Преса: що замовляють на Різдво британські діти

різдво

Автор фото, Getty Images

Теми огляду британської преси 22 грудня:

  • Чи допоможуть результати виборів розв'язати кризу в Каталонії?
  • Непрості стосунки ЄС і Польщі.
  • Які сподівання від візиту Бориса Джонсона до Москви.
  • Як змінювалися побажання британських дітей у листах до Діда Мороза.

Поразка Мадрида?

Успіх сепаратистських партій на позачергових виборах у Каталонії стане справжнім ударом для іспанського уряду, вважає Guardian.

Результат голосування, за словами газети, поклав край сподіванням прем'єра Маріано Рахоя на те, що вибори допоможуть розв'язати кризу в регіоні.

Три партії, які виступають за незалежність Каталонії, виграли 70 із 135 місць у регіональному парламенті, хоча перше місце в перегонах дісталося політсилі "Громадяни", яка виступає за те, щоб автономія залишилася у складі Іспанії.

Таким чином, якщо трьом сепаратистським силам вдасться сформувати коаліцію, вони можуть стати такою ж потужною силою в каталонському уряді, як і після виборів 2015 року, вважає видання.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Позачергові вибори в Каталонії скликали після того, як Мадрид розпустив місцеві органи влади, що оголосили незалежність

Втім, на думку газети, цей процес не буде простим, особливо зважаючи не деякі розбіжності між колишнім лідером регіону Карлесом Пучдемоном, який перебуває в Бельгії, та іншими прибічниками незалежності.

До того ж, залишаться напруженими і стосунки з Мадридом.

"Результати виборів стануть болючими для Рахоя та аж ніяк не допоможуть подолати розбіжності в регіоні, що залишається глибоко розділеним щодо питання незалежності", - коментує Guardian.

"Лицемірство" ЄС

Називати Польщу недемократичною - це "лицемірство" з боку Євросоюзу. Так Daily Telegraph коментує в редакційній статті рішення ЄС щодо початку запровадження санкцій проти Варшави через суперечливі правові реформи в країні.

На думку газети, перш ніж запроваджувати дисциплінарні заходи, Брюсселю варто було би "навести лад у власному домі".

"Справедливі ці реформи чи ні, прем'єр-міністр Польщі принаймні був обраний на свій пост і може вказати на результати соцопитування, яке показало, що зміни підтримує 81% поляків. Натомість Євросоюз хоче покарати країну, забравши її право голосу - доречний символ зневаги ЄС до демократії", - вважає видання.

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

Тереза Мей не втручалася у питання стосунків Польщі з ЄС, відвідчуючи Варшаву, пише Daily Telegraph

Газета назвала правильним рішення прем'єра Терези Мей не втручатися в це питання під час її учорашнього візиту до Варшави. Пані Мей заявила під час поїздки, що судові реформи - внутрішня справа Польщі.

"Зовнішня політика Великої Британії має спиратися на національні інтереси, один із яких полягає у виході з ЄС. Судячи з поточних подій, у майбутньому декілька інших країн можуть дійти такого ж висновку та приєднатися до нас", - резюмує Daily Telegraph.

Чого здатний досягти Джонсон у Москві

Від сьогоднішнього візиту міністра закордонних справ Великої Британії Бориса Джонсона до Москви не варто навіть очікувати значущих результатів. Про це пише оглядачка Independent Мері Дежевські.

Вона називає дуже красномовним той факт, що зустріч відкладали кілька разів. А те, що візит відбувається наприкінці року, коли британці зосереджені на приготуваннях до Різдва, гарантує, що і увага ЗМІ до результатів візиту невелика.

Автор фото, Reuters

На думку авторки, постійні перенесення дати візиту створили враження, що Британія не надто й переймається покращенням стосунків з Росією. Ситуація ускладнюється і тим, що змінилася "динаміка відносин", зокрема, через новий розподіл сил у Сирії.

До того ж, Британії нещодавно довелося замовляти додаткову партії скрапленого газ з в рамках проекту "Ямал-2", якому загрожували санкції, що теж може стати предметом обговорення поряд із Сирією, Україною та правами людини.

А сам факт, що це - перший візит до Росії британського міністра закордонних справ за останні п'ять років, "свідчить, наскільки поганими були відносини", констатує пані Дежевські.

Що замовляють на Різдво британські діти

Автор фото, Getty Images

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Від апельсина та шматка вугілля в післявоєнні роки - до планшетів та комп'ютерів у нинішньому столітті. Газета Daily Mail дослідила листи британських дітей до Святого Миколая (Санта-Клауса) та з'ясувала, як змінювалися їхні смаки та побажання впродовж десятиліть.

Для цього журналісти звернулися до архівів британської пошти, яка з 1963 року доставляє різдвяні листи.

Виявилося, що малеча зараз рідко просить прості іграшки на кшталт ляльки чи потягу. Деякі дітлахи взагалі складають списки на сайті Amazon, віддають посилання батькам і просять їх надіслати побажання Санті.

"Не дивно, що старші люди можуть відчувати ностальгію за менш комерціалізованими, простішими часами", - зазначає газета.

Тож як змінювалися забаганки дітей?

Після війни вони переважно просили в листах апельсин і шматок вугілля, у 60-х роках багатьох цікавили іграшки, пов'язані з космосом, а у сімдесятих - велосипеди.

Тоді ж у британських домах почали встановлювати системи центрального опалення і закладати димоходи, що дуже злякало дітей, які непокоїлися, що Святий Миколай не зможе до них дістатися.

У 80-х роках британські дівчатка просили собі будиночки для ляльок, а в 90-х настав час тамагочі та відеоігор.

Зараз у листах йдеться переважно про мобільні телефони, планшети та комп'ютери, додає Daily Mail.

Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC