Алкоголь майбутнього не лишатиме похмілля - огляд ЗМІ

алкоголь Копирайт изображения UNIAN
Image caption Синтетичний алкоголь може вирішити проблему похмілля

В огляді іноземних ЗМІ за 18 грудня:

  • Алкоголь без похмілля
  • Росія відновлює позиції
  • Facebook визнав шкоду соцмереж
  • Саакашвілі та протестний рух в Україні

Алкоголь майбутнього: без похмілля

Наступне покоління західного суспільства може повністю відмовитися від традиційного алкоголю. Такого висновку дійшов науковець та колишній радник британського уряду з питань фармакології Девід Натт, повідомляє Independent.

Дослідник припускає, що зовсім скоро широку популярність отримає синтетичний алкоголь, що не викликає похмілля. За його словами, він впливатиме на організм так само, як і традиційні міцні напої, але не даватиме відчуття нудоти та важкої голови зранку.

"Років за 10-20 західне суспільство зовсім припинить вживати алкоголь, окрім поодиноких випадків", - цитує видання пана Натта.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Вчені не говорять про смакові якості синтетичного алкоголю

Науковець вважає, що синтетичний алкоголь пройде шлях електронних сигарет, які почали витісняти тютюн та традиційні цигарки.

За його словами, це матиме позитивні наслідки, адже після вживання такого алкоголю люди поводитимуться менш агресивно, та ще і лишатимуться здоровішими.

"Алкоголь вбиває більше людей, ніж малярія, менінгіт, туберкульоз та навіть лихоманка денге разом узяті. Хіба не було б прекрасно, якби ми змогли замінити алкоголь чимось, що не спричиняло б такої кількості смертей?" - запитує пан Натт та додає, що це стало б "однією з найбільших подій у світовій історії медицини".

Росія поновила статус "суперсили"?

Володимиру Путіну вдалося досягти прогресу у поновленні Росії в статусі "суперсили", пишуть міжнародні експерти Томас Грем та Юджин Рамер у своїй статті у Financial Times.

За словами авторів, російський президент переслідував цю ціль ще з часу свого приходу до влади. Після закінчення холодної війни, виглядало так, що єдиною "супердержавою" на міжнародній арені є США, проте все змінилося.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Деякі експерти наголошують на зростанні ролі Росії у світі

"Останнім часом здається, що на світовій арені постає нова надважлива країна - Росія", - пишуть автори.

Експерти згадують початок сирійської кампанії пана Путіна у 2015 році та додають, що сьогодні Москва виступає у ролі провідної дипломатичної сили, що займається врегулюванням конфлікту у регіоні. Натомість США "ледь залучені до процесу".

Окрім цього, Росія має непогані робочі відносини з ключовими гравцями у регіоні: Саудівською Аравією, Туреччиною, Ізраїлем та Єгиптом.

"Вона займає непогані позиції для того, щоб відігравати провідну, якщо не вирішальну роль у формуванні нового балансу сил у регіоні", - зазначають експерти.

Щодо Європи, то тут своїм "вторгненням" в Україну Москва продемонструвала, що володіє дієвим правом вето на розширення НАТО та ЄС на схід.

Тож, наразі відновлення ефективної системи європейської безпеки, навряд чи зможе відбутися без "торгів" з Росією, додають автори.

Тож, зараз "гірка правда" полягає в тому, що Вашингтон більше не може ігнорувати Москву або намагатися ізолювати її від решти світу, підсумовують експерти.

Facebook: соцмережі шкодять здоров'ю

Facebook нарешті визнав, що соціальні мережі можуть завдати шкоди психічному здоров'ю, повідомляє Times.

Копирайт изображения Getty Images

Напередодні технологічний гігант оприлюднив пост, у якому визнав, що "певні форми використання" соціальних мереж можуть робити людей менш щасливими.

Зокрема, користувачі платформи, які стежать за оновленням статусів своїх друзів "здалеку", можуть страждати від поганого настрою.

"Загалом люди кажуть, що почуваються гірше після того, як провели значну кількість часу пасивно споживаючи інформацію - читаючи без комунікації з людьми", - цитує видання директора з досліджень Facebook Девіда Гінзберга та дослідницю Мойру Бьорк.

Проте компанія не пропонує скоротити час перебування у мережі, натомість закликає до її більш активного використання.

"Активна комунікація з людьми, особливо обмін повідомленнями, постами та коментарями з близькими друзями, а також згадки про події з минулого можуть покращити самопочуття", - вважають дослідники.

Саакашвілі: "несподіване" обличчя протестного руху

Міхеіл Саакашвілі став "несподіваним" обличчям українського протестного руху, і все через дії президента Петра Порошенка, пише The Sunday Telegraph.

"Те, що буремний колишній президент Грузії став несподіваним обличчям опозиції в Україні - є свідченням непопулярності та слабкості уряду Порошенка", - пише газета.

Копирайт изображения UNIAN

Видання додає, що згідно з даними опитувань, 70% українців не підтримують лідера "Руху нових сил", але чинного президента не підтримують "ще більше".

З часів протестів на Майдані та втечі з країни колишнього президента Віктора Януковича минуло чотири роки, а Україна і досі "грузне в корупції та тліючому конфлікті з Росією", йдеться у статті.

Пану Саакашвілі закидають отримання фінансування на свою політичну діяльність з Москви та співпрацю з Кремлем, що він спростовує.

У Росії ж, за "недолугими" спробами Києва ув'язнити політика спостерігалиіз помітним задоволенням, пише Daily Telegraph. І додає, що під час своєї великої щорічної прес-конференції Володимир Путін неодноразово торкався цього питання.

Огляд підготувала Тетяна Кирилюк, служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему