"Брудні секрети" кварталу "червоних ліхтарів" - огляд ЗМІ

Іноземна преса у понеділок пише про такі теми:

  • "Брудна правда" червоних ліхтарів
  • Європейські банки та криптовалюта
  • Шанс на зближення

"Брудна правда" червоних ліхтарів

Квартал "червоних ліхтарів" в Амстердамі слугує прикриттям для торгівлі людьми, насильства над жінками та зловживання наркотиками, пише The Sun.

На перший погляд, здається, що тут до секс-працівниць ставляться краще, ніж будь-де у світі. Вони мають профспілку, яка захищає їхні права, регулярно проходять медичний огляд і перебуває під наглядом поліції. Та за цим фасадом ховається набагато "брудніша правда", запевняє видання.

"Багатьох з дівчат, що посміхаються з вітрин, переправили (до Нідерландів. - Ред.) на паромі зі Східної Європи жорстокі сутенери, які б'ють тих, хто не дотримується їхніх правил", - пише the Sun.

Газета розповідає історію секс-працівниці, яка стверджує, що стала жертвою торгівлі людьми, і змушена займатися "проституцією у вікні", аби віддати борг сутенеру.

"Нами торгують як товарами у крамниці. Чоловік, який привіз мене спершу до Англії, а потім до Голландії, поводився зі мною, як зі шматком м'яса", - цитує видання 22-річну жінку.

Секс-працівниця каже, що віддавала весь свій денний заробіток сутенеру, а в обмін отримувала приблизно 13 доларів на особисті витрати і їжу. До того ж, її регулярно ґвалтували.

Видання додає, що багатьох дівчат у кварталі підсадили на наркотики.

Амстердам - привабливий пункт призначення для європейців, які шукають розваг для дорослих. Країна працює над законом, який заборонятиме вступати у сексуальний контакт з повією, якщо клієнт знає чи припускає, що вона стала жертвою торгівлі людьми.

Європейські банки та криптовалюта

Дрібні європейські банки йдуть проти течії, пропонуючи своїм клієнтам операції з криптовалютами, попри заборону регуляторів, повідомляє Financial Times.

Так, швейцарські банки Vontobel і Falcon Bank, німецький Fidor Bank та ліхтенштейнський Bank Frick пропонують управління портфелем інвестицій у криптовалюті.

"Поряд з певними ризиками відкриваються і великі можливості", - цитує газета Еді Вьогерера представника Bank Frick.

Великі банки "бояться" криптовалют, тому що "не розуміють їх", додає він.

За його словами, послуги банків з консультацій щодо залучення інвестицій у технологічні проекти у вигляді випуску нових криптовалют (ICO - Initial Coin Offering) мають попит.

В американському банківському холдингу JPMorgan Chase, натомість, через операції з найбільш популярною криптовалютою біткоїном можуть звільнити, зазначає видання.

Шанс на зближення

Підпис до фото,

Француженка Перин Лафонт здобула золоту медаль з могулу

Заходу не варто відкидати можливість налагодження відносин з Північною Кореєю (КНДР), вважає Times.

Видання розмірковує над тим, чи може потепління між Сеулом і Пхеньяном на час зимової Олімпіади спинити збройну конфронтацію, що насувається та загрожує ядерною війною у Північно-Східній Азії.

Попри застосування "жорстоких репресій" у своїй країні, нарощування ядерного потенціалу та "параноїдальну жагу до ізоляції", на дипломатичній арені північнокорейський лідер Кім Чен Ин демонструє непогані результати, зазначає газета.

Зокрема, він дає згоду на спільний вихід команд Південної Кореї та КНДР на відкритті Олімпіади під одним прапором, відправляє до Пхеньчхана свою сестру як офіційного представника.

"Результат, напевно, перевершив його очікування", - пише Time і додає, що вся увага була прикута саме до цих подій.

Більше цього, виглядає так, що президент Південної Кореї Мун Чже Ін погодиться відвідати Пхеньян у відповідь на запрошення від КНДР. Курс на потепління матиме підтримку і серед жителів Південної Кореї, додає видання.

Проте, у США дали зрозуміти, що свою політику щодо Пхеньяна змінювати не збираються.

"Та якщо країна, яку вона має захищати (йдеться про Південну Корею - ред.) сама хоче спробувати інший шлях, було б безглуздо таку спробу відкидати", - підсумовує газета.

Огляд підготувала Тетяна Кирилюк, ВВС Моніторинг