом лідера "Батьківщини"".

Що ж до Рабіновича, то на відміну від Тимошенко цей політик "часом просто плутає дані".

А от найскладніше викрити на брехні Володимира Гройсмана, який, як правило, говорить про виконану урядом роботу чи описує урядові законопроекти, відзначає видання.

"Риторика Гройсмана, як і в Порошенка, вміщує багато статистики, мало емоційних фраз і суцільний позитив. Негативних подій ніби не відбувається", - пише "Новое Время".

Чим задоволений Соболєв

Тижневик "Країна" публікує інтерв'ю з народним депутатом Єгором Соболєвим.

Копирайт изображения УНІАН
Image caption Єгор Соболєв вважає, що Україна залишається "московською колонією"

Своїм головним здобутком на посаді голови парламентського комітету він вважає те, що вдалося досягти відкритості майна посадовців. "Це обізлило суспільство. Це обурення треба перетворити в енергію очищення", - додає Соболєв.

Коментуючи те, що люди майже не йдуть у наметове містечко, він називає три причини. "Перша - нема крові. Слава Богу. Минулого разу саме кров студентів збудила суспільство", - каже депутат. Серед інших причин він згадує "маніпуляції та замовчування", зокрема з боку "оплачених коментаторів" у соцмережах, а також те, що "суспільству страшно наважитися знову на протест".

На думку Соболєва, Україна "значною мірою залишається московською колонією", адже "росіяни продовжують управляти нами через олігархів і корупцію".

Копирайт изображения GAZETA.UA

Він зауважує, що НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура показали, що "можна творити нормальні державні інституції". "Аби так було в інших сферах, потрібні добропорядний президент і хоча б 226 народних депутатів", - вважає Соболєв.

Огляд підготував Юрій Мартиненко, Служба моніторингу BBC

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів