Огляд ЗМІ: Гвинтівки для снайперів АТО від Трампа

україський військовий Копирайт изображения Reuters

В огляді іноземних ЗМІ від 21 грудня:

  • Летальна зброя для України.
  • "Секс-скандал" у Вестмінстері.
  • Візит Бориса Джонсона до Москви.
  • Заборона на тварин у цирках.

Гвинтівки для снайперів АТО

Адміністрація американського президента Дональда Трампа дозволила перший в історії продаж летального оборонного озброєння Україні, повідомляє The Washington Post.

Це означає "чіткий відхід від американської факичної заборони на продаж зброї, започаткованої за часів адміністрації Обами".

Видання нагадує, що це стало можливим завдяки широкій підтримці провідних членів Радбезу при президенті й Конгресу.

Втім, воно "може ускладнити заявлене прагнення президента Трампа співпрацювати з російським президентом Володимиром Путіним".

Представники адміністрації підтвердили виданню, що цього місяця Держдеп затвердив комерційну ліцензію, яка дозволяє експортувати до України снайперські гвинтівки моделі M107A1, боєприпаси та необхідні деталі й аксесуари вартістю 41,5 мільйона доларів.

"Ухвали на постачання важчої зброї, яку вимагає український уряд, наприклад, протитанкових ракет "Джавелін", не надавалася", - зауважує видання.

Копирайт изображения PA

Мінус один соратник Мей

Звільнення Деміена Гріна, одного з найближчих соратників Терези Мей, - центральна тема для британської преси в четвер.

Грін керував апаратом прем'єра, і його звільнили в ході розслідування порушень етики.

Гріну закидали "неточні" свідчення щодо виявлення порнофайлів на його робочому комп'ютері у 2008 році.

На думку The Times, його відмова від посади є "найгучнішою відставкою внаслідок сексуального скандалу у Вестмінстері".

Газета зауважує, що Мей було "дуже прикро" просити чиновника піти, але його поведінка не відповідала "високим стандартам", яких вимагає суспільство. За прогнозами The Times, Мей змушена буде провести перестановки в уряді.

"Ударом" для Мей називає ухід Гріна Financial Times, оскільки той був одним із найбільш проєвропейських членів її команди.

За словами The Guardian, це "особистий удар" для Мей, оскільки вони товаришують ще з університету і разом прийшли до парламенту в 1997 році.

Популярна безкоштовна газета Metro також називає Гріна "головним соратником" Мей і наголошує: сам він наполягає, що ніколи не завантажував чи дивився порнофайли на своїх робочих комп'ютерах.

Третя спроба

Копирайт изображения Reuters

На міністра закордонних справ Великої Британії чекає "холодна" зустріч у Росії, столицю якої Борис Джонсон планує відвідати цієї п'ятниці, пише Guardian.

Це перший за п'ять років візит голови британського МЗС.

Основною його темою, як очікують, стане розв'язання конфлікту в Сирії.

"Жодна зі сторін не очікує на будь-який значний прорив у натягнутих двосторонніх відносинах, які не поліпшилися від часів вбивства Олександра Литвиненко у Лондоні в 2006 році. Відносини ще більше погіршилися останніми роками через анексію Криму Росією у 2014 році, а також російське втручання в політику країн Заходу", - пише видання.

Заявлений візит стане третьою спробою Джонсона відвідати Росію цього року. Попередні два були скасовані "в останню хвилину" через загострення у Сирії, нагадує газета.

До того ж, Джонсон встиг "розлютити" росіян своїм інтерв'ю напередодні візиту, в якому заявив, що Росія як Спарта, така ж "закрита, злобна, мілітаристська і недемократична".

Офіційна Москва, зі свого боку, заявила, що вітає візит Джонсона, але попереджає, що не дасть йому вибирати теми для обговорення, пише Guardian.

З повагою до диких тварин

Копирайт изображения Getty Images

Шотландія стала першою країною Сполученого Королівства, яка заборонила використання диких тварин у мандрівних цирках, пише The Daily Mail.

Депутати одноголосно підтримали новий закон, який, за словами міністра охорони навколишнього середовища Розанни Каннінгем, "показує світу, що Шотландія "поважає" диких тварин і не потерпить їхнього використання задля "шоу".

Міністр додала, що заборона є скоріше морально-етичним, превентивним заходом, оскільки такі цирки "рідко відвідують" Шотландію останнім часом.

Всі фракції парламенту вітали ухвалення цього рішення. Так, представник консерваторів Дональд Кемерон заявив, що ухваливши закон, Шотландія "наздогнала" 18 інших європейських країн, які вдалися до цього року раніше.

"Сьогоднішнє історичне оголошення означає, що ми ніколи більше не побачимо морських левів, тигрів і слонів, які потерпають в затісних фурах і яких примушують виконувати трюки, суто аби розважити людей", - наводить слова захисниці прав тварин Ліббі Андерсон газета.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему